Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 w Gdańsku

Wyniki matur 2019 w Gdańsku - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - Gdańsk

Język polski

Śr. wynik 50%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 61%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 80%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 Gdańsk - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80% 96%
Język francuski 80% 93%
Język hiszpański 74% 100%
Język niemiecki 74% 97%
Język polski 50% 94%
Język rosyjski 63% 95%
Matematyka 61% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 Gdańsk - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język francuski 74%
Język hiszpański 53%
Język niemiecki 66%
Język polski 57%
Język rosyjski 78%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 37%
Chemia 43%
Filozofia 50%
Fizyka 56%
Geografia 33%
Historia 35%
Historia muzyki 53%
Historia sztuki 45%
Informatyka 44%
Matematyka 45%
WOS 28%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w Gdańsku

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 64%99% 89%100% 97%100%
🥈 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 65%99% 83%98% 98%100%
🥉 II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 66%100% 83%100% 95%100%
4. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 61%100% 83%100% 95%100%
5. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 58%100% 81%99% 92%100%
6. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 58%100% 78%100% 92%100%
7. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 57%99% 70%99% 87%100%
8. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 56%100% 71%98% 86%100%
9. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 46%96% 74%99% 89%99%
10. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 55%99% 66%99% 87%100%
11. XI Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Gdańsk 56%100% 53%80% 87%100%
12. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 51%98% 58%96% 84%100%
13. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 45%93% 54%94% 78%100%
14. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 42%92% 57%88% 71%96%
15. Technikum nr 13 - Gdańsk 45%97% 53%90% 71%97%
16. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 46%92% 48%87% 71%92%
17. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 50%98% 43%74% 67%91%
18. Technikum nr 5 - Gdańsk 38%96% 51%88% 68%100%
19. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 47%96% 44%76% 64%92%
20. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 44%94% 38%72% 73%100%
21. Technikum nr 14 - Gdańsk 42%100% 57%75% 53%88%
22. Technikum nr 3 - Gdańsk 38%82% 41%74% 72%95%
23. Technikum nr 12 - Gdańsk 49%100% 35%64% 66%90%
24. Technikum nr 7 - Gdańsk 38%79% 45%73% 67%97%
25. Technikum nr 1 - Gdańsk 39%89% 37%68% 72%98%
26. Technikum nr 11 - Gdańsk 45%98% 39%73% 62%94%
27. Technikum nr 16 - Gdańsk 41%92% 40%69% 61%89%
28. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 37%85% 40%63% 61%93%
29. Technikum nr 8 - Gdańsk 38%83% 44%67% 55%78%
30. XXIII Liceum - Gdańsk 45%100% 27%40% 62%93%
31. Technikum nr 2 - Gdańsk 36%90% 30%70% 62%100%
32. Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej - Gdańsk 38%97% 30%42% 56%81%