Wyniki egzaminu maturalnego 2025 z języka angielskiego | woj. Śląskie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2025 roku w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Śląskie
Śr. wynik 79%
Zdawalność 94%
Śr. wynik rozszerzony 63%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 z języka angielskiego | woj. Śląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Katolickie Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Zabrze | 100% | 98.2% | 91.6% |
| 🥈 | V Liceum - Bielsko-Biała | 100% | 97.83% | 91.79% |
| 🥉 | Liceum Ete im. Alberta Schweitzera - Gliwice | 100% | 96.63% | 90.17% |
| 4. | Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego - Bielsko-Biała | 100% | 97.67% | 89% |
| 5. | Katolickie Liceum im. bł. ks. Emila Szramka - Katowice | 100% | 96.73% | 88.88% |
| 6. | VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice | 100% | 97.3% | 87.08% |
| 7. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice | 100% | 96.61% | 86.04% |
| 8. | Niepubliczne Liceum Sztuk Plastycznych im. Orląt Lwowskich - Tychy | 100% | 93.5% | 88.33% |
| 9. | I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy | 100% | 96.33% | 85.33% |
| 10. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice | 100% | 96.26% | 84.86% |
| 11. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała | 100% | 95.75% | 84.81% |
| 12. | Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - Bielsko-Biała | 100% | 96.89% | 82.79% |
| 13. | Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice | 100% | 96.33% | 82.95% |
| 14. | I Społeczne Liceum im. Stanisława Konarskiego STO - Katowice | 100% | 96.13% | 82.78% |
| 15. | Liceum Towarzystwa Ewangelickiego - Cieszyn | 100% | 95.76% | 83.05% |
| 16. | Publiczne Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Chorzów | 100% | 96.16% | 82.61% |
| 17. | IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec | 100% | 97.87% | 80.89% |
| 18. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik | 100% | 96.81% | 81.76% |
| 19. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała | 100% | 95.83% | 82.57% |
| 20. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów | 99.39% | 94.62% | 81.11% |
| 21. | I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice | 100% | 94.62% | 80.6% |
| 22. | Liceum Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja - Bielsko-Biała | 100% | 93.86% | 81.14% |
| 23. | II Liceum im. Stanisława Staszica - Tarnowskie Góry | 100% | 94.65% | 80.1% |
| 24. | VIII Liceum - Bielsko-Biała | 100% | 93.67% | 80.29% |
| 25. | Technikum nr 7 - Tarnowskie Góry | 95.83% | 91.92% | 81.78% |
| 26. | Niepubliczne Liceum SMS Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz Olszewskiej - Szczyrk | 100% | 96.83% | 76.8% |
| 27. | Technikum nr 1 - Gliwice | 100% | 94% | 79.15% |
| 28. | Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata - Bielsko-Biała | 100% | 91.78% | 81.32% |
| 29. | Diecezjalne Liceum - Racibórz | 100% | 90.45% | 82.5% |
| 30. | Liceum Sztuk Plastycznych - Wodzisław Śląski | 100% | 93.43% | 79.45% |
| 31. | Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza - Katowice | 100% | 90.63% | 81.82% |
| 32. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik | 100% | 95.35% | 77% |
| 33. | III Liceum im. Orła Bialego - Jaworzno | 100% | 93.17% | 79.16% |
| 34. | V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice | 100% | 94.39% | 77.23% |
| 35. | I Liceum im. Karola Miarki - Mikołów | 100% | 92.28% | 79.12% |
| 36. | Liceum Filomata - Gliwice | 100% | 93.31% | 78.09% |
| 37. | Waldorfskie Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Bielsko-Biała | 100% | 93.68% | 76.69% |
| 38. | II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida - Tychy | 100% | 94.23% | 75.81% |
| 39. | I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Pszczyna | 100% | 92.66% | 77.14% |
| 40. | II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa | 97.46% | 91.42% | 78.03% |
| 41. | V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego - Dąbrowa Górnicza | 100% | 94.95% | 74.43% |
| 42. | Prywatne Liceum im. Melchiora Wańkowicza - Katowice | 100% | 89.79% | 79.33% |
| 43. | IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Katowice | 99.39% | 91.83% | 77.18% |
| 44. | IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice | 100% | 92.94% | 75.7% |
| 45. | Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Rybnik | 100% | 91.89% | 76.33% |
| 46. | Niepubliczne Liceum Cogito - Żywiec | 100% | 91.28% | 76.47% |
| 47. | Salezjańskie Publiczne Liceum - Świętochłowice | 100% | 91.42% | 76.21% |
| 48. | Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu International Secondary School in - Zabrze | 100% | 92% | 75.38% |
| 49. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze | 99.39% | 93.95% | 73.38% |
| 50. | III Liceum im. Stefana Batorego - Chorzów | 100% | 92.66% | 74.4% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| będziński | 92.21% | 73.54% | 55.81% |
| bielski | 88.75% | 70.37% | 56.05% |
| Bielsko-Biała | 95.12% | 82.17% | 67.79% |
| bieruńsko-lędziński | 96.23% | 77.14% | 63.85% |
| Bytom | 92.65% | 78.45% | 61.97% |
| Chorzów | 95.09% | 82.48% | 67.18% |
| cieszyński | 95.38% | 80.98% | 62.86% |
| Częstochowa | 93.71% | 77.45% | 59.7% |
| częstochowski | 93.33% | 75.65% | 63.97% |
| Dąbrowa Górnicza | 95.1% | 81.33% | 61.18% |
| Gliwice | 95.87% | 83.96% | 66.51% |
| gliwicki | 93.26% | 78.09% | 59.37% |
| Jastrzębie-Zdrój | 92.36% | 75.08% | 60.9% |
| Jaworzno | 90.67% | 73.33% | 58.36% |
| Katowice | 95.81% | 83.96% | 71.06% |
| kłobucki | 92.31% | 72.45% | 54.62% |
| lubliniecki | 93.99% | 81.04% | 61.83% |
| mikołowski | 96.1% | 79.25% | 65.83% |
| Mysłowice | 93.75% | 81.63% | 65.97% |
| myszkowski | 87.94% | 70.27% | 60.04% |
| Piekary Śląskie | 92.59% | 71.4% | 53.29% |
| pszczyński | 91.95% | 76.35% | 60.22% |
| raciborski | 95% | 79.12% | 62.41% |
| Ruda Śląska | 90.79% | 76.1% | 58.62% |
| rybnicki | 82.14% | 57.39% | 45.96% |
| Rybnik | 94.44% | 80.16% | 61.78% |
| Siemianowice Śląskie | 93.72% | 76.93% | 58.78% |
| Sosnowiec | 92.8% | 79.01% | 61.77% |
| Świętochłowice | 93.75% | 77.82% | 64.52% |
| tarnogórski | 95.13% | 81.29% | 66.51% |
| Tychy | 94.64% | 79.53% | 61.37% |
| wodzisławski | 94.23% | 79.1% | 62.19% |
| Zabrze | 91.79% | 77.42% | 58.84% |
| zawierciański | 89.91% | 73.37% | 59.44% |
| Żory | 93.94% | 78.84% | 54.3% |
| żywiecki | 91.9% | 75.38% | 60.79% |