Wyniki matur - VI Liceum im. Janusza Korczaka Sosnowiec
Ocena: 3.00 (4 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 38.68% | 31 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 47% | 12 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 46.16% | 32 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 61% | 15 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 89.15% | 155 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.7% | 73.45% | 154 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 76.78% | 134 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 68.92% | 155 |
| język polski | ustny | podstawowy | 92.86% | 59.46% | 154 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 29.83% | 42 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 98.05% | 62.18% | 155 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 33.92% | 51 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 56.48% | 21 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
38.68%
Chemia (R)
47%
Geografia (R)
46.16%
Historia (R)
61%
Język angielski (P)
89.15%
Język angielski (R)
76.78%
Język polski (P)
68.92%
Język polski (R)
29.83%
Matematyka (P)
62.18%
Matematyka (R)
33.92%
WOS (R)
56.48%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 32.36% | 22 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 28.33% | 12 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 38% | 3 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 30% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 41.06% | 32 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 39.43% | 7 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 35% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 97.1% | 84.7% | 138 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.55% | 71.57% | 138 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 66.78% | 115 |
| język hiszpański | pisemny | podstawowy | 100% | 88% | 1 |
| język hiszpański | ustny | podstawowy | 100% | 97% | 1 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 72% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 35% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.29% | 66.26% | 140 |
| język polski | ustny | podstawowy | 90.71% | 61.92% | 140 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 51.85% | 33 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 93.5% | 2 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 12% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 87.86% | 58.39% | 140 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 22.7% | 37 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 47.43% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
32.36%
Chemia (R)
28.33%
Filozofia (R)
38%
Fizyka (R)
30%
Geografia (R)
41.06%
Historia (R)
39.43%
Historia sztuki (R)
35%
Język angielski (P)
84.7%
Język angielski (R)
66.78%
Język hiszpański (P)
88%
Język hiszpański (R)
72%
Język niemiecki (R)
35%
Język polski (P)
66.26%
Język polski (R)
51.85%
Język rosyjski (R)
93.5%
Język włoski (R)
12%
Matematyka (P)
58.39%
Matematyka (R)
22.7%
WOS (R)
47.43%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 32.71% | 21 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 30.67% | 12 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 47.58% | 24 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 45.33% | 3 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 33.33% | 3 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 96.35% | 83.09% | 139 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 99.27% | 70.55% | 137 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 59.83% | 119 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 69.86% | 140 |
| język polski | ustny | podstawowy | 96.38% | 58.24% | 139 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 45.14% | 37 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 92.75% | 62.07% | 139 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 24.24% | 49 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
32.71%
Chemia (R)
30.67%
Geografia (R)
47.58%
Historia (R)
45.33%
Informatyka (R)
33.33%
Język angielski (P)
83.09%
Język angielski (R)
59.83%
Język polski (P)
69.86%
Język polski (R)
45.14%
Matematyka (P)
62.07%
Matematyka (R)
24.24%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 44.36% | 22 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 24.15% | 13 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 21.5% | 2 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 50.85% | 20 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 31.8% | 5 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 43.2% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 89.13% | 118 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 70.48% | 118 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 71.78% | 101 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 51.67% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 62% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 98.31% | 62.76% | 118 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 64.64% | 118 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 61.17% | 24 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 96.61% | 74.35% | 118 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 42.29% | 41 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 57.83% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
44.36%
Chemia (R)
24.15%
Fizyka (R)
21.5%
Geografia (R)
50.85%
Historia (R)
31.8%
Informatyka (R)
43.2%
Język angielski (P)
89.13%
Język angielski (R)
71.78%
Język hiszpański (R)
51.67%
Język niemiecki (R)
62%
Język polski (P)
62.76%
Język polski (R)
61.17%
Matematyka (P)
74.35%
Matematyka (R)
42.29%
WOS (R)
57.83%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 41% | 27 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 27.71% | 17 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 38.16% | 37 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 33.25% | 8 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 98.29% | 85.16% | 117 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 63.39% | 98 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 17.5% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.15% | 57.43% | 117 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 48.73% | 30 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 100% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 94.02% | 61.62% | 117 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 23.92% | 26 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 29.27% | 15 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
41%
Chemia (R)
27.71%
Geografia (R)
38.16%
Historia (R)
33.25%
Język angielski (P)
85.16%
Język angielski (R)
63.39%
Język hiszpański (R)
17.5%
Język polski (P)
57.43%
Język polski (R)
48.73%
Język włoski (R)
100%
Matematyka (P)
61.62%
Matematyka (R)
23.92%
WOS (R)
29.27%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 29.5% | 40 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 34.76% | 33 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 37.5% | 4 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 37.94% | 35 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 18% | 4 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 48% | 3 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 86.52% | 151 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 68.09% | 114 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 50% | 48% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 94.12% | 59.08% | 153 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 35.34% | 47 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 53.5% | 4 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 88.89% | 62.87% | 153 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 33.88% | 34 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 27.36% | 14 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
29.5%
Chemia (R)
34.76%
Fizyka (R)
37.5%
Geografia (R)
37.94%
Historia (R)
18%
Informatyka (R)
48%
Język angielski (P)
86.52%
Język angielski (R)
68.09%
Język niemiecki (P)
48%
Język polski (P)
59.08%
Język polski (R)
35.34%
Język włoski (R)
53.5%
Matematyka (P)
62.87%
Matematyka (R)
33.88%
WOS (R)
27.36%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony