Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Podlaskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2016 roku w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Podlaskie
Śr. wynik 58%
Zdawalność 97%
Śr. wynik rozszerzony 57%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Podlaskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża | 100% | 72.2% | 78% |
| 🥈 | Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk | 100% | 70.2% | 76% |
| 🥉 | II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża | 100% | 72.1% | 68.9% |
| 4. | VI Liceum - Łomża | 98.6% | 62.5% | 75.9% |
| 5. | Technikum nr 1 - Zambrów | 100% | 53.4% | 85% |
| 6. | VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok | 100% | 67.6% | 70.4% |
| 7. | IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok | 99.7% | 70.3% | 67.6% |
| 8. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok | 100% | 65% | 71.4% |
| 9. | II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok | 100% | 66.3% | 64.7% |
| 10. | II Liceum - Zambrów | 100% | 62.5% | 67.7% |
| 11. | III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok | 99.5% | 59.7% | 68.7% |
| 12. | XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok | 100% | 65.9% | 62.5% |
| 13. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki | 100% | 67.6% | 60.4% |
| 14. | Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo | 100% | 68.7% | 59% |
| 15. | Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Ciechanowiec | 91.8% | 55.2% | 70.4% |
| 16. | Liceum im. Mikołaja Kopernika - Sokółka | 100% | 57.5% | 67.8% |
| 17. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki | 98.1% | 64.6% | 60.5% |
| 18. | IV Liceum - Łomża | 97.9% | 59.5% | 64.7% |
| 19. | I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów | 100% | 67.7% | 56.2% |
| 20. | II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów | 100% | 60.2% | 63.2% |
| 21. | Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie | 99.3% | 62.7% | 60.6% |
| 22. | I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów | 100% | 66.7% | 56.5% |
| 23. | Liceum - Dąbrowa Białostocka | 100% | 56% | 67.2% |
| 24. | Technikum nr 5 - Łomża | 98% | 55.2% | 68% |
| 25. | Technikum Elektryczne - Białystok | 99.5% | 56.7% | 65.8% |
| 26. | Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża | 100% | 64.4% | 57.7% |
| 27. | II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski | 97.7% | 56% | 65.8% |
| 28. | Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki | 98.9% | 63.9% | 54.4% |
| 29. | VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok | 100% | 59.7% | 56.6% |
| 30. | V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok | 100% | 59.9% | 53.2% |
| 31. | II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki | 96.3% | 59.9% | 53.2% |
| 32. | Technikum nr 2 - Sokółka | 98.1% | 49.6% | 63% |
| 33. | Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok | 98.1% | 59.8% | 52.2% |
| 34. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Łapy | 97.7% | 61.9% | 49.3% |
| 35. | I Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej - Hajnówka | 94.2% | 51.7% | 58% |
| 36. | Liceum - Czyżew | 95.8% | 61.3% | 48.3% |
| 37. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski | 100% | 56.2% | 52.6% |
| 38. | Technikum - Grajewo | 96.9% | 54.3% | 53% |
| 39. | III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża | 100% | 66.3% | 41% |
| 40. | Liceum - Szczuczyn | 90.9% | 58.4% | 48% |
| 41. | II Liceum - Hajnówka | 98.1% | 56.7% | 49.1% |
| 42. | VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok | 100% | 51.8% | 52.9% |
| 43. | X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok | 96.2% | 52.9% | 51.3% |
| 44. | Technikum nr 6 - Łomża | 100% | 54.4% | 49.8% |
| 45. | Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego - Augustów | 100% | 49.7% | 53.8% |
| 46. | Technikum - Wojewodzin | 100% | 54.4% | 47.5% |
| 47. | Liceum - Michałowo | 95.7% | 61.2% | 40% |
| 48. | Technikum Gastronomiczne - Białystok | 96.2% | 50.7% | 47.7% |
| 49. | Technikum nr 4 - Suwałki | 92.1% | 53.3% | 45% |
| 50. | III Liceum - Zambrów | 90.6% | 52.3% | 45% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| augustowski | 98% | 55% | 58.8% |
| białostocki | 96% | 54.5% | 44.7% |
| Białystok | 98% | 58.4% | 58.6% |
| bielski | 98% | 51.4% | 52.5% |
| grajewski | 98% | 58.4% | 57.2% |
| hajnowski | 92% | 49.9% | 48.7% |
| kolneński | 98% | 57.8% | 43.4% |
| Łomża | 99% | 63% | 66.1% |
| łomżyński | 100% | 52.3% | – |
| moniecki | 95% | 56% | 53% |
| sejneński | 97% | 61.2% | 71.6% |
| siemiatycki | 95% | 53.7% | 48.6% |
| sokólski | 98% | 53.6% | 67.3% |
| suwalski | 100% | 61.2% | – |
| Suwałki | 96% | 56.9% | 54.5% |
| wysokomazowiecki | 96% | 55.7% | 57.4% |
| zambrowski | 97% | 60.6% | 59.8% |