Wyniki matur - II Liceum im. Romualda Traugutta Częstochowa
Ocena: 2.14 (7 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 63.69% | 39 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 68.17% | 30 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 53.68% | 31 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 55.4% | 40 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 57.73% | 15 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 71.33% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 94.73% | 131 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 96.44% | 131 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 88.23% | 111 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 70.76% | 134 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 85.81% | 134 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 58.74% | 42 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.51% | 81.18% | 134 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 53.03% | 80 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 57.11% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
63.69%
Chemia (R)
68.17%
Fizyka (R)
53.68%
Geografia (R)
55.4%
Historia (R)
57.73%
Informatyka (R)
71.33%
Język angielski (P)
94.73%
Język angielski (R)
88.23%
Język polski (P)
70.76%
Język polski (R)
58.74%
Matematyka (P)
81.18%
Matematyka (R)
53.03%
WOS (R)
57.11%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 65.74% | 31 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 60.33% | 24 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 68.79% | 19 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 57.43% | 40 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 53.08% | 12 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 81% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 97.46% | 91.42% | 118 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 94.5% | 118 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 78.03% | 94 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 16.75% | 4 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 42.5% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 67.92% | 118 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 82.3% | 118 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 66.25% | 28 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 82% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 82.29% | 118 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 46.65% | 68 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 45.67% | 3 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
65.74%
Chemia (R)
60.33%
Fizyka (R)
68.79%
Geografia (R)
57.43%
Historia (R)
53.08%
Informatyka (R)
81%
Język angielski (P)
91.42%
Język angielski (R)
78.03%
Język francuski (R)
16.75%
Język niemiecki (R)
42.5%
Język polski (P)
67.92%
Język polski (R)
66.25%
Język rosyjski (R)
82%
Matematyka (P)
82.29%
Matematyka (R)
46.65%
WOS (R)
45.67%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 58.88% | 25 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 48.74% | 23 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 42.35% | 20 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 43.85% | 34 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 51.57% | 7 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 50% | 4 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 85.85% | 117 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 86.98% | 117 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 64.97% | 89 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 51.5% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.32% | 63.34% | 119 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 80.12% | 119 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 46.72% | 36 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 99.16% | 74.74% | 119 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 40.71% | 65 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 41.44% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
58.88%
Chemia (R)
48.74%
Fizyka (R)
42.35%
Geografia (R)
43.85%
Historia (R)
51.57%
Informatyka (R)
50%
Język angielski (P)
85.85%
Język angielski (R)
64.97%
Język niemiecki (R)
51.5%
Język polski (P)
63.34%
Język polski (R)
46.72%
Matematyka (P)
74.74%
Matematyka (R)
40.71%
WOS (R)
41.44%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 68.68% | 34 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 62.36% | 33 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 36.36% | 22 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 63.67% | 27 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 66% | 2 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.2% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 90.02% | 95 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 90.53% | 95 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 76.3% | 74 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 77% | 4 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 75% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 75.72% | 99 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 80.08% | 99 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 61.33% | 12 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 89.83% | 99 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.69% | 77 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 74% | 3 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
68.68%
Chemia (R)
62.36%
Fizyka (R)
36.36%
Geografia (R)
63.67%
Historia (R)
66%
Informatyka (R)
45.2%
Język angielski (P)
90.02%
Język angielski (R)
76.3%
Język niemiecki (P)
77%
Język polski (P)
75.72%
Język polski (R)
61.33%
Matematyka (P)
89.83%
Matematyka (R)
51.69%
WOS (R)
74%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 58.59% | 32 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 42.62% | 26 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.96% | 23 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 59.76% | 37 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 48% | 3 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 3% | 1 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 34.5% | 4 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 92.95% | 107 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 75.63% | 98 |
| język francuski | pisemny | podstawowy | 100% | 80% | 1 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 62% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 79.33% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 24.33% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 69.5% | 111 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 66.32% | 37 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 56% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 97.3% | 82.08% | 111 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.86% | 74 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 49.89% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
58.59%
Chemia (R)
42.62%
Fizyka (R)
51.96%
Geografia (R)
59.76%
Historia (R)
48%
Historia sztuki (R)
3%
Informatyka (R)
34.5%
Język angielski (P)
92.95%
Język angielski (R)
75.63%
Język francuski (P)
80%
Język francuski (R)
62%
Język niemiecki (P)
79.33%
Język niemiecki (R)
24.33%
Język polski (P)
69.5%
Język polski (R)
66.32%
Język rosyjski (R)
56%
Matematyka (P)
82.08%
Matematyka (R)
51.86%
WOS (R)
49.89%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 57.27% | 48 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 50.09% | 56 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 38.39% | 33 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 57% | 37 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 38.6% | 10 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 61.5% | 4 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 93.2% | 162 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 74.72% | 142 |
| język francuski | pisemny | podstawowy | 100% | 78% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 48.67% | 3 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 97.58% | 63.68% | 165 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 54.29% | 52 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.18% | 80.76% | 165 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 43.51% | 86 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 22.18% | 11 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
57.27%
Chemia (R)
50.09%
Fizyka (R)
38.39%
Geografia (R)
57%
Historia (R)
38.6%
Informatyka (R)
61.5%
Język angielski (P)
93.2%
Język angielski (R)
74.72%
Język francuski (P)
78%
Język niemiecki (R)
48.67%
Język polski (P)
63.68%
Język polski (R)
54.29%
Matematyka (P)
80.76%
Matematyka (R)
43.51%
WOS (R)
22.18%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony