Wyniki matur IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka Katowice
Ocena: 3.93 (15 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 67.63% | 41 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 53.5% | 32 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 65.94% | 16 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 69.8% | 10 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 48.2% | 5 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 36.44% | 9 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 94.61% | 138 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 96.91% | 138 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 86.48% | 124 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 61.89% | 9 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 71.77% | 139 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 92.76% | 139 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 44.05% | 21 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 85.14% | 14 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 82.12% | 139 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 42.52% | 54 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 62% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
67.63%
Chemia (R)
53.5%
Geografia (R)
65.94%
Historia (R)
69.8%
Historia sztuki (R)
48.2%
Informatyka (R)
36.44%
Język angielski (P)
94.61%
Język angielski (R)
86.48%
Język hiszpański (R)
61.89%
Język polski (P)
71.77%
Język polski (R)
44.05%
Język włoski (R)
85.14%
Matematyka (P)
82.12%
Matematyka (R)
42.52%
WOS (R)
62%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 56.38% | 58 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 45% | 23 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 41.33% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 63.6% | 25 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 55.67% | 12 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 48% | 1 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 36.67% | 15 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 99.39% | 91.83% | 165 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 93.77% | 165 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 77.18% | 132 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 96% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 64% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.4% | 63.3% | 168 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 90.06% | 168 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 52.34% | 32 |
| język włoski | pisemny | podstawowy | 100% | 80% | 1 |
| język włoski | ustny | podstawowy | 100% | 90% | 1 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 74.18% | 11 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.81% | 78.7% | 168 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 41.37% | 60 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 38.43% | 14 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
56.38%
Chemia (R)
45%
Filozofia (R)
41.33%
Geografia (R)
63.6%
Historia (R)
55.67%
Historia sztuki (R)
48%
Informatyka (R)
36.67%
Język angielski (P)
91.83%
Język angielski (R)
77.18%
Język hiszpański (R)
96%
Język niemiecki (R)
64%
Język polski (P)
63.3%
Język polski (R)
52.34%
Język włoski (P)
80%
Język włoski (R)
74.18%
Matematyka (P)
78.7%
Matematyka (R)
41.37%
WOS (R)
38.43%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 50.88% | 41 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 43.67% | 24 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 63.74% | 23 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 43.89% | 9 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 36.71% | 15 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 91.44% | 136 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 92.73% | 136 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 77.15% | 123 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 74.33% | 3 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 68.94% | 137 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 89.35% | 137 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 55.88% | 25 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 59.29% | 7 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 78.68% | 137 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 40.21% | 40 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 30% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
50.88%
Chemia (R)
43.67%
Geografia (R)
63.74%
Historia (R)
43.89%
Informatyka (R)
36.71%
Język angielski (P)
91.44%
Język angielski (R)
77.15%
Język hiszpański (R)
74.33%
Język polski (P)
68.94%
Język polski (R)
55.88%
Język włoski (R)
59.29%
Matematyka (P)
78.68%
Matematyka (R)
40.21%
WOS (R)
30%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 51.16% | 25 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 30.92% | 13 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 52.5% | 2 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 14.33% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 59.83% | 12 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 38.2% | 20 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 27.33% | 3 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 50% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 92.89% | 109 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 100% | 2 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 100% | 2 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 93.6% | 109 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 79.14% | 97 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 41.5% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 82.63% | 111 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 55.5% | 2 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 91.26% | 111 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 95% | 2 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 48.82% | 38 |
| język włoski | pisemny | podstawowy | 100% | 87.5% | 2 |
| język włoski | ustny | podstawowy | 100% | 93.5% | 2 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 68.81% | 16 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 63% | 2 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 77.72% | 111 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 56.83% | 24 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 41.71% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
51.16%
Chemia (R)
30.92%
Filozofia (R)
52.5%
Fizyka (R)
14.33%
Geografia (R)
59.83%
Historia (R)
38.2%
Historia sztuki (R)
27.33%
Informatyka (R)
50%
Język angielski (P)
92.89%
Język angielski (P)
100%
Język angielski (R)
79.14%
Język hiszpański (R)
41.5%
Język polski (P)
82.63%
Język polski (P)
55.5%
Język polski (R)
48.82%
Język włoski (P)
87.5%
Język włoski (R)
68.81%
Matematyka (P)
63%
Matematyka (P)
77.72%
Matematyka (R)
56.83%
WOS (R)
41.71%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 47.87% | 31 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 39.23% | 13 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 22% | 1 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 60.72% | 18 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 36.22% | 9 |
| historia muzyki | pisemny | rozszerzony | - | 15% | 1 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 32% | 1 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 46% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 91.13% | 106 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 72.41% | 84 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 40% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 76% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 64.28% | 107 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 73.77% | 43 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 78.4% | 10 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 67.57% | 107 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 44.4% | 10 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 36.73% | 11 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
47.87%
Chemia (R)
39.23%
Filozofia (R)
22%
Geografia (R)
60.72%
Historia (R)
36.22%
Historia muzyki (R)
15%
Historia sztuki (R)
32%
Informatyka (R)
46%
Język angielski (P)
91.13%
Język angielski (R)
72.41%
Język hiszpański (R)
40%
Język niemiecki (P)
76%
Język polski (P)
64.28%
Język polski (R)
73.77%
Język włoski (R)
78.4%
Matematyka (P)
67.57%
Matematyka (R)
44.4%
WOS (R)
36.73%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 32.6% | 48 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 27.78% | 23 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 37.6% | 10 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 32% | 19 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 20.5% | 8 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 92.27% | 153 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 77.66% | 117 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 48.67% | 3 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 96.18% | 65.71% | 157 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 50.64% | 47 |
| język włoski | pisemny | podstawowy | 100% | 61% | 2 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 64.62% | 13 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 96.82% | 63.42% | 157 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 27.31% | 26 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 35.13% | 15 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
32.6%
Chemia (R)
27.78%
Geografia (R)
37.6%
Historia (R)
32%
Informatyka (R)
20.5%
Język angielski (P)
92.27%
Język angielski (R)
77.66%
Język hiszpański (R)
48.67%
Język polski (P)
65.71%
Język polski (R)
50.64%
Język włoski (P)
61%
Język włoski (R)
64.62%
Matematyka (P)
63.42%
Matematyka (R)
27.31%
WOS (R)
35.13%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony