Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Podlaskie

Wyniki matur z języka angielskiego w 2016 roku w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.

woj. Podlaskie

Śr. wynik 71%

Zdawalność 95%

Śr. wynik rozszerzony 56%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Podlaskie

MiejscePlacówkaPodstawowyRozszerzony
ZdawalnośćŚr. wynikŚr. wynik
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 100% 93.2% 78.6%
🥈 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 100% 92.4% 78.3%
🥉 I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża 100% 90.6% 76.7%
4. III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 100% 87.4% 70.8%
5. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 100% 88.4% 69.4%
6. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki 100% 89.2% 65%
7. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki 100% 84% 66.8%
8. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 100% 85.2% 65%
9. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża 100% 84.1% 65.7%
10. Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk 100% 87.7% 61.7%
11. Liceum - Szczuczyn 100% 76.2% 70.7%
12. Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie 100% 76.3% 69.7%
13. I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów 100% 82.5% 60.9%
14. II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski 100% 83.2% 59.9%
15. Technikum - Michałowo 100% 87% 56%
16. Liceum - Czyżew 100% 76.7% 65.1%
17. Liceum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego - Drohiczyn 96% 79.4% 62.2%
18. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów 100% 81.8% 58.6%
19. Technikum Elektryczne - Białystok 98.5% 83.2% 54.6%
20. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 100% 79.7% 57.8%
21. Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża 98.5% 75% 62.3%
22. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo 98.9% 79.5% 57.4%
23. Liceum im. ks. Jerzego Popiełuszki - Suchowola 100% 75.5% 60.6%
24. II Liceum - Hajnówka 98.2% 81.9% 51.5%
25. Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki 100% 77.6% 55.8%
26. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 99.1% 77.5% 55.2%
27. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Sokółka 96% 77.4% 54.2%
28. II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki 99.2% 74.5% 56.1%
29. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski 97.3% 73.8% 53.9%
30. I Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej - Hajnówka 100% 70.6% 56.9%
31. Liceum - Dąbrowa Białostocka 98.3% 75% 50.8%
32. Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego - Augustów 97.8% 72.9% 51.1%
33. II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów 100% 74.5% 47.2%
34. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 98.9% 70.1% 50.5%
35. II Liceum - Zambrów 93.8% 67.2% 51.5%
36. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 95.7% 68.3% 50.1%
37. Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa - Łomża 83% 46.8% 69%
38. XVII Liceum - Białystok 90% 63.6% 52%
39. III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża 97.9% 67.7% 47.8%
40. Technikum nr 1 - Zambrów 94.3% 66.1% 47.7%
41. Technikum nr 4 - Suwałki 98.7% 68.6% 44.8%
42. Technikum - Grajewo 95.1% 65.8% 46.6%
43. Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Ciechanowiec 84.7% 61.8% 50.4%
44. XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok 96.1% 67.9% 42.7%
45. II Liceum - Grajewo 97.5% 66.2% 42.8%
46. Technikum - Czyżew 100% 65.1% 43.5%
47. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Łapy 95.3% 63.5% 44.4%
48. Technikum nr 5 - Łomża 87% 58.7% 44.9%
49. Technikum nr 3 - Suwałki 95.1% 62.7% 40.4%
50. Liceum - Jedwabne 100% 63.8% 39.1%

Powiaty

PowiatPodstawowyRozszerzony
zdawalnośćŚr. wynikŚr. wynik
augustowski 99% 71.9% 52.1%
białostocki 91% 56.4% 42.3%
Białystok 98% 75.4% 58.8%
bielski 95% 66.1% 44.3%
grajewski 97% 67.5% 50.8%
hajnowski 96% 69.9% 47.6%
kolneński 96% 63.1% 52.7%
Łomża 95% 67.9% 57.7%
łomżyński 84% 49% 39.1%
moniecki 96% 67.7% 47.5%
sejneński 96% 71.3% 57%
siemiatycki 97% 70.1% 53.8%
sokólski 95% 67.9% 49.9%
suwalski 93% 44.4% 24%
Suwałki 97% 71.7% 54.3%
wysokomazowiecki 95% 65.7% 57.7%
zambrowski 95% 69% 54.4%