Wyniki matur - I Liceum im. Józefa Wybickiego Kościerzyna
Ocena: 4.86 (90 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 47.97% | 38 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 40.95% | 38 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 55.75% | 24 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 46.54% | 115 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 54.6% | 15 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 52.6% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 91.3% | 216 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 94.13% | 216 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 82.45% | 200 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 63.57% | 7 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 63% | 8 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 74.16% | 216 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 74.38% | 216 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 56.71% | 52 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.15% | 74.77% | 216 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 56.06% | 65 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 45.4% | 10 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
47.97%
Chemia (R)
40.95%
Fizyka (R)
55.75%
Geografia (R)
46.54%
Historia (R)
54.6%
Historia sztuki (R)
52.6%
Język angielski (P)
91.3%
Język angielski (R)
82.45%
Język hiszpański (R)
63.57%
Język niemiecki (R)
63%
Język polski (P)
74.16%
Język polski (R)
56.71%
Matematyka (P)
74.77%
Matematyka (R)
56.06%
WOS (R)
45.4%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 56.56% | 39 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 52.64% | 25 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 81.33% | 15 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 45.19% | 77 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 41% | 5 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 57% | 1 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 74% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 91.8% | 158 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 90.31% | 158 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 77.89% | 143 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 82% | 1 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 52.67% | 3 |
| język kaszubski | pisemny | rozszerzony | - | 72.6% | 5 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 100% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.74% | 68.21% | 159 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 77.76% | 159 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 60.32% | 34 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 79.69% | 159 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 46.71% | 34 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 38.73% | 11 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
56.56%
Chemia (R)
52.64%
Fizyka (R)
81.33%
Geografia (R)
45.19%
Historia (R)
41%
Historia sztuki (R)
57%
Informatyka (R)
74%
Język angielski (P)
91.8%
Język angielski (R)
77.89%
Język francuski (R)
82%
Język hiszpański (R)
52.67%
Język kaszubski (R)
72.6%
Język niemiecki (R)
100%
Język polski (P)
68.21%
Język polski (R)
60.32%
Matematyka (P)
79.69%
Matematyka (R)
46.71%
WOS (R)
38.73%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 44.33% | 33 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 37.92% | 26 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 58.5% | 2 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 58.43% | 7 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 51.29% | 69 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 46.58% | 12 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 44.5% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 89.64% | 143 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 88.46% | 143 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 72.98% | 123 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 70% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 100% | 1 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 100% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 82% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 71% | 145 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 75.39% | 145 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 61.12% | 42 |
| język włoski | pisemny | podstawowy | 100% | 73% | 1 |
| język włoski | ustny | podstawowy | 100% | 47% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 96.55% | 72.68% | 145 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.19% | 32 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 62.86% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
44.33%
Chemia (R)
37.92%
Filozofia (R)
58.5%
Fizyka (R)
58.43%
Geografia (R)
51.29%
Historia (R)
46.58%
Historia sztuki (R)
44.5%
Język angielski (P)
89.64%
Język angielski (R)
72.98%
Język hiszpański (R)
70%
Język niemiecki (P)
100%
Język niemiecki (R)
82%
Język polski (P)
71%
Język polski (R)
61.12%
Język włoski (P)
73%
Matematyka (P)
72.68%
Matematyka (R)
51.19%
WOS (R)
62.86%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 58.92% | 26 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 53.4% | 20 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 46.76% | 17 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 49.67% | 55 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 41.43% | 7 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 98.64% | 88.05% | 147 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 90.45% | 147 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 74.37% | 130 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 63% | 5 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 71.52% | 149 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 77.55% | 149 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 52.08% | 48 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 96.64% | 77.26% | 149 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 56.81% | 32 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 37.67% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
58.92%
Chemia (R)
53.4%
Fizyka (R)
46.76%
Geografia (R)
49.67%
Historia (R)
41.43%
Język angielski (P)
88.05%
Język angielski (R)
74.37%
Język niemiecki (R)
63%
Język polski (P)
71.52%
Język polski (R)
52.08%
Matematyka (P)
77.26%
Matematyka (R)
56.81%
WOS (R)
37.67%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 46.07% | 44 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 32.65% | 26 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.58% | 19 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 52.75% | 40 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 43.88% | 16 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.26% | 89.31% | 136 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 78.92% | 113 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 66.4% | 10 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 53% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 96.58% | 68.55% | 146 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 61.71% | 42 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 94.52% | 67.51% | 146 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 44.85% | 33 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 29.81% | 16 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
46.07%
Chemia (R)
32.65%
Fizyka (R)
45.58%
Geografia (R)
52.75%
Historia (R)
43.88%
Język angielski (P)
89.31%
Język angielski (R)
78.92%
Język niemiecki (P)
66.4%
Język niemiecki (R)
53%
Język polski (P)
68.55%
Język polski (R)
61.71%
Matematyka (P)
67.51%
Matematyka (R)
44.85%
WOS (R)
29.81%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 41.75% | 40 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 35.73% | 37 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 49.31% | 13 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 46.6% | 30 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 33.06% | 17 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 40.17% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 90.94% | 158 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 73.59% | 123 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 70.8% | 5 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 60% | 10 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.16% | 66.94% | 163 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 58.98% | 52 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.77% | 73.21% | 163 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 35.58% | 43 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 27.44% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
41.75%
Chemia (R)
35.73%
Fizyka (R)
49.31%
Geografia (R)
46.6%
Historia (R)
33.06%
Historia sztuki (R)
40.17%
Język angielski (P)
90.94%
Język angielski (R)
73.59%
Język niemiecki (P)
70.8%
Język niemiecki (R)
60%
Język polski (P)
66.94%
Język polski (R)
58.98%
Matematyka (P)
73.21%
Matematyka (R)
35.58%
WOS (R)
27.44%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony