Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Opolskie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2016 roku w województwie opolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Opolskie
Śr. wynik 72.5%
Zdawalność 95.4%
Śr. wynik rozszerzony 54.8%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Opolskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole | 100% | 95.9% | 78.1% |
| 🥈 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole | 100% | 92.4% | 71.1% |
| 🥉 | V Liceum - Opole | 100% | 88.4% | 70.1% |
| 4. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kędzierzyn-Koźle | 99.3% | 87% | 65.7% |
| 5. | Liceum im. Mieszka I - Zawadzkie | 100% | 82% | 65.8% |
| 6. | Technikum Leśne - Tułowice | 92.9% | 62% | 85% |
| 7. | I Liceum - Kluczbork | 100% | 82.8% | 63.2% |
| 8. | Technikum - Głuchołazy | 100% | 70% | 74.8% |
| 9. | I Liceum im. Henryka Sienkiewicz - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 80.6% | 62.6% |
| 10. | Technikum nr 5 - Opole | 99.2% | 84.6% | 57.3% |
| 11. | II Liceum im. Zbigniewa Herberta - Brzeg | 100% | 81.9% | 59.8% |
| 12. | I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Brzeg | 99.2% | 80.1% | 59.6% |
| 13. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Głubczyce | 97.5% | 75.7% | 61% |
| 14. | I Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza - Namysłów | 100% | 78.5% | 57.6% |
| 15. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole | 100% | 80.9% | 53% |
| 16. | Liceum im. Bolesława Chrobrego - Głuchołazy | 94.4% | 63.3% | 70.5% |
| 17. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Dobrodzień | 93.3% | 69.2% | 61.5% |
| 18. | Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 77.8% | 50.6% |
| 19. | Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej - Gogolin | 100% | 74.6% | 53.7% |
| 20. | Technikum - Praszka | 97.1% | 76.4% | 50.6% |
| 21. | Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Opole | 94.4% | 72.8% | 52% |
| 22. | Technikum nr 2 - Kędzierzyn-Koźle | 94.7% | 70.6% | 52.9% |
| 23. | II Liceum im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 96.9% | 71.2% | 52.1% |
| 24. | Technikum nr 3 - Kędzierzyn-Koźle | 95.5% | 71.5% | 50.6% |
| 25. | Technikum nr 3 - Opole | 98.7% | 72.2% | 48.1% |
| 26. | Liceum - Krapkowice | 100% | 76.4% | 42.4% |
| 27. | Technikum nr 1 - Nysa | 95.6% | 67.2% | 49.3% |
| 28. | VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole | 100% | 69% | 46.7% |
| 29. | Liceum - Wołczyn | 100% | 72.2% | 40.6% |
| 30. | Technikum nr 2 - Olesno | 97.1% | 60.7% | 52% |
| 31. | Technikum - Strzelce Opolskie | 96.9% | 68.1% | 43.9% |
| 32. | Technikum nr 2 - Prudnik | 84.7% | 57.8% | 53.4% |
| 33. | Technikum nr 1 - Opole | 94.2% | 69.6% | 41.2% |
| 34. | Liceum - Tułowice | 100% | 68.8% | 41.8% |
| 35. | Technikum nr 1 - Brzeg | 96.6% | 64.9% | 42.1% |
| 36. | Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Opole | 97.9% | 69.9% | 36.7% |
| 37. | Technikum nr 2 - Brzeg | 90% | 60.6% | 45.8% |
| 38. | Liceum - Otmuchów | 100% | 65.5% | 39.2% |
| 39. | Technikum nr 7 - Opole | 94.7% | 67.5% | 36.5% |
| 40. | III Liceum - Kędzierzyn-Koźle | 90.9% | 60% | 43.6% |
| 41. | Liceum im. Bohaterów Powstań Śląskich - Grodków | 91.1% | 63.6% | 39% |
| 42. | Technikum nr 2 - Opole | 93.5% | 63.7% | 36.3% |
| 43. | II Liceum im. Stefanii Sempołowskie - Prudnik | 97.7% | 61.2% | 38.2% |
| 44. | Technikum nr 3 - Kluczbork | 95.6% | 58.8% | 40.6% |
| 45. | Technikum nr 1 im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 95.7% | 65.1% | 33.2% |
| 46. | Technikum nr 1 - Kędzierzyn-Koźle | 94.4% | 63% | 34.2% |
| 47. | Technikum nr 6 - Opole | 73.1% | 52.5% | 44.3% |
| 48. | Technikum nr 1 - Prudnik | 90% | 56.6% | 38.5% |
| 49. | Liceum - Niemodlin | 90.9% | 61.1% | 32.9% |
| 50. | Technikum nr 1 - Olesno | 90% | 60.9% | 32.5% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| brzeski | 92.7% | 68.1% | 52.2% |
| głubczycki | 88.5% | 63% | 48.7% |
| kędzierzyńsko-kozielski | 96.1% | 74.9% | 54.6% |
| kluczborski | 96.6% | 72.6% | 55% |
| krapkowicki | 94.8% | 68.7% | 44.7% |
| namysłowski | 88.5% | 62.4% | 41.3% |
| nyski | 96% | 70.1% | 55.6% |
| oleski | 95.4% | 69.5% | 50.7% |
| Opole | 97.4% | 79.4% | 58.2% |
| opolski | 94% | 63.3% | 42.7% |
| prudnicki | 94.6% | 68.6% | 54.1% |
| strzelecki | 98.9% | 78.7% | 60.4% |