Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Zachodniopomorskie

Wyniki matur 2022 w województwie zachodniopomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Szczecin

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Zachodniopomorskie

Język polski

Śr. wynik 54%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 79%

Język angielski

Śr. wynik 76%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Zachodniopomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 76% 94%
Język francuski 72% 91%
Język hiszpański 56% 63%
Język niemiecki 53% 83%
Język polski 54% 95%
Język rosyjski 89% 97%
Język ukraiński 42% 100%
Język włoski 77% 100%
Matematyka 54% 79%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Zachodniopomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język francuski 58%
Język hiszpański 43%
Język łaciński 20%
Język niemiecki 49%
Język polski 53%
Język rosyjski 89%
Język ukraiński 88%
Język włoski 49%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 35%
Filozofia 27%
Fizyka 34%
Geografia 35%
Historia 35%
Historia muzyki 51%
Historia sztuki 27%
Informatyka 36%
Matematyka 28%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białogardzki 51.39% 92.02% 39.94% 64.36% 65.43% 89.02%
choszczeński 47.68% 87.15% 42.56% 63.69% 62.07% 81.48%
drawski 51.46% 95.56% 49.75% 75.81% 75.34% 95.52%
goleniowski 49.26% 91.92% 50.68% 80.5% 72.87% 93.2%
gryficki 49.3% 95.92% 44.25% 74.15% 65.12% 90.11%
gryfiński 51.04% 96.28% 49.86% 78.14% 73.01% 92.02%
kamieński 48.71% 93.18% 41.65% 60.61% 63.86% 85.04%
kołobrzeski 53.17% 94.02% 50.53% 73.33% 76.33% 93.31%
Koszalin 58.13% 95.77% 57.65% 82.9% 79.05% 95.44%
koszaliński 45.84% 91.8% 36.05% 59.02% 52.3% 77.36%
łobeski 52.38% 98.78% 57.37% 89.02% 71.76% 97.53%
myśliborski 46.57% 93.63% 48.86% 73.71% 67.19% 91.74%
policki 49.4% 94.56% 43.21% 68.71% 65.55% 89.42%
pyrzycki 51.3% 96.3% 50.04% 83.7% 63.54% 84.43%
sławieński 51.92% 95.65% 48.33% 77.02% 70.17% 92.11%
stargardzki 53.15% 96.38% 51.25% 77.99% 72.4% 92.01%
świdwiński 48.78% 91.08% 50.33% 75.37% 65% 86.94%
Świnoujście 54.8% 96.1% 56.24% 80.52% 79.82% 94.26%
Szczecin 56.06% 96.71% 59.85% 84.14% 81.58% 96.12%
szczecinecki 55.46% 95.7% 51.52% 75.04% 74.9% 95.12%
wałecki 44.83% 88.77% 43.78% 68.12% 68.64% 90.63%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie zachodniopomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIII Liceum - Szczecin 73.93%98.99% 93.01%100% 97.43%100%
🥈 V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka - Szczecin 68.43%100% 91.3%100% 96.46%100%
🥉 I Liceum im. Stanisława Dubois - Koszalin 70.41%100% 82.32%100% 96.3%100%
4. Technikum Informatyczne SCI - Szczecin 65.68%100% 85.92%100% 97.28%100%
5. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 67.37%100% 85.06%100% 95.74%100%
6. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Szczecin 64.36%100% 85.83%100% 96.78%100%
7. IX Liceum z Odziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino - Szczecin 70.62%100% 79.34%100% 96.2%100%
8. Katolickie Liceum im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego - Szczecin 64.19%100% 85.84%100% 94.49%100%
9. Prywatne Liceum - Szczecinek 60%100% 84.18%100% 96.36%100%
10. II Liceum im. Władysława Broniewskiego - Koszalin 66.59%100% 80.77%100% 93.04%100%
11. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kołobrzeg 67.69%100% 71.53%92.54% 95.55%100%
12. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Koszalin 72.17%100% 71.33%100% 89.17%100%
13. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Szczecin 61.88%98.97% 72.09%100% 92.02%100%
14. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Stargard 65.59%99.39% 71.12%98.17% 87.61%100%
15. Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I - Świnoujście 60.95%100% 70.66%97.56% 89.26%98.63%
16. Społeczne Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Szczecinek 64.32%100% 63.74%89.47% 91.47%100%
17. I Liceum im. Księżnej Elżbiety - Szczecinek 64.66%100% 65.33%90.91% 87.52%100%
18. VI Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Szczecin 58.49%100% 69.1%99.07% 88.58%100%
19. V Liceum - Koszalin 63.67%100% 64.33%97.08% 86.36%100%
20. Technikum Zawodowe nr 2 - Kołobrzeg 57.85%96.3% 66.26%100% 90.15%100%
21. Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi - Przecław 71.14%100% 54.21%85.71% 88.57%100%
22. Technikum Technologii Cyfrowych - Szczecin 56.93%98.91% 64.17%95.65% 91.89%98.9%
23. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora - Koszalin 67.67%96.3% 56.07%100% 87.19%100%
24. Szkoła Sztuk Pięknych - Koszalin 69.82%100% 51.82%81.82% 89.2%100%
25. I Prywatne Liceum - Szczecin 52.47%100% 66.09%100% 91.6%100%
26. Technikum Organizacji i Zarządzania - Szczecin 59.35%100% 65.5%96.58% 84.09%99.25%
27. Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Resko 62.17%100% 64.28%94.44% 82.47%94.12%
28. II Liceum - Kołobrzeg 57.9%100% 62.27%95.51% 87.81%100%
29. IV Liceum im. Bolesława Prusa - Szczecin 60.48%100% 60.08%93.1% 87.04%100%
30. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi - Szczecin 55.3%100% 62.51%100% 89.41%100%
31. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Goleniów 52.9%100% 63.22%100% 88.96%100%
32. Technikum Elektryczno-Elektroniczne - Szczecin 50.72%97.22% 67.16%97.92% 86.97%99.31%
33. Liceum - Dębno 50.38%100% 69.81%96.88% 84.5%100%
34. XI Liceum z Odziałami Dwujęzycznymi - Szczecin 59.38%100% 56.88%94.68% 87.89%100%
35. I Liceum Społeczne Fundacji Logos - Świnoujście 66.31%100% 50.46%69.23% 86.67%100%
36. II Liceum - Nowogard 55.7%96.67% 65.2%95% 82.25%100%
37. Technikum Elektroniczne - Koszalin 52.91%95.74% 63.15%97.87% 84.11%100%
38. Liceum im. bohaterów Oflagu Iid - Borne Sulinowo 60.07%100% 53.13%100% 86.53%100%
39. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Szczecin 56.94%100% 59.45%92.96% 83.15%100%
40. Liceum im. I Armii Wojska Polskiego - Drawsko Pomorskie 51.89%93.62% 65.6%93.62% 81.91%100%
41. Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia - Szczecin 57.35%100% 57%92.31% 84.4%100%
42. Liceum im. Stefana Żeromskiego - Darłowo 58.72%94.44% 57.56%100% 81.78%100%
43. Liceum - Lipiany 58.13%100% 54.5%100% 85.25%100%
44. Technikum - Kalisz Pomorski 54.07%96.3% 65.15%96.3% 78.62%100%
45. Społeczne Liceum Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej - Świnoujście 56.52%96% 55.84%84% 85.17%100%
46. Liceum - Świdwin 58.67%98.77% 61.46%86.42% 76.26%96.15%
47. I Liceum im. Aleksandra Omieczyńskiego - Gryfino 56.99%92.75% 59.14%91.3% 79.82%94.55%
48. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Gryfice 58.5%98.75% 53.59%88.75% 83.47%100%
49. Technikum Kreatywne - Szczecin 52.26%100% 53.33%86.36% 89.37%100%
50. XVI Liceum Ogólnokształcące - Szczecin 51.76%99.19% 59.91%94.31% 83.27%99.17%