Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Opolskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2016 roku w województwie opolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Opolskie
Śr. wynik 59.2%
Zdawalność 98.4%
Śr. wynik rozszerzony 66.2%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Opolskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole | 100% | 75.9% | 82.6% |
| 🥈 | Technikum nr 3 - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 58.3% | 92% |
| 🥉 | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole | 100% | 71.8% | 76.3% |
| 4. | V Liceum - Opole | 100% | 72% | 73.4% |
| 5. | Technikum - Strzelce Opolskie | 99.2% | 55.1% | 90% |
| 6. | Technikum nr 1 - Opole | 100% | 60.4% | 81.5% |
| 7. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole | 100% | 68.6% | 72.9% |
| 8. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Dobrodzień | 100% | 51.1% | 90% |
| 9. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 64.8% | 75.8% |
| 10. | II Liceum im. Zbigniewa Herberta - Brzeg | 100% | 61.9% | 76.7% |
| 11. | I Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza - Namysłów | 100% | 70.5% | 64.3% |
| 12. | Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Opole | 100% | 67.1% | 66% |
| 13. | II Liceum im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 97.5% | 59.2% | 73.2% |
| 14. | I Liceum im. Henryka Sienkiewicz - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 63.1% | 68.9% |
| 15. | I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Brzeg | 100% | 63.4% | 67.8% |
| 16. | Liceum - Otmuchów | 100% | 67.5% | 63.3% |
| 17. | Technikum - Głuchołazy | 100% | 59.4% | 71% |
| 18. | Technikum nr 3 - Opole | 100% | 62.6% | 67% |
| 19. | Liceum - Wołczyn | 100% | 57.1% | 71.1% |
| 20. | Technikum nr 1 - Prudnik | 95.5% | 60.5% | 67% |
| 21. | Technikum nr 3 - Kluczbork | 100% | 64.8% | 61.6% |
| 22. | Technikum nr 7 - Opole | 96.3% | 58.5% | 67.6% |
| 23. | Technikum Leśne - Tułowice | 100% | 62.9% | 63% |
| 24. | Technikum nr 5 - Opole | 100% | 58.6% | 65% |
| 25. | I Liceum - Kluczbork | 100% | 62.8% | 60.5% |
| 26. | Liceum - Tułowice | 100% | 58.8% | 63% |
| 27. | Technikum nr 2 - Brzeg | 100% | 58.5% | 63% |
| 28. | Liceum - Krapkowice | 100% | 52.5% | 68.5% |
| 29. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Głubczyce | 100% | 62.6% | 57.6% |
| 30. | Technikum nr 2 - Kędzierzyn-Koźle | 99.1% | 57.7% | 61.7% |
| 31. | Technikum nr 1 - Nysa | 100% | 45.2% | 73% |
| 32. | Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej - Gogolin | 100% | 55.2% | 63% |
| 33. | VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole | 98.9% | 62.5% | 55.4% |
| 34. | Technikum nr 2 - Namysłów | 98.3% | 53.8% | 63.2% |
| 35. | Technikum nr 1 - Brzeg | 96.9% | 53.6% | 61% |
| 36. | Technikum nr 3 - Brzeg | 97.1% | 45.9% | 68.5% |
| 37. | Technikum - Praszka | 92.9% | 39.5% | 72% |
| 38. | III Liceum - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 55.7% | 55% |
| 39. | Technikum nr 2 - Prudnik | 96.2% | 49.8% | 58% |
| 40. | Technikum nr 1 - Kędzierzyn-Koźle | 100% | 53% | 54.1% |
| 41. | Technikum nr 1 im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 96.4% | 51.3% | 51.7% |
| 42. | III Liceum - Głubczyce | 100% | 59.1% | 43% |
| 43. | Liceum im. Mieszka I - Zawadzkie | 100% | 51.4% | 50.5% |
| 44. | Technikum nr 2 - Opole | 99.1% | 53% | 48.5% |
| 45. | Technikum nr 2 - Olesno | 100% | 50.9% | 50% |
| 46. | Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Opole | 100% | 47.7% | 50.3% |
| 47. | Technikum - Krapkowice | 98.5% | 43.3% | 53.2% |
| 48. | Technikum nr 6 - Opole | 95.5% | 42.7% | 53.5% |
| 49. | Technikum Zawodowe WZDZ - Opole | 100% | 58.1% | 37.9% |
| 50. | II Liceum - Olesno | 100% | 47.8% | 48% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| brzeski | 97.8% | 56.8% | 69.8% |
| głubczycki | 95.8% | 55% | 56.2% |
| kędzierzyńsko-kozielski | 98.7% | 58.4% | 68.8% |
| kluczborski | 99.1% | 60.3% | 63.9% |
| krapkowicki | 98.3% | 48.5% | 59.8% |
| namysłowski | 98.5% | 57.8% | 60.6% |
| nyski | 98.6% | 60.6% | 63.2% |
| oleski | 97.4% | 53.1% | 67.5% |
| Opole | 98.6% | 63.4% | 70.3% |
| opolski | 98.5% | 55.9% | 63% |
| prudnicki | 98.4% | 56.9% | 62.3% |
| strzelecki | 99.3% | 59.4% | 63.3% |