Wyniki matur I Liceum im. B. Prusa Żary
Ocena: 1.50 (2 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 43.08% | 36 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 40.1% | 20 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 52.17% | 6 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 45.7% | 20 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 53.2% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 97.96% | 80.96% | 98 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 89.07% | 98 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 67.32% | 73 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 73.73% | 15 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 81.13% | 15 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 65.69% | 114 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 75.05% | 114 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 54.54% | 46 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 92.98% | 59.63% | 114 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 39.69% | 13 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 49% | 12 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
43.08%
Chemia (R)
40.1%
Fizyka (R)
52.17%
Geografia (R)
45.7%
Historia (R)
53.2%
Język angielski (P)
80.96%
Język angielski (R)
67.32%
Język niemiecki (P)
73.73%
Język polski (P)
65.69%
Język polski (R)
54.54%
Matematyka (P)
59.63%
Matematyka (R)
39.69%
WOS (R)
49%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 42.53% | 17 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 38.38% | 8 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 45% | 4 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 39.5% | 26 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 43% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 98.63% | 82.88% | 73 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 85.81% | 73 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 66.78% | 60 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 54.5% | 6 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 56.83% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 61.49% | 79 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 73.68% | 79 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 62.96% | 23 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 92.41% | 59.16% | 79 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 20.43% | 14 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
42.53%
Chemia (R)
38.38%
Fizyka (R)
45%
Geografia (R)
39.5%
Historia (R)
43%
Język angielski (P)
82.88%
Język angielski (R)
66.78%
Język niemiecki (P)
54.5%
Język polski (P)
61.49%
Język polski (R)
62.96%
Matematyka (P)
59.16%
Matematyka (R)
20.43%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 47.82% | 17 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 35.7% | 10 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 35.35% | 17 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 64.5% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 98.31% | 82.2% | 59 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 83.69% | 59 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 64.75% | 44 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 55.83% | 6 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 63.17% | 6 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 32.5% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 66.23% | 66 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 64.03% | 66 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 53% | 25 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 92.42% | 62.83% | 66 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 18.55% | 11 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 21% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
47.82%
Chemia (R)
35.7%
Geografia (R)
35.35%
Historia (R)
64.5%
Język angielski (P)
82.2%
Język angielski (R)
64.75%
Język niemiecki (P)
55.83%
Język niemiecki (R)
32.5%
Język polski (P)
66.23%
Język polski (R)
53%
Matematyka (P)
62.83%
Matematyka (R)
18.55%
WOS (R)
21%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 44.04% | 24 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 27.83% | 12 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 32% | 2 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 50.13% | 15 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 32.13% | 15 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 84.34% | 74 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 80% | 2 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 76.5% | 2 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 85.65% | 74 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 64.84% | 62 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 48% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 67.88% | 8 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 70.75% | 8 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 49% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 97.56% | 67.32% | 82 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 66.5% | 2 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 67.9% | 82 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 48% | 2 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 60.77% | 30 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 50% | 2 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 65.9% | 82 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.25% | 8 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 38% | 2 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
44.04%
Chemia (R)
27.83%
Fizyka (R)
32%
Geografia (R)
50.13%
Historia (R)
32.13%
Język angielski (P)
84.34%
Język angielski (P)
80%
Język angielski (R)
64.84%
Język angielski (R)
48%
Język niemiecki (P)
67.88%
Język niemiecki (R)
49%
Język polski (P)
67.32%
Język polski (P)
66.5%
Język polski (R)
60.77%
Matematyka (P)
50%
Matematyka (P)
65.9%
Matematyka (R)
45.25%
WOS (R)
38%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 38.97% | 31 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 20.14% | 14 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 23.13% | 8 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 47.44% | 16 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 27.11% | 9 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 84.35% | 69 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 63.77% | 62 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 64.44% | 9 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 46.8% | 5 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 62.69% | 83 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 63.16% | 31 |
| język rosyjski | pisemny | podstawowy | 100% | 80% | 5 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 68.67% | 3 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 90.36% | 60.24% | 83 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 29.83% | 12 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 37.6% | 5 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
38.97%
Chemia (R)
20.14%
Fizyka (R)
23.13%
Geografia (R)
47.44%
Historia (R)
27.11%
Język angielski (P)
84.35%
Język angielski (R)
63.77%
Język niemiecki (P)
64.44%
Język niemiecki (R)
46.8%
Język polski (P)
62.69%
Język polski (R)
63.16%
Język rosyjski (P)
80%
Język rosyjski (R)
68.67%
Matematyka (P)
60.24%
Matematyka (R)
29.83%
WOS (R)
37.6%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 25.86% | 21 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 13.18% | 11 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 27% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 24.21% | 19 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 31.43% | 7 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 81.81% | 64 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 68.05% | 41 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 63.54% | 13 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 40.44% | 9 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 61.11% | 80 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 59.08% | 24 |
| język rosyjski | pisemny | podstawowy | 100% | 56.67% | 3 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 58.67% | 3 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 93.75% | 57.76% | 80 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 24.25% | 8 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 30.83% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
25.86%
Chemia (R)
13.18%
Fizyka (R)
27%
Geografia (R)
24.21%
Historia (R)
31.43%
Język angielski (P)
81.81%
Język angielski (R)
68.05%
Język niemiecki (P)
63.54%
Język niemiecki (R)
40.44%
Język polski (P)
61.11%
Język polski (R)
59.08%
Język rosyjski (P)
56.67%
Język rosyjski (R)
58.67%
Matematyka (P)
57.76%
Matematyka (R)
24.25%
WOS (R)
30.83%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony