Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2016 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Dolnośląskie
Śr. wynik 72.7%
Zdawalność 95.2%
Śr. wynik rozszerzony 55.7%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 96% | 85.9% |
| 🥈 | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 100% | 96.7% | 82.8% |
| 🥉 | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 94.7% | 78% |
| 4. | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 100% | 94.5% | 77.7% |
| 5. | V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław | 100% | 93.4% | 72.6% |
| 6. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 100% | 92.8% | 72.9% |
| 7. | IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław | 100% | 93.3% | 71.9% |
| 8. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 92.7% | 72.1% |
| 9. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin | 100% | 90.8% | 72.7% |
| 10. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 100% | 91.1% | 71.1% |
| 11. | I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów | 100% | 88.7% | 72% |
| 12. | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 100% | 89.1% | 69.6% |
| 13. | I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica | 100% | 85.8% | 70.5% |
| 14. | Liceum im. J. M. Ossolińskiego - Brzeg Dolny | 100% | 81.7% | 73.6% |
| 15. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 88% | 66.9% |
| 16. | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 100% | 87.6% | 66.3% |
| 17. | II Liceum - Świdnica | 100% | 85.7% | 66.5% |
| 18. | IV Liceum - Legnica | 100% | 78.5% | 73.2% |
| 19. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 100% | 82.8% | 68.7% |
| 20. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica | 98.5% | 85% | 66.3% |
| 21. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia | 97.2% | 80.9% | 69.7% |
| 22. | II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław | 99.5% | 85.8% | 63.6% |
| 23. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 100% | 84.3% | 64.1% |
| 24. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 100% | 84.1% | 64.1% |
| 25. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 100% | 85.4% | 61.7% |
| 26. | Technikum - Żarów | 100% | 78% | 68.7% |
| 27. | VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław | 100% | 84.2% | 62.4% |
| 28. | Technikum - Oleśnica | 96.4% | 69.7% | 76.2% |
| 29. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko | 99.4% | 82.4% | 63% |
| 30. | Liceum - Szklarska Poręba | 100% | 80.8% | 62.2% |
| 31. | Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław | 99.3% | 82% | 59.9% |
| 32. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 98.9% | 83.3% | 57.7% |
| 33. | Liceum im. II Armii Wojska Polskiego - Trzebnica | 98.7% | 82.7% | 58.2% |
| 34. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 100% | 83.8% | 56.9% |
| 35. | Liceum im. Olimpijczyków Polskich - Długołęka | 100% | 79.1% | 60.8% |
| 36. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów | 99.2% | 79.8% | 59.9% |
| 37. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 100% | 83.5% | 56% |
| 38. | I Liceum im. Powstańców Śląskich - Bystrzyca Kłodzka | 97.9% | 78.6% | 60.3% |
| 39. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań | 100% | 79.7% | 57.9% |
| 40. | Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Nowa Ruda | 97% | 75.1% | 60.8% |
| 41. | Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław | 100% | 77% | 58.5% |
| 42. | III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra | 100% | 80.7% | 54.5% |
| 43. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 98.2% | 77.9% | 57.3% |
| 44. | Technikum w ZS Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 - Jelenia Góra | 100% | 78.8% | 55.8% |
| 45. | I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor | 96.1% | 76.3% | 57.8% |
| 46. | XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław | 100% | 79.5% | 54.4% |
| 47. | Technikum - Rakowice Wielkie | 100% | 60.8% | 73% |
| 48. | II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec | 100% | 77.4% | 56.3% |
| 49. | I Liceum im. Armii Krajowej - Milicz | 100% | 79.7% | 53.9% |
| 50. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica | 100% | 75.9% | 56.5% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 98.4% | 74.6% | 53.4% |
| dzierżoniowski | 94.6% | 70.9% | 47.9% |
| głogowski | 94.5% | 68.9% | 53.8% |
| górowski | 94.8% | 68.4% | 50.8% |
| jaworski | 92.9% | 68.8% | 49% |
| Jelenia Góra | 95.8% | 75.5% | 55.6% |
| jeleniogórski | 88.5% | 60.4% | 42.2% |
| kamiennogórski | 98% | 67.7% | 48.5% |
| kłodzki | 91.9% | 69.7% | 53% |
| Legnica | 94.2% | 70.1% | 52.8% |
| legnicki | 83% | 57.5% | 35.6% |
| lubański | 94.9% | 68.7% | 49.2% |
| lubiński | 91.5% | 68% | 53% |
| lwówecki | 94.8% | 65.9% | 42.9% |
| milicki | 95.7% | 69.4% | 47.2% |
| oleśnicki | 93.8% | 68.3% | 52.1% |
| oławski | 95.9% | 68.6% | 47.4% |
| polkowicki | 94.8% | 65.6% | 45.6% |
| średzki | 93.8% | 71.1% | 48% |
| strzeliński | 95.7% | 61.7% | 45.2% |
| świdnicki | 94.6% | 69.3% | 49.3% |
| trzebnicki | 94.6% | 69.3% | 50.7% |
| Wałbrzych | 96.1% | 73.6% | 55.3% |
| wałbrzyski | 83.1% | 49.7% | 24.4% |
| wołowski | 95% | 69.4% | 56.1% |
| Wrocław | 97.3% | 80% | 64.3% |
| wrocławski | 92.2% | 60.3% | 45.3% |
| ząbkowicki | 93.9% | 68.6% | 50.7% |
| zgorzelecki | 96.4% | 73.1% | 47.7% |
| złotoryjski | 95.1% | 68.1% | 51.5% |