Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z matematyki | woj. Opolskie
Wyniki matur z matematyki w 2016 roku w województwie opolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z matematyki.
woj. Opolskie
Śr. wynik 54%
Zdawalność 80.8%
Śr. wynik rozszerzony 29.2%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z matematyki | woj. Opolskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole | 99.2% | 85.9% | 58.6% |
| 🥈 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole | 98.6% | 79% | 47.6% |
| 🥉 | V Liceum - Opole | 100% | 76.1% | 44.2% |
| 4. | II Liceum im. Zbigniewa Herberta - Brzeg | 96.9% | 68% | 47.5% |
| 5. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kędzierzyn-Koźle | 97.3% | 72.5% | 37.5% |
| 6. | I Liceum im. Henryka Sienkiewicz - Kędzierzyn-Koźle | 91.8% | 62.2% | 47.7% |
| 7. | I Liceum - Kluczbork | 94.6% | 70% | 39.1% |
| 8. | I Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza - Namysłów | 96.9% | 69% | 39.5% |
| 9. | I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Brzeg | 88.1% | 60.3% | 42.6% |
| 10. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Głubczyce | 91.9% | 60.8% | 31.8% |
| 11. | Technikum nr 5 - Opole | 100% | 72.2% | 19.6% |
| 12. | Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Opole | 94.7% | 59.4% | 32.4% |
| 13. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole | 98.5% | 62.2% | 27.2% |
| 14. | Liceum - Krapkowice | 95.9% | 55.1% | 33.5% |
| 15. | Liceum im. Mieszka I - Zawadzkie | 94.1% | 57.2% | 29% |
| 16. | Technikum nr 2 - Prudnik | 75.6% | 43.9% | 42% |
| 17. | II Liceum im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 86.2% | 53% | 31.2% |
| 18. | Technikum - Głuchołazy | 76.5% | 43.8% | 33% |
| 19. | Liceum - Wołczyn | 77.4% | 53.9% | 20.3% |
| 20. | Liceum im. Bohaterów Powstań Śląskich - Grodków | 84.3% | 53.5% | 20.1% |
| 21. | Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej - Gogolin | 68.2% | 47.6% | 25.1% |
| 22. | Technikum nr 1 - Opole | 94.2% | 59% | 13.6% |
| 23. | Technikum nr 3 - Opole | 91.2% | 52.4% | 17.7% |
| 24. | Technikum - Głogówek | 100% | 56.3% | 13.1% |
| 25. | Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie - Kędzierzyn-Koźle | 97.6% | 56.8% | 11.8% |
| 26. | Technikum Leśne - Tułowice | 93.3% | 53.7% | 13% |
| 27. | Technikum - Praszka | 90% | 52.7% | 12.4% |
| 28. | II Liceum im. Stefanii Sempołowskie - Prudnik | 75% | 45% | 20% |
| 29. | Technikum nr 3 - Kędzierzyn-Koźle | 78.3% | 45% | 19.8% |
| 30. | Technikum nr 2 - Olesno | 74.5% | 48% | 15.4% |
| 31. | Technikum nr 1 - Olesno | 92.5% | 51.3% | 12% |
| 32. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Dobrodzień | 75% | 48.9% | 14% |
| 33. | Technikum nr 1 - Nysa | 94% | 50.9% | 11.8% |
| 34. | Technikum nr 2 - Kędzierzyn-Koźle | 81.5% | 48.3% | 14.3% |
| 35. | Technikum nr 1 im. gen. Józefa Bema - Kluczbork | 80.4% | 50.1% | 12% |
| 36. | Technikum - Strzelce Opolskie | 83.1% | 49% | 8.1% |
| 37. | Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Opole | 81.3% | 45.1% | 11.2% |
| 38. | Liceum - Niemodlin | 81.8% | 47.5% | 8% |
| 39. | Technikum nr 1 - Kędzierzyn-Koźle | 74.2% | 43.3% | 11.4% |
| 40. | VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole | 84.3% | 48.4% | 6% |
| 41. | Technikum nr 6 - Opole | 72.7% | 45% | 8.8% |
| 42. | Technikum nr 2 - Kluczbork | 86.7% | 47.7% | 5.6% |
| 43. | Liceum - Otmuchów | 65.2% | 39.7% | 12.8% |
| 44. | Technikum - Zdzieszowice | 100% | 44% | 6.7% |
| 45. | Liceum im. Bolesława Chrobrego - Głuchołazy | 63.2% | 40.7% | 6% |
| 46. | Technikum nr 1 - Brzeg | 73.4% | 39.9% | 6.6% |
| 47. | Technikum nr 7 - Opole | 65.4% | 39.2% | 6.6% |
| 48. | Technikum nr 2 - Brzeg | 66.2% | 37.4% | 6.5% |
| 49. | Technikum nr 2 - Namysłów | 54.5% | 35.7% | 7.8% |
| 50. | Technikum - Grodków | 61.1% | 38.3% | 5% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| brzeski | 75.6% | 49.7% | 25.8% |
| głubczycki | 64.1% | 44.7% | 21.7% |
| kędzierzyńsko-kozielski | 82.1% | 53.5% | 27.7% |
| kluczborski | 82.5% | 55.2% | 29.9% |
| krapkowicki | 75.6% | 45.6% | 23.6% |
| namysłowski | 70.4% | 47.9% | 25.3% |
| nyski | 74.9% | 50.3% | 27.6% |
| oleski | 81.5% | 53.4% | 28.4% |
| Opole | 88.1% | 60.8% | 33.7% |
| opolski | 68.9% | 43.3% | 14.3% |
| prudnicki | 81.6% | 50.9% | 22% |
| strzelecki | 87.5% | 57.8% | 26.1% |