Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Opolu
Wyniki matur 2020 w Opolu - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Przedmioty:
Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski
Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - Opole
Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Opole - poziom podstawowy
| Przedmiot | Śr. wynik | Zdawalność |
|---|---|---|
| Język angielski | 78.3% | 96.6% |
| Język francuski | 97% | 100% |
| Język hiszpański | 72.7% | 100% |
| Język niemiecki | 72.4% | 96.8% |
| Język polski | 53.4% | 94.7% |
| Język rosyjski | 98.3% | 100% |
| Język włoski | 88% | 100% |
| Matematyka | 58% | 85.8% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Opole - poziom rozszerzony
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Język angielski | 61.5% |
| Język francuski | 57.8% |
| Język hiszpański | 49.3% |
| Język łaciński | 17% |
| Język niemiecki | 64.9% |
| Język polski | 57.7% |
| Język rosyjski | 90.5% |
| Język włoski | 80.4% |
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Biologia | 48.6% |
| Chemia | 38.6% |
| Filozofia | 66.4% |
| Fizyka | 28.3% |
| Geografia | 24.1% |
| Historia | 39.3% |
| Historia muzyki | 71.1% |
| Historia sztuki | 46.7% |
| Informatyka | 31.2% |
| Matematyka | 35.7% |
| WOS | 40.9% |
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Opolu
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | ||
| 🥇 | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole | 63% | 98.5% | 83.8% | 100% | 94.1% | 100% |
| 🥈 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole | 69.4% | 99.6% | 75.6% | 99.6% | 94.6% | 100% |
| 🥉 | V Liceum - Opole | 64.6% | 100% | 78% | 100% | 92.8% | 100% |
| 4. | Technikum nr 5 - Opole | 54.8% | 99.5% | 70.9% | 99% | 86.1% | 100% |
| 5. | Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Opole | 68% | 100% | 65.2% | 100% | 68% | 100% |
| 6. | VIII Liceum im. A. Kamińskiego - Opole | 59.3% | 100% | 60.7% | 92.1% | 75.4% | 98.3% |
| 7. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole | 52.8% | 97.3% | 56.4% | 95.3% | 78.2% | 98.5% |
| 8. | IX Liceum im. gen. Wł. Andersa - Opole | 53.6% | 100% | 54.8% | 92.6% | 67.2% | 96.2% |
| 9. | Technikum nr 3 - Opole | 43.9% | 93.2% | 53.7% | 91.3% | 76.5% | 98.7% |
| 10. | VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole | 48.8% | 98% | 44.5% | 81.6% | 71.3% | 97.8% |
| 11. | Technikum nr 1 - Opole | 49.3% | 97.8% | 47.4% | 81.9% | 63.9% | 90.3% |
| 12. | Technikum nr 6 - Opole | 50.2% | 97.8% | 44% | 77.8% | 58.6% | 96.6% |
| 13. | Technikum nr 7 - Opole | 49.4% | 95% | 37.4% | 61.6% | 64.7% | 95.7% |
| 14. | Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Opole | 47.3% | 97.3% | 38.7% | 70.7% | 61.5% | 96.1% |
| 15. | Technikum nr 2 - Opole | 35.7% | 73.1% | 40% | 71.5% | 68.5% | 93.9% |
| 16. | Technikum Zawodowe WZDZ - Opole | 32.5% | 69.2% | 22.9% | 23.1% | 43.3% | 75% |