Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 w Białymstoku

Wyniki matur 2017 w Białymstoku - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - Białystok

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 98.8%

Matematyka

Śr. wynik 60%

Zdawalność 89.4%

Język angielski

Śr. wynik 75%

Zdawalność 96.2%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Białystok - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 75% 96.2%
Język francuski 71% 100%
Język hiszpański 74% 100%
Język niemiecki 73% 97.5%
Język polski 58% 98.8%
Język rosyjski 67% 94.7%
Język włoski 82% 100%
Matematyka 60% 89.4%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Białystok - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język francuski 62%
Język hiszpański 64%
Język łaciński 76%
Język niemiecki 66%
Język polski 52%
Język rosyjski 51%
Język włoski 70%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 44%
Chemia 49%
Filozofia 44%
Fizyka 42%
Geografia 32%
Historia 39%
Historia muzyki 50%
Historia sztuki 40%
Informatyka 41%
Matematyka 43%
WOS 31%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w Białymstoku

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 71.9%100% 86.2%99.6% 93.5%99.2%
🥈 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 73%100% 81.7%100% 92.9%100%
🥉 III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 67%100% 77.1%99.2% 89.3%100%
4. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 62%100% 75.5%99.6% 86.7%99.5%
5. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 61%99.4% 73.8%99% 84.8%99.7%
6. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 64.2%100% 67.6%98.3% 80.7%100%
7. Technikum Elektryczne - Białystok 50.2%99.2% 74.8%100% 82%99.6%
8. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 59.4%100% 59.5%97% 80.4%99.5%
9. Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok 60.3%99.2% 52.3%79.1% 67.8%96.6%
10. XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok 56.2%100% 50.7%91.9% 69.4%10%
11. Technikum Mechaniczne - Białystok 49.1%99.3% 52.4%93.6% 65%93.6%
12. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 51.2%98.6% 43.3%75.7% 66.4%95.5%
13. Technikum Gastronomiczne - Białystok 53.1%96.9% 46%83.2% 60.9%90.1%
14. Technikum Budowlano - Geodezyjne - Białystok 50.1%97.2% 47.5%84.4% 60%91.6%
15. VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok 51.8%100% 37.3%71.2% 64.4%91.8%
16. IX Liceum - Białystok 52%91.3% 45.8%91.7% 55.3%78.9%
17. XIII Liceum - Białystok 58.8%100% 37%50% 53%100%
18. Technikum nr 4 - Białystok 49.7%96.6% 38.6%66.7% 57.2%82.4%
19. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 47.5%96% 35.7%56% 59.3%87%
20. XVII Liceum - Białystok 58.4%100% 34.4%67.7% 49.7%80%
21. Liceum Integracyjne w ZSTiO - Białystok 44.1%100% 26%36.4% 68%100%
22. Technikum nr 6 - Białystok 48.7%98.9% 33%53.2% 56%81%
23. Technikum nr 2 - Białystok 57.2%100% 24.1%26.7% 51.4%74.5%
24. Technikum nr 3 im. gen. Władysława Andersa - Białystok 50.5%100% 30%36% 45.6%77.1%