Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Zachodniopomorskie

Wyniki matur 2025 w województwie zachodniopomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Szczecin

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Zachodniopomorskie

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 57%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 79%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Zachodniopomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 79% 93%
Język niemiecki 52% 79%
Język polski 58% 94%
Język rosyjski 94% 100%
Matematyka 57% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Zachodniopomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język hiszpański 46%
Język niemiecki 53%
Język polski 44%
Język rosyjski 88%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 44%
Chemia 41%
Filozofia 25%
Fizyka 47%
Geografia 37%
Historia 42%
Historia muzyki 46%
Historia sztuki 41%
Informatyka 41%
Matematyka 31%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białogardzki 50.89% 91.41% 44.58% 71.21% 70.25% 91.79%
choszczeński 50.84% 84.53% 43.62% 66.85% 63.1% 80.23%
drawski 51.26% 91.76% 51.8% 79.12% 75.14% 88.2%
goleniowski 56.64% 95.6% 51.25% 80.65% 72.89% 89.58%
gryficki 51.04% 86.64% 46.92% 78.18% 69.18% 89.26%
gryfiński 54.84% 92% 55.71% 82.8% 77.87% 93.01%
kamieński 53.68% 91.89% 48.59% 77.48% 70.14% 90.83%
kołobrzeski 56.37% 93.88% 57.3% 86.09% 81.75% 94.35%
Koszalin 57.44% 93.07% 58.66% 84.76% 81.48% 94.43%
koszaliński 50.35% 91.49% 33.41% 53.19% 63.67% 79.55%
łobeski 62.05% 97.56% 54.75% 89.02% 73.04% 91.46%
myśliborski 53.34% 92.04% 52.11% 81.42% 72.19% 89.45%
policki 60.67% 98.46% 47.68% 75.38% 80.73% 96.83%
pyrzycki 59.58% 96.77% 56.02% 86.29% 69.5% 86.96%
sławieński 47.81% 80.25% 47.36% 75.31% 68.76% 87.9%
stargardzki 58.04% 95.31% 54.48% 82.26% 74.03% 90.57%
świdwiński 50.75% 90.14% 50.83% 82.63% 71.61% 87.32%
Świnoujście 60.85% 97.78% 65.31% 89.33% 82.63% 99.07%
Szczecin 63.16% 96.25% 63.48% 87.49% 84.52% 96.63%
szczecinecki 53.51% 90.59% 52.98% 79.7% 73.24% 91.27%
wałecki 52.46% 90.91% 49.35% 76.52% 69.75% 88%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie zachodniopomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIII Liceum - Szczecin 81.85%100% 94.35%100% 98.27%100%
🥈 II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 79.11%100% 89.11%100% 96.7%100%
🥉 V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka - Szczecin 75.72%100% 91.34%100% 96.34%100%
4. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Szczecin 73.71%100% 87.6%100% 95.73%100%
5. IX Liceum z Odziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino - Szczecin 74.77%99.45% 83.85%100% 96.73%100%
6. I Liceum im. Stanisława Dubois - Koszalin 75.25%100% 83.29%100% 96.29%100%
7. Technikum Informatyczne SCI - Szczecin 70%100% 87.95%100% 96.86%100%
8. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Szczecin 77.29%100% 79.64%100% 95.47%100%
9. II Liceum im. Władysława Broniewskiego - Koszalin 68.48%97.96% 81.85%100% 93.65%100%
10. Prywatne Liceum - Szczecinek 81.67%100% 69.67%100% 92%100%
11. Katolickie Liceum im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego - Szczecin 73.44%100% 76.17%100% 92.67%100%
12. Technikum Organizacji i Zarządzania - Szczecin 74.23%100% 76.31%100% 91.63%99.3%
13. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kołobrzeg 68.08%100% 71.88%97.22% 95.42%100%
14. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Stargard 71.85%100% 75.03%98.66% 87.41%97.96%
15. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Koszalin 67.94%100% 71%100% 95.17%100%
16. VI Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Szczecin 70.76%99.12% 71.89%100% 88.78%100%
17. I Liceum im. Księżnej Elżbiety - Szczecinek 66.29%100% 74.43%97.83% 90.32%100%
18. II Liceum - Nowogard 72.56%100% 69.42%98.18% 88.94%98.15%
19. Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I - Świnoujście 65.21%100% 79.48%96.47% 85.59%97.59%
20. I Liceum Społeczne Fundacji Logos - Świnoujście 63.5%100% 73.69%92.31% 91.38%100%
21. IV Liceum im. Bolesława Prusa - Szczecin 68.1%99.12% 67.47%99.12% 91.9%99.12%
22. Prywatne Liceum Ogólnokształcące Leonardo SVS - Szczecin 66.93%93.33% 65.47%93.33% 93.73%100%
23. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi - Szczecin 63.38%100% 71.75%100% 90.29%100%
24. Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi - Przecław 67.24%100% 64.57%90.48% 92.95%100%
25. Technikum Elektryczno-Elektroniczne - Szczecin 58.68%97.89% 76.13%96.48% 88.92%98.58%
26. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Goleniów 64.52%100% 72.38%100% 86%98.39%
27. XVI Liceum Ogólnokształcące - Szczecin 60.48%98.5% 72.48%98.5% 88.14%100%
28. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Gryfice 70.93%100% 64.81%96.77% 84.87%98.39%
29. Społeczne Liceum Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej - Świnoujście 60.8%100% 71%100% 88.6%100%
30. XI Liceum z Odziałami Dwujęzycznymi - Szczecin 66.67%100% 62.42%93.83% 91.3%100%
31. Technikum Zawodowe nr 2 - Kołobrzeg 60.4%100% 71.52%100% 86.8%100%
32. Liceum im. Bohaterów spod Siekierek - Chojna 64.56%97.22% 71.72%97.22% 82.33%96.97%
33. Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia - Szczecin 62.64%100% 67.36%100% 87.05%100%
34. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Szczecin 65.24%100% 64.45%100% 87.23%100%
35. Technikum Technologii Cyfrowych - Szczecin 62.44%98.18% 63.02%96.36% 91.2%100%
36. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Hasiora - Koszalin 71.95%100% 57%100% 86.58%100%
37. Liceum - Dębno 55.62%100% 70.54%100% 86.32%96%
38. I Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Wałcz 63.58%100% 62.94%91.67% 85.07%98.57%
39. Liceum - Łobez 68.87%97.37% 61.74%97.37% 80.61%94.74%
40. II Liceum - Kołobrzeg 58.99%99.08% 62.66%97.25% 88.99%100%
41. V Liceum - Koszalin 60.58%97.86% 63.37%95.19% 85.55%98.92%
42. Społeczne Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Szczecinek 64.35%100% 55.88%82.35% 88.59%100%
43. I Prywatne Liceum - Szczecin 58.79%97.44% 62.05%92.31% 88%100%
44. Liceum - Pyrzyce 64.82%98.61% 66.36%94.44% 76.7%92.06%
45. II Liceum - Szczecinek 60.84%94.74% 69.37%98.25% 77.24%90.91%
46. Liceum - Świdwin 61.67%100% 59.91%90.91% 83.9%98.41%
47. Liceum Sztuk Plastycznych - Gryfice 58.14%100% 63.73%100% 82.64%100%
48. Technikum Zawodowe im. ppor. Ryszarda Kuleszy - Chojna 56.56%92.59% 61.41%92.59% 86.31%96.15%
49. XII Liceum - Szczecin 64.76%100% 54.82%89.74% 84.04%98.7%
50. Liceum - Polanów 58.67%100% 64.33%100% 80.33%100%