Wyniki matur - XIV Liceum im. mjr Henryka Sucharskiego Katowice
Ocena: 4.37 (16 ocen)
Wyniki z matur 2026 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 24.13% | 8 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 27.29% | 14 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 26.6% | 10 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 87.1% | 68.76% | 63 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 98.39% | 73.44% | 62 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 55.89% | 45 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 81.82% | 50.06% | 67 |
| język polski | ustny | podstawowy | 93.94% | 62.35% | 66 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 16.57% | 14 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 81.82% | 45.28% | 67 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 20.57% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2026 formuła 2023
Biologia (R)
24.13%
Geografia (R)
27.29%
Historia (R)
26.6%
Język angielski (P)
68.76%
Język angielski (R)
55.89%
Język polski (P)
50.06%
Język polski (R)
16.57%
Matematyka (P)
45.28%
Matematyka (R)
20.57%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2025 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 8.5% | 4 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 12% | 1 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 30% | 5 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 23% | 2 |
| historia muzyki | pisemny | rozszerzony | - | 32% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 88.24% | 63.32% | 34 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 97.06% | 62.32% | 34 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 44.95% | 20 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 79.41% | 39.71% | 34 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 60.47% | 34 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 15.57% | 7 |
| język rosyjski | pisemny | rozszerzony | - | 98% | 1 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 85.29% | 52.24% | 34 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 26% | 1 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 36.5% | 2 |
Porównanie średnich wyników matur 2025 formuła 2023
Biologia (R)
8.5%
Chemia (R)
12%
Geografia (R)
30%
Historia (R)
23%
Historia muzyki (R)
32%
Język angielski (P)
63.32%
Język angielski (R)
44.95%
Język polski (P)
39.71%
Język polski (R)
15.57%
Język rosyjski (R)
98%
Matematyka (P)
52.24%
Matematyka (R)
26%
WOS (R)
36.5%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2024 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 19.67% | 3 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 11.67% | 3 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 34.18% | 11 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 22% | 6 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 97.96% | 72.08% | 49 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 65.61% | 49 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 41.54% | 37 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 91.84% | 53.63% | 49 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 58.84% | 49 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 3.4% | 5 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 95.92% | 53.37% | 49 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 4.67% | 3 |
Porównanie średnich wyników matur 2024 formuła 2023
Biologia (R)
19.67%
Chemia (R)
11.67%
Geografia (R)
34.18%
Historia (R)
22%
Język angielski (P)
72.08%
Język angielski (R)
41.54%
Język polski (P)
53.63%
Język polski (R)
3.4%
Matematyka (P)
53.37%
Matematyka (R)
4.67%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2023 formuła 2023
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 5% | 2 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 42.14% | 7 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 33.4% | 5 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 93.55% | 70.45% | 31 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 75% | 47% | 4 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 100% | 50% | 4 |
| język angielski | ustny | podstawowy | 90.32% | 65.39% | 31 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 49.89% | 19 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 100% | 47% | 4 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 93.55% | 56.35% | 31 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 45.75% | 4 |
| język polski | ustny | podstawowy | 100% | 59.48% | 31 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 40% | 2 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 77.42% | 51.29% | 31 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 50% | 25.5% | 4 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 13.5% | 6 |
Porównanie średnich wyników matur 2023 formuła 2023
Chemia (R)
5%
Geografia (R)
42.14%
Historia (R)
33.4%
Język angielski (P)
70.45%
Język angielski (P)
47%
Język angielski (R)
49.89%
Język polski (P)
47%
Język polski (P)
56.35%
Język polski (R)
40%
Matematyka (P)
51.29%
Matematyka (P)
25.5%
WOS (R)
13.5%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2022
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| biologia | pisemny | rozszerzony | - | 15% | 1 |
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 11% | 5 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 5% | 1 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 30.42% | 24 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 44.67% | 3 |
| informatyka | pisemny | rozszerzony | - | 8% | 1 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 94.23% | 66.85% | 52 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 45.68% | 25 |
| język niemiecki | pisemny | podstawowy | 66.67% | 52% | 3 |
| język niemiecki | pisemny | rozszerzony | - | 22% | 1 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 96.36% | 50.27% | 55 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 67.9% | 10 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 81.82% | 46.58% | 55 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 27% | 7 |
Porównanie średnich wyników matur 2022
Biologia (R)
15%
Chemia (R)
11%
Fizyka (R)
5%
Geografia (R)
30.42%
Historia (R)
44.67%
Informatyka (R)
8%
Język angielski (P)
66.85%
Język angielski (R)
45.68%
Język niemiecki (P)
52%
Język niemiecki (R)
22%
Język polski (P)
50.27%
Język polski (R)
67.9%
Matematyka (P)
46.58%
WOS (R)
27%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony
Wyniki z matur 2021
| Przedmiot | Typ | Poziom | Zdawalność | śr. wynik | osoby |
|---|---|---|---|---|---|
| chemia | pisemny | rozszerzony | - | 4.63% | 8 |
| fizyka | pisemny | rozszerzony | - | 11.5% | 4 |
| geografia | pisemny | rozszerzony | - | 21.41% | 27 |
| historia | pisemny | rozszerzony | - | 14.31% | 14 |
| język angielski | pisemny | podstawowy | 91.11% | 61.2% | 90 |
| język angielski | pisemny | rozszerzony | - | 53.35% | 34 |
| język polski | pisemny | podstawowy | 85.71% | 43.19% | 91 |
| język polski | pisemny | rozszerzony | - | 28.59% | 22 |
| matematyka | pisemny | podstawowy | 56.04% | 38.18% | 91 |
| matematyka | pisemny | rozszerzony | - | 10% | 2 |
| WOS | pisemny | rozszerzony | - | 13.67% | 15 |
Porównanie średnich wyników matur 2021
Chemia (R)
4.63%
Fizyka (R)
11.5%
Geografia (R)
21.41%
Historia (R)
14.31%
Język angielski (P)
61.2%
Język angielski (R)
53.35%
Język polski (P)
43.19%
Język polski (R)
28.59%
Matematyka (P)
38.18%
Matematyka (R)
10%
WOS (R)
13.67%
P - poziom podstawowy, R - poziom rozszerzony