Wyniki egzaminu maturalnego 2021 z języka polskiego | woj. Mazowieckie
Wyniki matur z języka polskiego w 2021 roku w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Mazowieckie
Śr. wynik 56.9%
Zdawalność 94.3%
Śr. wynik rozszerzony 51.76%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 z języka polskiego | woj. Mazowieckie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa | 100% | 75.29% | 91.66% |
| 🥈 | XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa | 99.2% | 79.92% | 85.54% |
| 🥉 | Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa | 100% | 70.27% | 92.5% |
| 4. | Strumienie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Sternik - Józefów | 96.3% | 65.48% | 95.71% |
| 5. | LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa | 100% | 75.25% | 81.43% |
| 6. | Niepubliczne Liceum nr 81 SGH - Warszawa | 100% | 67.33% | 88.75% |
| 7. | Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa | 100% | 72.89% | 81.47% |
| 8. | XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa | 99.5% | 68.66% | 84.27% |
| 9. | Prywatne Liceum Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi - Warszawa | 100% | 69.13% | 83.58% |
| 10. | Liceum Stowarzyszenia Sternik Żagle - Warszawa | 100% | 71.69% | 81% |
| 11. | VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa | 100% | 66.15% | 84.65% |
| 12. | LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa | 99.2% | 75.15% | 75.47% |
| 13. | Prywatne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Cecylii Plater-Zyberkówny - Warszawa | 100% | 69.3% | 80.6% |
| 14. | Międzynarodowe Liceum Montessori - Warszawa | 100% | 54% | 95% |
| 15. | Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa | 100% | 68.37% | 80.47% |
| 16. | Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Ząbki | 100% | 62.5% | 85% |
| 17. | V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa | 99.3% | 68.23% | 79.13% |
| 18. | XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa | 98.8% | 73.85% | 73.36% |
| 19. | Liceum - Przysucha | 98.6% | 62.57% | 83.67% |
| 20. | XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa | 100% | 70.55% | 75.19% |
| 21. | XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa | 100% | 72.53% | 72.97% |
| 22. | VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa | 99.5% | 73.95% | 70.31% |
| 23. | XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa | 100% | 74.87% | 68.37% |
| 24. | XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa | 100% | 69.65% | 73.58% |
| 25. | Salezjańskie Liceum im. ks. Augusta Czartoryskiego - Mińsk Mazowiecki | 100% | 59.08% | 83.29% |
| 26. | I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa | 100% | 66.3% | 76% |
| 27. | Niepubliczne Liceum nr 2 im. Janusza Korczaka - Warszawa | 100% | 55.8% | 86.5% |
| 28. | IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa | 100% | 70.03% | 71.49% |
| 29. | XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa | 100% | 73.79% | 67.7% |
| 30. | XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa | 100% | 64.57% | 76.36% |
| 31. | Społeczne Liceum nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Warszawa | 93.3% | 62.73% | 78% |
| 32. | Liceum im. Tomasza Zana - Pruszków | 100% | 66.42% | 74.12% |
| 33. | Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II - Warszawa | 100% | 66.06% | 74.33% |
| 34. | Liceum Niepubliczne nr 29 im. Ignacego Jana Paderewskiego - Warszawa | 92.3% | 52.46% | 87.67% |
| 35. | Niepubliczne Liceum - Stoczek | 95% | 59.5% | 80.17% |
| 36. | Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 im. prof. Zdzisława Mączeńskiego - Warszawa | 97.9% | 69.08% | 70% |
| 37. | XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa | 99.4% | 68.35% | 70.66% |
| 38. | Liceum - Nowe Miasto | 76.9% | 48.92% | 90% |
| 39. | XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa | 98.8% | 64.57% | 74.33% |
| 40. | Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza - Warszawa | 100% | 68.93% | 69.92% |
| 41. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa | 100% | 70.23% | 68.55% |
| 42. | VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa | 100% | 69.48% | 69.29% |
| 43. | Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia - Warszawa | 100% | 70.08% | 68.43% |
| 44. | Liceum nr 50 Stowarzyszenie Kultury i Edukacji - Warszawa | 100% | 55.7% | 82.5% |
| 45. | Liceum im. Jana Kochanowskiego - Zwoleń | 100% | 67.9% | 70.15% |
| 46. | I Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Kozienice | 96.1% | 68.28% | 69.45% |
| 47. | XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Warszawa | 100% | 71.6% | 65.78% |
| 48. | Liceum im. Marsz. Stanisława Małachowskiego - Płock | 99.6% | 69.9% | 67.13% |
| 49. | I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sokołów Podlaski | 100% | 64.65% | 72% |
| 50. | XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa | 100% | 69.47% | 66.85% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| białobrzeski | 91.8% | 54.82% | 35.77% |
| ciechanowski | 90.4% | 53.12% | 46.37% |
| garwoliński | 93.5% | 55.45% | 43.79% |
| gostyniński | 91.3% | 51.98% | 54.85% |
| grodziski | 95.2% | 55.84% | 42.45% |
| grójecki | 90.1% | 52.06% | 51.74% |
| kozienicki | 90.4% | 56.23% | 45.84% |
| legionowski | 94.3% | 54.64% | 38.58% |
| lipski | 90.3% | 51.17% | 57.59% |
| łosicki | 96.1% | 58.93% | 55.59% |
| makowski | 84.8% | 48.13% | 50.7% |
| miński | 94% | 55.05% | 45.8% |
| mławski | 91.1% | 54.85% | 48.88% |
| nowodworski | 95.5% | 53.63% | 41.47% |
| ostrołęcki | 76.7% | 40.88% | 45% |
| Ostrołęka | 90.9% | 53.99% | 50.09% |
| ostrowski | 92.2% | 51% | 54.63% |
| otwocki | 96.1% | 57.65% | 45.97% |
| piaseczyński | 93.8% | 56.17% | 44.45% |
| Płock | 91.8% | 55.31% | 44.91% |
| płocki | 87.7% | 46.88% | 27.5% |
| płoński | 92.7% | 54.47% | 50.77% |
| pruszkowski | 95.4% | 57.08% | 54.03% |
| przasnyski | 87.4% | 48.38% | 32.18% |
| przysuski | 95.4% | 53.86% | 44.35% |
| pułtuski | 91.4% | 50.11% | 50.75% |
| Radom | 92.7% | 54.71% | 51.77% |
| radomski | 90.5% | 53.35% | 48.18% |
| Siedlce | 93.5% | 54.85% | 48.71% |
| sierpecki | 93.9% | 56.78% | 42.3% |
| sochaczewski | 93.7% | 54.63% | 46.86% |
| sokołowski | 90.2% | 50.72% | 36.28% |
| szydłowiecki | 94.2% | 54.03% | 42.8% |
| Warszawa | 96.7% | 60.36% | 57.01% |
| warszawski zachodni | 91.1% | 50.34% | 51.3% |
| węgrowski | 94.3% | 56.19% | 61.36% |
| wołomiński | 94% | 54.66% | 37.56% |
| wyszkowski | 92.1% | 55.36% | 50.33% |
| żuromiński | 90.3% | 53.57% | 47.06% |
| zwoleński | 94.9% | 59.53% | 54.69% |
| żyrardowski | 92% | 54.79% | 51.43% |