Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 w Rzeszowie
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 w Rzeszowie - zestawienie przygotowane na podstawie oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średnie wyniki z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych zdawanych na egzaminie ósmoklasisty 2023. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół podstawowych w Rzeszowie pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języków obcych.
Wyniki egzaminu ósmoklasistów 2023
Przedmioty:
Matematyka Język angielski Język francuski Język hiszpański Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język włoski
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - Rzeszów
| Przedmiot | Śr. wynik | Osoby |
|---|---|---|
| Język angielski | 75.92% | 2489 |
| Język hiszpański | 83.86% | 7 |
| Język niemiecki | 81.29% | 7 |
| Język polski | 69.39% | 2490 |
| Matematyka | 65.94% | 2490 |
Najlepsze szkoły podstawowe według wyników egzaminu ósmoklasisty 2023 w Rzeszowie
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | osoby | Śr. wynik | osoby | Śr. wynik | osoby | ||
| 🥇 | Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Zgromadzenia Sióstr Pijarek - Rzeszów | 79.65% | 54 | 81.41% | 54 | 89.56% | 54 |
| 🥈 | Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia - Rzeszów | 77.64% | 14 | 87.71% | 14 | 84.07% | 14 |
| 🥉 | Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Promar - Rzeszów | 78.6% | 5 | 73.6% | 5 | 95.2% | 5 |
| 4. | Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek - Rzeszów | 75.66% | 58 | 81.24% | 58 | 87.96% | 55 |
| 5. | Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego - Rzeszów | 70.64% | 14 | 81.43% | 14 | 91.6% | 15 |
| 6. | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori - Rzeszów | 77.64% | 14 | 71.43% | 14 | 91.07% | 14 |
| 7. | Szkoła Podstawowa nr 21 im. Armii Krajowej - Rzeszów | 76.79% | 68 | 76.53% | 68 | 86.1% | 69 |
| 8. | Szkoła Podstawowa nr 18 - Rzeszów | 74.81% | 122 | 70.95% | 122 | 88.43% | 124 |
| 9. | Szkoła Muzyczna II Stopnia - Rzeszów | 77.11% | 27 | 70.96% | 27 | 85.15% | 27 |
| 10. | Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza - Rzeszów | 72.4% | 48 | 73.17% | 48 | 83.44% | 48 |
| 11. | Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego - Rzeszów | 72.19% | 128 | 71.31% | 128 | 83.44% | 128 |
| 12. | Szkoła Podstawowa nr 15 - Rzeszów | 71.32% | 72 | 68.61% | 72 | 81.51% | 72 |
| 13. | Szkoła Podstawowa nr 6 - Rzeszów | 74.73% | 44 | 66.36% | 44 | 79.5% | 44 |
| 14. | Szkoła Podstawowa nr 29 im. Tadeusza Kościuszki - Rzeszów | 73.19% | 26 | 64.31% | 26 | 80.04% | 26 |
| 15. | Szkoła Podstawowa nr 2 - Rzeszów | 70.04% | 74 | 67.14% | 74 | 80.32% | 74 |
| 16. | Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów 27 Pułku Piechoty - Rzeszów | 71.34% | 119 | 66.92% | 119 | 79.08% | 117 |
| 17. | Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orląt Lwowskich - Rzeszów | 70.96% | 24 | 65% | 24 | 81.13% | 24 |
| 18. | Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego - Rzeszów | 73.33% | 9 | 72% | 9 | 70.78% | 9 |
| 19. | Szkoła Podstawowa nr 7 - Rzeszów | 74.13% | 54 | 66.96% | 54 | 74.69% | 54 |
| 20. | Szkoła Podstawowa nr 24 im. Rudolfa Aurigi - Rzeszów | 71.3% | 92 | 62.26% | 92 | 81.92% | 93 |
| 21. | Szkoła Podstawowa nr 30 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Jana IIi Sobieskiego - Rzeszów | 73.51% | 41 | 66.54% | 41 | 75.39% | 41 |
| 22. | Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Stanisława Maczka - Rzeszów | 69.89% | 103 | 64.89% | 103 | 80.1% | 103 |
| 23. | Szkoła Podstawowa nr 13 im. św. . Jana Kantego - Rzeszów | 67.89% | 57 | 69.26% | 57 | 73.77% | 57 |
| 24. | Szkoła Podstawowa nr 16 im. Władysława Broniewskiego - Rzeszów | 70.1% | 70 | 63.6% | 70 | 75.81% | 69 |
| 25. | Szkoła Podstawowa nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego - Rzeszów | 66.32% | 87 | 67.4% | 87 | 75.43% | 89 |
| 26. | Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza - Rzeszów | 67.94% | 36 | 70.29% | 35 | 69.31% | 36 |
| 27. | Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich - Rzeszów | 67.73% | 63 | 63.11% | 63 | 75.38% | 66 |
| 28. | Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia - Rzeszów | 67.22% | 119 | 67.06% | 119 | 70.88% | 119 |
| 29. | Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana III Sobieskiego - Rzeszów | 70.12% | 51 | 67.76% | 51 | 67.22% | 51 |
| 30. | Szkoła Podstawowa nr 9 - Rzeszów | 70.52% | 58 | 64.97% | 58 | 67.72% | 58 |
| 31. | Szkoła Podstawowa nr 8 - Rzeszów | 70.22% | 74 | 60% | 74 | 69.35% | 74 |
| 32. | Szkoła Podstawowa nr 10 - Rzeszów | 64.81% | 58 | 63.25% | 59 | 70.78% | 55 |
| 33. | Szkoła Podstawowa nr 35 - Rzeszów | 80% | 11 | 62.55% | 11 | 56.27% | 11 |
| 34. | Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II - Rzeszów | 66.94% | 122 | 61.38% | 122 | 70.07% | 122 |
| 35. | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza - Rzeszów | 64.16% | 87 | 61.7% | 87 | 72.36% | 87 |
| 36. | Szkoła Podstawowa nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego - Rzeszów | 68.39% | 23 | 59.3% | 23 | 70.22% | 23 |
| 37. | Szkoła Podstawowa nr 12 im. Juliana Przybosia - Rzeszów | 61.3% | 53 | 64.08% | 53 | 69.72% | 53 |
| 38. | Szkoła Podstawowa nr 19 im. ks. Piotra Skargi - Rzeszów | 61.38% | 65 | 66.03% | 65 | 61.57% | 65 |
| 39. | Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza - Rzeszów | 63.39% | 38 | 49.26% | 38 | 70.47% | 38 |
| 40. | Szkoła Podstawowa Sportowa nr 33 - Rzeszów | 66.53% | 47 | 48.94% | 47 | 66.89% | 47 |
| 41. | Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 - Rzeszów | 55.63% | 16 | 52% | 16 | 68.2% | 15 |
| 42. | Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego Resovia - Rzeszów | 58.68% | 34 | 52.24% | 34 | 59.29% | 34 |
| 43. | Szkoła Podstawowa Kraina Uśmiechu - Rzeszów | 61.37% | 27 | 50.67% | 27 | 57.52% | 27 |
| 44. | Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek - Rzeszów | 66.17% | 12 | 54% | 12 | 46.91% | 11 |
| 45. | Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego Stal - Rzeszów | 56.14% | 36 | 46.78% | 36 | 62.67% | 36 |
| 46. | Szkoła Podstawowa Specjalna nr 32 - Rzeszów | 24.5% | 8 | 22.5% | 8 | 40.5% | 8 |