Wyniki egzaminu maturalnego 2022 z języka polskiego | woj. Mazowieckie
Wyniki matur z języka polskiego w 2022 roku w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Mazowieckie
Śr. wynik 54.1%
Zdawalność 95.2%
Śr. wynik rozszerzony 56.4%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 z języka polskiego | woj. Mazowieckie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej - Szymanów | 100% | 82% | 90% |
| 🥈 | Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek | 100% | 80.08% | 86.78% |
| 🥉 | Niepubliczne Liceum nr 81 SGH - Warszawa | 100% | 65.72% | 97.5% |
| 4. | Społeczne Liceum im. Jerzego Grotowskiego - Warszawa | 100% | 74.77% | 87.45% |
| 5. | Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa | 100% | 70.85% | 87.93% |
| 6. | Katolickie Liceum - Mława | 100% | 67.44% | 89.71% |
| 7. | Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa | 100% | 72.36% | 84.43% |
| 8. | XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa | 100% | 76.82% | 79.22% |
| 9. | XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa | 100% | 69.38% | 85.42% |
| 10. | XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa | 100% | 65.7% | 87.87% |
| 11. | V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa | 100% | 64.41% | 89.08% |
| 12. | CXXXVI Liceum Specjalne - Warszawa | 100% | 83% | 70% |
| 13. | XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa | 100% | 67.29% | 82.79% |
| 14. | Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów - Warszawa | 100% | 60.68% | 89% |
| 15. | Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik Warszawa Zachód - Pruszków | 100% | 60.43% | 89% |
| 16. | Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa | 100% | 68.15% | 81.07% |
| 17. | LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa | 100% | 68.55% | 80.21% |
| 18. | VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa | 100% | 67.61% | 79.5% |
| 19. | XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa | 100% | 65.92% | 80.79% |
| 20. | Społeczne Liceum nr 25 im. Marzenny Okońskiej - Warszawa | 96% | 59.88% | 86.14% |
| 21. | Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus - Warszawa | 100% | 73.91% | 72% |
| 22. | VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa | 100% | 69.55% | 75.69% |
| 23. | LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa | 100% | 69.86% | 74.41% |
| 24. | XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa | 100% | 68.31% | 75.95% |
| 25. | XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa | 100% | 65.81% | 78.3% |
| 26. | IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa | 100% | 67.39% | 76.47% |
| 27. | XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa | 100% | 67.85% | 75.02% |
| 28. | Podkowiańskie Liceum nr 60 - Podkowa Leśna | 100% | 59.67% | 83% |
| 29. | Liceum Lifeskills nr 1 - Warszawa | 100% | 63.13% | 79.5% |
| 30. | XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa | 100% | 69.62% | 72.66% |
| 31. | Liceum im. Piotra Wysockiego - Warka | 96.83% | 59.48% | 82.75% |
| 32. | I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego - Płock | 100% | 53.44% | 88% |
| 33. | Autorskie Liceum Kultura i Nauka - Warszawa | 100% | 65.44% | 76% |
| 34. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa | 100% | 64.89% | 75.31% |
| 35. | Niepubliczne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Łomianki | 100% | 60.43% | 79.6% |
| 36. | XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa | 100% | 63.62% | 76.13% |
| 37. | Niepubliczne Liceum - Józefów | 88.89% | 55.22% | 84% |
| 38. | IV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Radom | 99.44% | 67.95% | 70.74% |
| 39. | Liceum im. Fryderyka Chopina - Sochaczew | 100% | 59.88% | 78.38% |
| 40. | Salezjańskie Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Sokołów Podlaski | 100% | 65.82% | 72.36% |
| 41. | No Bell Liceum - Konstancin-Jeziorna | 100% | 58.42% | 79.75% |
| 42. | XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa | 99.16% | 68.4% | 69.7% |
| 43. | CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa | 100% | 61.76% | 76.33% |
| 44. | Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa | 100% | 61.56% | 76.5% |
| 45. | Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia - Warszawa | 100% | 64.26% | 73.28% |
| 46. | Technikum nr 9 Lotnicze im. Bohaterów Narwiku - Warszawa | 100% | 61.35% | 75.86% |
| 47. | Liceum Niepubliczne nr 40 - Warszawa | 100% | 59.85% | 77.19% |
| 48. | Liceum Chocimska - Warszawa | 100% | 60.73% | 75.79% |
| 49. | I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa | 100% | 65.55% | 70.86% |
| 50. | Liceum im. Marsz. Stanisława Małachowskiego - Płock | 100% | 63.64% | 72.52% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| białobrzeski | 96.2% | 49.67% | 35.97% |
| ciechanowski | 91.6% | 50.72% | 51.33% |
| garwoliński | 93.83% | 50.69% | 50.67% |
| gostyniński | 96.24% | 55.43% | 45.73% |
| grodziski | 95.02% | 54.1% | 54.75% |
| grójecki | 92.29% | 51.06% | 50.14% |
| kozienicki | 93.29% | 50.81% | 49.15% |
| lipski | 90.13% | 50.76% | 58.93% |
| łosicki | 97.04% | 55.54% | 51.6% |
| makowski | 91.86% | 48.36% | 47.65% |
| miński | 94.69% | 52.13% | 52.86% |
| mławski | 90.49% | 49.21% | 52.51% |
| nowodworski | 93.44% | 50.69% | 55.99% |
| ostrołęcki | 78.99% | 39.27% | 30.79% |
| Ostrołęka | 91.46% | 49.47% | 45.85% |
| ostrowski | 91.67% | 52.53% | 48.64% |
| otwocki | 92.52% | 50.53% | 46.55% |
| piaseczyński | 95.26% | 53.03% | 51.75% |
| Płock | 93.28% | 52.55% | 50.19% |
| płocki | 85.54% | 44.64% | – |
| płoński | 93.33% | 51.4% | 55.74% |
| pruszkowski | 94.89% | 53.63% | 55.75% |
| przasnyski | 90.26% | 46.08% | 44.39% |
| przysuski | 96.62% | 51% | 51.54% |
| pułtuski | 88.17% | 48.94% | 42.05% |
| Radom | 93.99% | 52.86% | 52.18% |
| radomski | 97.02% | 54.17% | 60.26% |
| Siedlce | 93.88% | 53.07% | 53.84% |
| sierpecki | 89.71% | 43.94% | 40.48% |
| sochaczewski | 93.92% | 50.83% | 57.47% |
| sokołowski | 94.31% | 53.14% | 56.85% |
| szydłowiecki | 95.24% | 48.45% | 44.96% |
| Warszawa | 97.5% | 57.48% | 62.42% |
| warszawski zachodni | 93.09% | 51.22% | 65.39% |
| węgrowski | 96% | 52.21% | 59.48% |
| wołomiński | 95.27% | 51.53% | 47.89% |
| wyszkowski | 91.68% | 53.32% | 50.68% |
| żuromiński | 90.6% | 46.29% | 51.08% |
| zwoleński | 98.18% | 55.03% | 59.59% |
| żyrardowski | 94.82% | 50.21% | 50.06% |