Wyniki egzaminu maturalnego 2021 z języka polskiego | woj. Śląskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2021 roku w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Śląskie
Śr. wynik 56%
Zdawalność 92%
Śr. wynik rozszerzony 52%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 z języka polskiego | woj. Śląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | V Liceum - Bielsko-Biała | 100% | 70.94% | 86.71% |
| 🥈 | Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości - Bielsko-Biała | 100% | 70.47% | 80.75% |
| 🥉 | Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego - Bielsko-Biała | 100% | 68.7% | 82.5% |
| 4. | Liceum - Pawłowice | 97.67% | 66.12% | 79.2% |
| 5. | IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec | 100% | 73.18% | 72.07% |
| 6. | I Społeczne Liceum im. Stanisława Konarskiego STO - Katowice | 100% | 60.1% | 84.3% |
| 7. | Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata - Bielsko-Biała | 97.3% | 77.19% | 66.91% |
| 8. | VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice | 98.88% | 66.48% | 77.2% |
| 9. | Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi - Koszarawa | 100% | 66.19% | 76.8% |
| 10. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik | 99.39% | 69.58% | 72.68% |
| 11. | I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice | 98.21% | 68.81% | 73.44% |
| 12. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice | 98.77% | 72.48% | 68.7% |
| 13. | Liceum Filomata - Gliwice | 100% | 68.66% | 72.38% |
| 14. | Liceum Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Jasnogórskiej - Częstochowa | 100% | 64.55% | 75.44% |
| 15. | I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy | 97.47% | 63.04% | 76.06% |
| 16. | Prywatne Liceum im. Melchiora Wańkowicza - Katowice | 100% | 61.82% | 76.5% |
| 17. | Liceum Towarzystwa Ewangelickiego - Cieszyn | 100% | 68.42% | 69.75% |
| 18. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze | 98.73% | 70.29% | 67.39% |
| 19. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik | 98.88% | 69.74% | 67.68% |
| 20. | Katolickie Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Zabrze | 100% | 62.33% | 75% |
| 21. | V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice | 100% | 67.05% | 69.83% |
| 22. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała | 99.48% | 70.73% | 66.1% |
| 23. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała | 98.18% | 72.26% | 64.53% |
| 24. | Szkoła Baletowa im. ludomira Różyckiego - Bytom | 100% | 75.57% | 60.75% |
| 25. | Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kozy | 100% | 67.28% | 68.91% |
| 26. | IV Liceum - Jastrzębie-Zdrój | 100% | 72.48% | 63.57% |
| 27. | Liceum Sióstr Urszulanek UR - Rybnik | 100% | 67.7% | 68.35% |
| 28. | II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Dąbrowa Górnicza | 95.31% | 65% | 69.2% |
| 29. | Technikum nr 2 - Gliwice | 95.56% | 51.84% | 82.29% |
| 30. | Publiczne Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Chorzów | 100% | 71.74% | 61.56% |
| 31. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Cieszyn | 99.44% | 60.66% | 72.43% |
| 32. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów | 97.75% | 67.16% | 65.33% |
| 33. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa | 98.85% | 72.24% | 59.65% |
| 34. | Katolickie Liceum im. św. Jana Bosko przy Parafii św. Tomasza Apostoła - Sosnowiec | 100% | 59.3% | 72.25% |
| 35. | X Liceum im. I. J. Paderewskiego - Katowice | 97.14% | 65.14% | 66.36% |
| 36. | I Liceum im. Waleriana Łukasińskiego - Dąbrowa Górnicza | 97.33% | 65.62% | 65.53% |
| 37. | IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rybnik | 100% | 69.64% | 60.92% |
| 38. | Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice | 97.87% | 66.32% | 64.2% |
| 39. | IV Liceum im. Bolesława Chrobrego - Bytom | 97.3% | 61.04% | 68.93% |
| 40. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice | 98.4% | 68.16% | 61.58% |
| 41. | IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice | 94.87% | 61.77% | 67.17% |
| 42. | V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego - Dąbrowa Górnicza | 98.36% | 61.43% | 67.48% |
| 43. | Katolickie Liceum im. bł. ks. Emila Szramka - Katowice | 100% | 59.2% | 69.33% |
| 44. | I Liceum im. Antoniego Osuchowskiego - Cieszyn | 100% | 63.34% | 64.66% |
| 45. | I Liceum im. Jana Śniadeckiego - Siemianowice Śląskie | 100% | 54.13% | 73.57% |
| 46. | III Liceum im. Stefana Batorego - Chorzów | 98.6% | 65.29% | 62.13% |
| 47. | Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora - Dąbrowa Górnicza | 100% | 64.41% | 62.62% |
| 48. | Liceum im. prof. Zbigniewa Religi - Gilowice | 100% | 61.06% | 65.5% |
| 49. | Liceum - Psary | 92.86% | 65.29% | 61.2% |
| 50. | VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa | 99.06% | 70.06% | 56.39% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| będziński | 90.08% | 51.91% | 51.32% |
| bielski | 94.36% | 57.11% | 58.4% |
| Bielsko-Biała | 94.74% | 60.75% | 50.81% |
| bieruńsko-lędziński | 87.47% | 51.08% | 42.14% |
| Bytom | 91.46% | 54.38% | 52.77% |
| Chorzów | 92.23% | 56.66% | 54.04% |
| cieszyński | 95.19% | 56.96% | 59.04% |
| Częstochowa | 93.35% | 56.1% | 48.55% |
| częstochowski | 71.43% | 40.06% | – |
| Dąbrowa Górnicza | 90.05% | 53.28% | 55.2% |
| Gliwice | 93.44% | 57.32% | 57.56% |
| gliwicki | 92.09% | 57.71% | 50.08% |
| Jastrzębie-Zdrój | 92.77% | 59.26% | 60.56% |
| Jaworzno | 90.37% | 51.67% | 52.3% |
| Katowice | 94.72% | 58.78% | 58.13% |
| kłobucki | 94.44% | 56.76% | 49.9% |
| lubliniecki | 89.77% | 54.72% | 52.52% |
| mikołowski | 93.37% | 53.21% | 45.43% |
| Mysłowice | 90.88% | 51.09% | 54.07% |
| myszkowski | 90.63% | 52.32% | 48.16% |
| Piekary Śląskie | 88.13% | 49.46% | 52.25% |
| pszczyński | 93.35% | 59.19% | 59.55% |
| raciborski | 92.27% | 54.04% | 51.45% |
| Ruda Śląska | 87.11% | 47.65% | 57.22% |
| rybnicki | 82.2% | 46.61% | – |
| Rybnik | 95.18% | 60.13% | 54.77% |
| Siemianowice Śląskie | 89.39% | 51.24% | 54.02% |
| Sosnowiec | 90.49% | 54.9% | 43.81% |
| Świętochłowice | 95.18% | 58.51% | 54.36% |
| tarnogórski | 91.55% | 52.69% | 46.7% |
| Tychy | 89.26% | 52.57% | 51.33% |
| wodzisławski | 89.72% | 53.39% | 43.36% |
| Zabrze | 92.17% | 56.56% | 49.42% |
| Żory | 93% | 55.62% | 43.94% |
| żywiecki | 91.99% | 55.34% | 46.57% |