Wyniki matur - III Liceum im. Adama Mickiewicza Katowice
Ocena: 2.85 (62 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 80.33% | 82 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 75.35% | 78 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 61.55% | 11 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 80% | 13 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 80.11% | 18 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 60.44% | 9 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.55% | 136 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 99.29% | 136 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 91.33% | 90 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 79.72% | 138 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 85.6% | 138 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 63.25% | 16 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 87.22% | 138 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 63.11% | 54 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 81.25% | 16 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
80.33%
Chemia (R)
75.35%
Fizyka (R)
61.55%
Geografia (R)
80%
Historia (R)
80.11%
Informatyka (R)
60.44%
Język angielski (P)
96.55%
Język angielski (R)
91.33%
Język polski (P)
79.72%
Język polski (R)
63.25%
Matematyka (P)
87.22%
Matematyka (R)
63.11%
WOS (R)
81.25%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 79.74% | 72 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 79.42% | 69 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 65.2% | 10 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 69.55% | 22 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 82.52% | 23 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 54.67% | 9 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.61% | 166 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 98.92% | 166 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 86.04% | 115 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 82.5% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 80.33% | 3 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.41% | 73.39% | 169 |
| język polski | ustny | podstawowy | 99.41% | 76.88% | 169 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 93% | 19 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 88.63% | 169 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 52.33% | 73 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 80.95% | 19 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
79.74%
Chemia (R)
79.42%
Fizyka (R)
65.2%
Geografia (R)
69.55%
Historia (R)
82.52%
Informatyka (R)
54.67%
Język angielski (P)
96.61%
Język angielski (R)
86.04%
Język hiszpański (R)
82.5%
Język niemiecki (R)
80.33%
Język polski (P)
73.39%
Język polski (R)
93%
Matematyka (P)
88.63%
Matematyka (R)
52.33%
WOS (R)
80.95%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 74.18% | 67 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 71.59% | 69 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 49.29% | 7 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 77.65% | 20 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 65.5% | 20 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 67.82% | 11 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.61% | 145 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 97.98% | 145 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 89.79% | 115 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 77.03% | 145 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 77.28% | 145 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 73.95% | 21 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 89.04% | 145 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 50.93% | 58 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 75.82% | 17 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
74.18%
Chemia (R)
71.59%
Fizyka (R)
49.29%
Geografia (R)
77.65%
Historia (R)
65.5%
Informatyka (R)
67.82%
Język angielski (P)
96.61%
Język angielski (R)
89.79%
Język polski (P)
77.03%
Język polski (R)
73.95%
Matematyka (P)
89.04%
Matematyka (R)
50.93%
WOS (R)
75.82%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 78.55% | 62 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 81.18% | 65 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 59.33% | 9 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 82% | 11 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 70.76% | 21 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.94% | 132 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 97.55% | 132 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 89.08% | 117 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 96.5% | 2 |
| język niemiecki | ustny | podstawowy | 100% | 80% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 86.12% | 135 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 76.76% | 135 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 60.31% | 29 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 89.72% | 135 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 65.64% | 44 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 74.59% | 17 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
78.55%
Chemia (R)
81.18%
Fizyka (R)
59.33%
Geografia (R)
82%
Historia (R)
70.76%
Język angielski (P)
96.94%
Język angielski (R)
89.08%
Język niemiecki (P)
96.5%
Język polski (P)
86.12%
Język polski (R)
60.31%
Matematyka (P)
89.72%
Matematyka (R)
65.64%
WOS (R)
74.59%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 79.64% | 72 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 74.46% | 71 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 51.44% | 9 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 76.33% | 18 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 59.03% | 31 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 72% | 1 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 87% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.99% | 140 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 89.87% | 122 |
| język francuski | pisemny | podstawowy | 100% | 100% | 1 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 65.33% | 3 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 35.33% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 94% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 70% | 142 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 70.4% | 25 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 43% | 2 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 90.98% | 142 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 64% | 41 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 72.36% | 22 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
79.64%
Chemia (R)
74.46%
Fizyka (R)
51.44%
Geografia (R)
76.33%
Historia (R)
59.03%
Historia sztuki (R)
72%
Informatyka (R)
87%
Język angielski (P)
96.99%
Język angielski (R)
89.87%
Język francuski (P)
100%
Język francuski (R)
65.33%
Język hiszpański (R)
35.33%
Język niemiecki (P)
94%
Język polski (P)
70%
Język polski (R)
70.4%
Język włoski (R)
43%
Matematyka (P)
90.98%
Matematyka (R)
64%
WOS (R)
72.36%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 73.94% | 66 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 72.08% | 78 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 62% | 2 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 59.38% | 8 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 71.57% | 30 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 68.35% | 34 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 38% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 97.06% | 155 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 88.78% | 139 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 85% | 2 |
| język hiszpański | pisemny | podstawowy | 100% | 73% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 81.6% | 5 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 83.33% | 3 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.77% | 72.48% | 162 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 68.7% | 30 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 99.38% | 90.26% | 162 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 57.09% | 66 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 74.58% | 19 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
73.94%
Chemia (R)
72.08%
Filozofia (R)
62%
Fizyka (R)
59.38%
Geografia (R)
71.57%
Historia (R)
68.35%
Informatyka (R)
38%
Język angielski (P)
97.06%
Język angielski (R)
88.78%
Język francuski (R)
85%
Język hiszpański (P)
73%
Język niemiecki (P)
81.6%
Język niemiecki (R)
83.33%
Język polski (P)
72.48%
Język polski (R)
68.7%
Matematyka (P)
90.26%
Matematyka (R)
57.09%
WOS (R)
74.58%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony