Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 w Gdańsku

Wyniki matur 2017 w Gdańsku - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - Gdańsk

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 85%

Język angielski

Śr. wynik 80%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Gdańsk - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80% 96%
Język niemiecki 81% 99%
Język polski 59% 98%
Język rosyjski 69% 100%
Matematyka 59% 85%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Gdańsk - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 67%
Język polski 56%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 44%
Chemia 50%
Geografia 35%
Historia 34%
Matematyka 43%
WOS 29%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w Gdańsku

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 79%100% 85%100% 97%100%
🥈 II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 71%99% 83%100% 96%100%
🥉 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 70%100% 81%100% 97%100%
4. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 64%100% 83%100% 94%100%
5. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 62%100% 83%100% 94%100%
6. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 62%100% 81%99% 95%100%
7. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 58%100% 79%100% 92%100%
8. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 68%100% 69%100% 90%100%
9. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 65%99% 66%97% 88%99%
10. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 57%99% 68%99% 89%100%
11. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 60%98% 57%95% 83%100%
12. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 61%100% 55%90% 80%97%
13. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 51%97% 60%98% 75%98%
14. Technikum nr 13 - Gdańsk 63%99% 50%88% 71%95%
15. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 59%100% 50%90% 72%97%
16. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 52%100% 45%79% 79%100%
17. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 51%99% 49%94% 66%97%
18. Technikum nr 3 - Gdańsk 52%100% 41%80% 70%98%
19. Technikum nr 5 - Gdańsk 49%94% 49%87% 65%90%
20. Technikum nr 1 - Gdańsk 48%92% 37%69% 75%96%
21. Technikum nr 11 - Gdańsk 59%95% 36%57% 59%82%
22. Technikum nr 8 - Gdańsk 48%96% 40%73% 60%92%
23. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 46%100% 37%69% 65%96%
24. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 44%86% 40%68% 60%95%
25. Technikum nr 16 - Gdańsk 48%100% 34%55% 60%88%
26. Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej - Gdańsk 48%92% 32%50% 57%88%
27. Technikum nr 7 - Gdańsk 47%94% 30%46% 58%92%
28. Technikum nr 12 - Gdańsk 43%85% 36%59% 46%73%
29. XXIII Liceum - Gdańsk 35%83% 25%23% 48%92%