Wyniki matur XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte Kraków
Ocena: 3.44 (68 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 58.65% | 37 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 55.97% | 36 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 57.54% | 13 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 73.3% | 54 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 58.07% | 15 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 51.4% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 95.25% | 210 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 92.76% | 210 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 87.28% | 184 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 74.8% | 5 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 73.7% | 210 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 85.38% | 210 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 47.61% | 51 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 99.52% | 83.57% | 210 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 55.7% | 127 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 60.2% | 10 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
58.65%
Chemia (R)
55.97%
Fizyka (R)
57.54%
Geografia (R)
73.3%
Historia (R)
58.07%
Historia sztuki (R)
51.4%
Język angielski (P)
95.25%
Język angielski (R)
87.28%
Język niemiecki (R)
74.8%
Język polski (P)
73.7%
Język polski (R)
47.61%
Matematyka (P)
83.57%
Matematyka (R)
55.7%
WOS (R)
60.2%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 60.05% | 19 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 50.11% | 28 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 54.75% | 20 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 66.37% | 30 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 51.71% | 7 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 65.86% | 7 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 95.85% | 161 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 92.64% | 161 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 79.41% | 151 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 67.79% | 162 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 84.25% | 162 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 61.51% | 37 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 86.44% | 162 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 42.5% | 103 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 38.6% | 5 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
60.05%
Chemia (R)
50.11%
Fizyka (R)
54.75%
Geografia (R)
66.37%
Historia (R)
51.71%
Historia sztuki (R)
65.86%
Język angielski (P)
95.85%
Język angielski (R)
79.41%
Język polski (P)
67.79%
Język polski (R)
61.51%
Matematyka (P)
86.44%
Matematyka (R)
42.5%
WOS (R)
38.6%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 47.7% | 47 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 52.96% | 24 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 42% | 1 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 43% | 10 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 52.77% | 30 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 49.91% | 11 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 20% | 3 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 6% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 94.23% | 154 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 91% | 154 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 79.12% | 141 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 54.8% | 5 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 77.73% | 156 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 78.71% | 156 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 53.36% | 33 |
| język rosyjski | pisemny | podstawowy | 100% | 96.5% | 2 |
| język rosyjski | ustny | podstawowy | 100% | 72% | 2 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 86% | 3 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 63% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 84.34% | 156 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 46.56% | 73 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 50.43% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
47.7%
Chemia (R)
52.96%
Filozofia (R)
42%
Fizyka (R)
43%
Geografia (R)
52.77%
Historia (R)
49.91%
Historia sztuki (R)
20%
Informatyka (R)
6%
Język angielski (P)
94.23%
Język angielski (R)
79.12%
Język niemiecki (R)
54.8%
Język polski (P)
77.73%
Język polski (R)
53.36%
Język rosyjski (P)
96.5%
Język rosyjski (R)
86%
Język włoski (R)
63%
Matematyka (P)
84.34%
Matematyka (R)
46.56%
WOS (R)
50.43%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 57.06% | 17 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 61.67% | 21 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 42% | 1 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 26.91% | 11 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 67.81% | 42 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 52% | 1 |
| historia muzyki | pisemny | rozszerzony | - | 17% | 1 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 43.57% | 7 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 38.18% | 11 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 93.66% | 164 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 91.13% | 164 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 81.11% | 156 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 90% | 1 |
| język hiszpański | pisemny | rozszerzony | - | 58.5% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 87% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 70.34% | 164 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 79.3% | 164 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 67% | 40 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 74% | 4 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 88.88% | 164 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 52.56% | 107 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 53.38% | 8 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Biologia (R)
57.06%
Chemia (R)
61.67%
Filozofia (R)
42%
Fizyka (R)
26.91%
Geografia (R)
67.81%
Historia (R)
52%
Historia muzyki (R)
17%
Historia sztuki (R)
43.57%
Informatyka (R)
38.18%
Język angielski (P)
93.66%
Język angielski (R)
81.11%
Język francuski (R)
90%
Język hiszpański (R)
58.5%
Język niemiecki (R)
87%
Język polski (P)
70.34%
Język polski (R)
67%
Język włoski (R)
74%
Matematyka (P)
88.88%
Matematyka (R)
52.56%
WOS (R)
53.38%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 52.5% | 38 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 40% | 16 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 39.44% | 18 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 55.5% | 46 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 46% | 2 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 31.5% | 2 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 94.47% | 167 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 76.72% | 159 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 61.31% | 169 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 64.83% | 48 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 63.5% | 4 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 100% | 83.8% | 169 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 45.86% | 97 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 43.94% | 18 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
52.5%
Chemia (R)
40%
Fizyka (R)
39.44%
Geografia (R)
55.5%
Historia (R)
46%
Historia sztuki (R)
31.5%
Język angielski (P)
94.47%
Język angielski (R)
76.72%
Język polski (P)
61.31%
Język polski (R)
64.83%
Język włoski (R)
63.5%
Matematyka (P)
83.8%
Matematyka (R)
45.86%
WOS (R)
43.94%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 39.42% | 33 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 36.96% | 27 |
| filozofia | pisemny | rozszerzony | - | 8% | 1 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 19.8% | 5 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 50.13% | 32 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 42% | 2 |
| historia sztuki | pisemny | rozszerzony | - | 39% | 4 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 24% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 100% | 95.18% | 158 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 74.57% | 148 |
| język francuski | pisemny | rozszerzony | - | 56% | 1 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 100% | 74% | 2 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 35% | 2 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 99.38% | 66.19% | 160 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 48.44% | 39 |
| język włoski | pisemny | rozszerzony | - | 66% | 6 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 99.38% | 79.18% | 160 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 34.53% | 86 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 46.44% | 9 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Biologia (R)
39.42%
Chemia (R)
36.96%
Filozofia (R)
8%
Fizyka (R)
19.8%
Geografia (R)
50.13%
Historia (R)
42%
Historia sztuki (R)
39%
Informatyka (R)
24%
Język angielski (P)
95.18%
Język angielski (R)
74.57%
Język francuski (R)
56%
Język niemiecki (P)
74%
Język niemiecki (R)
35%
Język polski (P)
66.19%
Język polski (R)
48.44%
Język włoski (R)
66%
Matematyka (P)
79.18%
Matematyka (R)
34.53%
WOS (R)
46.44%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony