Wyniki matur - Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne Sosnowiec
Ocena: 3.75 (15 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| język angielski | pisemny | podstawowy | 76% | 60.08% | 26 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 96% | 59.12% | 25 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 55.64% | 11 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 88% | 48.54% | 26 |
| język polski | ustny | podstawowy | 88% | 40.85% | 26 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 72% | 35.77% | 26 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 0.22% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Język angielski (P)
60.08%
Język angielski (R)
55.64%
Język polski (P)
48.54%
Matematyka (P)
35.77%
Matematyka (R)
0.22%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| język angielski | pisemny | podstawowy | 95.65% | 74.36% | 23 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 70.7% | 23 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 50.63% | 19 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 95.65% | 47.17% | 23 |
| język polski | ustny | podstawowy | 91.3% | 49.26% | 23 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 78.26% | 45.74% | 23 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 13.5% | 4 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Język angielski (P)
74.36%
Język angielski (R)
50.63%
Język polski (P)
47.17%
Matematyka (P)
45.74%
Matematyka (R)
13.5%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| język angielski | pisemny | podstawowy | 93.75% | 68.63% | 16 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 55.44% | 16 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 70.33% | 6 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 93.75% | 58.38% | 16 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 64.81% | 16 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 87.5% | 55.19% | 16 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 20.67% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Język angielski (P)
68.63%
Język angielski (R)
70.33%
Język polski (P)
58.38%
Matematyka (P)
55.19%
Matematyka (R)
20.67%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| język angielski | pisemny | podstawowy | 91.3% | 72.7% | 23 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 67.09% | 23 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 45.14% | 21 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 66.67% | 24 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 46.5% | 24 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 70.83% | 41% | 24 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 4.57% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2023
Język angielski (P)
72.7%
Język angielski (R)
45.14%
Język polski (P)
66.67%
Matematyka (P)
41%
Matematyka (R)
4.57%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 42% | 1 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 8% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 90.91% | 58.09% | 22 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 37.56% | 9 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 81.82% | 37.23% | 22 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 60% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 50% | 33.73% | 22 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 9% | 2 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 30% | 1 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Geografia (R)
42%
Historia (R)
8%
Język angielski (P)
58.09%
Język angielski (R)
37.56%
Język polski (P)
37.23%
Język polski (R)
60%
Matematyka (P)
33.73%
Matematyka (R)
9%
WOS (R)
30%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 30.67% | 3 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 32% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 94.44% | 69.17% | 36 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 50% | 15 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 42% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 82.05% | 48.33% | 39 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 58.97% | 39.95% | 39 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 9.5% | 8 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Geografia (R)
30.67%
Historia (R)
32%
Język angielski (P)
69.17%
Język angielski (R)
50%
Język niemiecki (P)
42%
Język polski (P)
48.33%
Matematyka (P)
39.95%
Matematyka (R)
9.5%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony