Wyniki egzaminu maturalnego 2023 z matematyki | woj. Świętokrzyskie
Wyniki matur z matematyki w 2023 roku w województwie świętokrzyskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z matematyki.
woj. Świętokrzyskie
Śr. wynik 74%
Zdawalność 96%
Śr. wynik rozszerzony 45%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 z matematyki | woj. Świętokrzyskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Niepubliczne Liceum im. Stanisława Konarskiego - Ostrowiec Świętokrzyski | 100% | 88.44% | 94% |
| 🥈 | Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce | 100% | 92% | 74.59% |
| 🥉 | I Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej - Dębickiej - Kielce | 100% | 81.31% | 81% |
| 4. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Kielce | 100% | 89.15% | 60.43% |
| 5. | I Liceum im. gen. Władysława Sikorskiego - Włoszczowa | 100% | 87.86% | 58.14% |
| 6. | Liceum im. Jana Pawła II - Bogoria | 100% | 88.64% | 57.2% |
| 7. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Busko-Zdrój | 98.79% | 83.27% | 59.33% |
| 8. | II Liceum im. Jana Śniadeckiego - Kielce | 100% | 88.38% | 53.89% |
| 9. | VI Liceum im. Juliusza Słowackiego - Kielce | 100% | 88.33% | 53.19% |
| 10. | Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kielce | 100% | 78.27% | 62.67% |
| 11. | Liceum nr II im. Joachima Chreptowicza - Ostrowiec Świętokrzyski | 99.15% | 87.43% | 49.72% |
| 12. | I Społeczne Liceum im. Mikołaja Reja - Kielce | 100% | 81.78% | 55.2% |
| 13. | I Liceum Collegium Gostomianum - Sandomierz | 96.08% | 75.32% | 55.74% |
| 14. | IV Liceum - Kielce | 100% | 81.24% | 46.89% |
| 15. | II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Końskie | 98.55% | 76.64% | 48.39% |
| 16. | II Liceum - Jędrzejów | 96.67% | 78.03% | 46.3% |
| 17. | Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki - Kielce | 100% | 77.73% | 45.7% |
| 18. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Starachowice | 99.22% | 77.19% | 44.37% |
| 19. | Liceum im. Bartosza Głowackiego - Opatów | 95.45% | 74% | 46.9% |
| 20. | III Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida - Kielce | 98.8% | 78.44% | 42.36% |
| 21. | Liceum Akademickie Korpusu Kadetów - Suchedniów | 100% | 85.67% | 32.75% |
| 22. | I Liceum im. Mikołaja Reja - Jędrzejów | 95.33% | 71.07% | 46.77% |
| 23. | I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Końskie | 98.21% | 71.95% | 44.09% |
| 24. | Liceum - Ożarów | 100% | 79.5% | 36.4% |
| 25. | Katolickie Liceum im. św. Jadwigi Królowej - Sandomierz | 91.67% | 73.29% | 42% |
| 26. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Skarżysko-Kamienna | 99.3% | 76.13% | 38.52% |
| 27. | Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej - Kazimierza Wielka | 95.71% | 70.83% | 43.6% |
| 28. | Liceum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - Staszów | 91.53% | 72.21% | 38.64% |
| 29. | Liceum im. Hugona Kołłątaja - Pińczów | 91.14% | 68.53% | 41.49% |
| 30. | Liceum w ZS im. Stanisława Staszica - Staszów | 94.74% | 68.37% | 41.6% |
| 31. | II Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Sandomierz | 100% | 74.06% | 33.7% |
| 32. | Liceum im. Bohaterów Powstania Styczniowego - Małogoszcz | 97.62% | 72.86% | 33.5% |
| 33. | Liceum im. Stefana Żeromskiego - Chobrzany | 92.31% | 69.69% | 36.67% |
| 34. | Liceum w ZS - Połaniec | 82.93% | 64.83% | 40.89% |
| 35. | II Liceum im. Stanisława Staszica - Starachowice | 97.56% | 71.82% | 30.94% |
| 36. | Liceum im. Józefa Szermentowskiego - Bodzentyn | 92.86% | 59.14% | 42.8% |
| 37. | II Liceum im. Adama Mickiewicza - Skarżysko-Kamienna | 99.22% | 67.77% | 29.28% |
| 38. | Pierwsze Dwujęzyczne Liceum - Kielce | 87.5% | 65.13% | 31.33% |
| 39. | V Liceum im. ks. Piotra Ściegiennego - Kielce | 99.51% | 69.77% | 24.85% |
| 40. | III Liceum - Busko-Zdrój | 96.88% | 63.63% | 28.67% |
| 41. | Społeczne Liceum STO - Starachowice | 88.89% | 57.07% | 35.14% |
| 42. | Liceum nr I im. Stanisława Staszica - Ostrowiec Świętokrzyski | 92.62% | 60.43% | 26.5% |
| 43. | Liceum - Stąporków | 88.24% | 55.41% | 31.33% |
| 44. | Liceum nr III im. Władysława Broniewskiego - Ostrowiec Świętokrzyski | 95.29% | 68.89% | 15.75% |
| 45. | Liceum Mistrzostwa Sportowego - Ostrowiec Świętokrzyski | 97.22% | 65% | 18.55% |
| 46. | VII Liceum im. Józefa Piłsudskiego - Kielce | 97.74% | 65.35% | 14.96% |
| 47. | II Liceum - Busko-Zdrój | 83.33% | 55.07% | 24.86% |
| 48. | II Liceum - Włoszczowa | 100% | 66.31% | 12.67% |
| 49. | Liceum im. Kardynała Karola Wojtyły - Łopuszno | 91.07% | 58.49% | 11.33% |
| 50. | Liceum im. Juliusza Vernea - Kielce | 83.33% | 52.94% | 15% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| buski | 96.51% | 76.13% | 54.5% |
| jędrzejowski | 94.14% | 70.69% | 43.37% |
| kazimierski | 95.77% | 70.75% | 43.6% |
| Kielce | 97.38% | 77.89% | 46.46% |
| kielecki | 91.36% | 60.31% | 25.64% |
| konecki | 97.79% | 73.11% | 46.61% |
| opatowski | 90.51% | 67.46% | 38.39% |
| ostrowiecki | 96.23% | 72.12% | 43.27% |
| pińczowski | 91.14% | 68.53% | 41.49% |
| sandomierski | 95.15% | 71.19% | 44.06% |
| skarżyski | 99.29% | 72.59% | 34.91% |
| starachowicki | 97.65% | 71.67% | 37.19% |
| staszowski | 91.56% | 72.26% | 41.46% |
| włoszczowski | 99.6% | 77.39% | 54.22% |