Wyniki matur I Liceum im. Marcina Kromera Gorlice
Ocena: 2.06 (24 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 59.52% | 81 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 48.57% | 46 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 59.27% | 15 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 49.35% | 54 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 54.43% | 14 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 32.67% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 86.85% | 247 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 99.19% | 79.08% | 247 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 76.3% | 179 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.6% | 73.25% | 248 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 82.75% | 248 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 44.7% | 79 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 97.98% | 74.63% | 248 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.33% | 98 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 58.06% | 36 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
59.52%
Chemia (R)
48.57%
Fizyka (R)
59.27%
Geografia (R)
49.35%
Historia (R)
54.43%
Informatyka (R)
32.67%
Język angielski (P)
86.85%
Język angielski (R)
76.3%
Język polski (P)
73.25%
Język polski (R)
44.7%
Matematyka (P)
74.63%
Matematyka (R)
45.33%
WOS (R)
58.06%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 64.5% | 52 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 58.24% | 25 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 81.88% | 8 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 44.17% | 41 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 49.92% | 13 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 50.67% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.48% | 87.16% | 192 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.96% | 80.15% | 192 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 68.15% | 155 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.96% | 70.27% | 192 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 80.91% | 192 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 55.15% | 67 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.96% | 77.82% | 192 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.15% | 72 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 41.56% | 16 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
64.5%
Chemia (R)
58.24%
Fizyka (R)
81.88%
Geografia (R)
44.17%
Historia (R)
49.92%
Historia sztuki (R)
50.67%
Język angielski (P)
87.16%
Język angielski (R)
68.15%
Język polski (P)
70.27%
Język polski (R)
55.15%
Matematyka (P)
77.82%
Matematyka (R)
51.15%
WOS (R)
41.56%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 53.41% | 54 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 43.84% | 19 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 82% | 1 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 76.29% | 7 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 54.93% | 43 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 41.08% | 24 |
| historia muzyki | pisemny | rozszerzony | - | 65% | 1 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 35.83% | 6 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 58.67% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.44% | 85.92% | 180 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.89% | 80.76% | 180 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 69.72% | 129 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 10% | 1 |
| język łemkowski | pisemny | rozszerzony | - | 100% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 92% | 1 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 97% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 87% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 72.02% | 181 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 79.49% | 181 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 50.35% | 52 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 97.79% | 77.34% | 181 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 47.42% | 62 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 48.5% | 22 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
53.41%
Chemia (R)
43.84%
Filozofia (R)
82%
Fizyka (R)
76.29%
Geografia (R)
54.93%
Historia (R)
41.08%
Historia muzyki (R)
65%
Historia sztuki (R)
35.83%
Informatyka (R)
58.67%
Język angielski (P)
85.92%
Język angielski (R)
69.72%
Język hiszpański (R)
10%
Język łemkowski (R)
100%
Język niemiecki (P)
92%
Język niemiecki (R)
87%
Język polski (P)
72.02%
Język polski (R)
50.35%
Matematyka (P)
77.34%
Matematyka (R)
47.42%
WOS (R)
48.5%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 60.11% | 55 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 51.7% | 23 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 68.29% | 7 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 56.61% | 36 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 56.65% | 17 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 53.38% | 8 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.33% | 9 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.46% | 87.02% | 186 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.92% | 81.3% | 186 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 69.5% | 134 |
| język łemkowski | pisemny | rozszerzony | - | 100% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 66% | 3 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 74.33% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 17% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.4% | 67.6% | 188 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 83.87% | 189 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 45.77% | 71 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 93% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 77.24% | 189 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 60.49% | 53 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 58.7% | 20 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
60.11%
Chemia (R)
51.7%
Fizyka (R)
68.29%
Geografia (R)
56.61%
Historia (R)
56.65%
Historia sztuki (R)
53.38%
Informatyka (R)
45.33%
Język angielski (P)
87.02%
Język angielski (R)
69.5%
Język łemkowski (R)
100%
Język niemiecki (P)
66%
Język niemiecki (R)
17%
Język polski (P)
67.6%
Język polski (R)
45.77%
Język rosyjski (R)
93%
Matematyka (P)
77.24%
Matematyka (R)
60.49%
WOS (R)
58.7%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 57.93% | 57 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 44.42% | 33 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 36.93% | 15 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 58% | 44 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 50.47% | 17 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 48.67% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.49% | 87.76% | 197 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 72.72% | 149 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 80% | 58.4% | 5 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 53.33% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.01% | 58.83% | 202 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 55.77% | 81 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.02% | 74.44% | 202 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 54.54% | 70 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 46.33% | 33 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
57.93%
Chemia (R)
44.42%
Fizyka (R)
36.93%
Geografia (R)
58%
Historia (R)
50.47%
Informatyka (R)
48.67%
Język angielski (P)
87.76%
Język angielski (R)
72.72%
Język niemiecki (P)
58.4%
Język niemiecki (R)
53.33%
Język polski (P)
58.83%
Język polski (R)
55.77%
Matematyka (P)
74.44%
Matematyka (R)
54.54%
WOS (R)
46.33%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 36.35% | 66 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 35.33% | 30 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 49% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 47.79% | 28 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 60.59% | 17 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 40% | 2 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 9.33% | 3 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.48% | 87.58% | 193 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 69.68% | 124 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 78% | 1 |
| język łemkowski | pisemny | rozszerzony | - | 78% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 80% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 52% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.48% | 64.41% | 194 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 56.76% | 88 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 97.42% | 68.84% | 194 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 38.25% | 57 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 37.37% | 38 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
36.35%
Chemia (R)
35.33%
Fizyka (R)
49%
Geografia (R)
47.79%
Historia (R)
60.59%
Historia sztuki (R)
40%
Informatyka (R)
9.33%
Język angielski (P)
87.58%
Język angielski (R)
69.68%
Język hiszpański (R)
78%
Język łemkowski (R)
78%
Język niemiecki (P)
80%
Język niemiecki (R)
52%
Język polski (P)
64.41%
Język polski (R)
56.76%
Matematyka (P)
68.84%
Matematyka (R)
38.25%
WOS (R)
37.37%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony