Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2016 roku w województwie warmińsko-mazurskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Warmińsko-Mazurskie
Śr. wynik 69%
Zdawalność 94%
Śr. wynik rozszerzony 55%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka angielskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | II Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Olsztyn | 100% | 93.4% | 76.9% |
| 🥈 | Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn | 100% | 93.5% | 76.1% |
| 🥉 | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Olsztyn | 100% | 92.6% | 74.3% |
| 4. | XI Liceum - Olsztyn | 100% | 88.3% | 72.3% |
| 5. | IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Olsztyn | 99.2% | 89.6% | 70.2% |
| 6. | V Liceum im. Wspólnej Europy - Olsztyn | 99.4% | 84.7% | 61.6% |
| 7. | XIII Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny - Olsztyn | 100% | 85.3% | 57.6% |
| 8. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Olsztyn | 99% | 80.2% | 58.6% |
| 9. | Technikum nr 7 - Olsztyn | 96.2% | 71.7% | 50.9% |
| 10. | Technikum nr 6 - Olsztyn | 97.5% | 72.8% | 47.8% |
| 11. | VI Liceum im. Gabriela Narutowicza - Olsztyn | 97.2% | 70.1% | 48.1% |
| 12. | Technikum nr 2 - Olsztyn | 88.9% | 61.7% | 53.3% |
| 13. | Technikum nr 8 - Olsztyn | 94.9% | 65.3% | 49.5% |
| 14. | X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Olsztyn | 91.7% | 58.1% | 54.8% |
| 15. | VII Liceum - Olsztyn | 96.6% | 67.2% | 42.7% |
| 16. | Technikum nr 3 - Olsztyn | 91.9% | 60.3% | 46.6% |
| 17. | Technikum nr 5 - Olsztyn | 89.7% | 58.1% | 33.9% |
| 18. | IX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Olsztyn | 90.9% | 58.1% | 32% |
| 19. | Technikum nr 1 - Olsztyn | 89.7% | 56.3% | 30.5% |
| 20. | Technikum nr 4 - Olsztyn | 84.9% | 51.3% | 31.9% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bartoszycki | 96% | 68.9% | 59.9% |
| braniewski | 94% | 65.1% | 47.5% |
| działdowski | 96% | 64.6% | 51% |
| Elbląg | 97% | 72.2% | 57.6% |
| elbląski | 99% | 65.6% | 49.8% |
| ełcki | 97% | 72% | 55.7% |
| giżycki | 95% | 67.4% | 56.6% |
| gołdapski | 94% | 65.8% | 52.3% |
| iławski | 95% | 66% | 60.8% |
| kętrzyński | 92% | 67.5% | 50.2% |
| lidzbarski | 95% | 65.8% | 53.3% |
| mrągowski | 96% | 67.5% | 53.1% |
| nidzicki | 97% | 69.4% | 52.8% |
| nowomiejski | 95% | 60.6% | 50.2% |
| olecki | 95% | 60.6% | 50.2% |
| Olsztyn | 95% | 73.9% | 59.7% |
| olsztyński | 92% | 61.3% | 52.1% |
| ostródzki | 91% | 64.8% | 45.4% |
| piski | 95% | 64.8% | 49.1% |
| szczycieński | 96% | 64.5% | 46% |
| węgorzewski | 98% | 71.5% | 61.4% |