Wyniki egzaminu maturalnego 2021 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka niemieckiego w 2021 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka niemieckiego.
Brak danych o wynikach matur z języka niemieckiego w 2021 roku w województwie dolnośląskim.
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 94% | 93.33% |
| 🥈 | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 92.57% | 79.81% |
| 🥉 | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 89% | 83.2% |
| 4. | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 92% | 80% |
| 5. | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 100% | 89.45% | 68.15% |
| 6. | I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów | 100% | 86% | 62% |
| 7. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 100% | 87.33% | 60.67% |
| 8. | II Liceum - Świdnica | 100% | 81.43% | 64.67% |
| 9. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 100% | 86% | 59.2% |
| 10. | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 100% | 79.14% | 65.6% |
| 11. | II Liceum - Lubin | 100% | 79.33% | 64% |
| 12. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 100% | 86.67% | 55.56% |
| 13. | I Liceum im. Armii Krajowej - Milicz | 100% | 77.75% | 59.43% |
| 14. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 100% | 79% | 55.6% |
| 15. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 100% | 72.75% | 60.67% |
| 16. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 94.44% | 73.11% | 60.29% |
| 17. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica | 100% | 66.67% | 63.33% |
| 18. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 100% | 66.29% | 63% |
| 19. | III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra | 100% | 62% | 66% |
| 20. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów | 100% | 66.2% | 57.2% |
| 21. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 100% | 72.89% | 49.78% |
| 22. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Strzelin | 100% | 80.67% | 40% |
| 23. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 100% | 73.5% | 45.75% |
| 24. | II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec | 100% | 67.5% | 49.33% |
| 25. | Liceum - Kamienna Góra | 100% | 68.11% | 48% |
| 26. | Zaoczne Liceum Cosinus - Wrocław | 75% | 52% | 61.5% |
| 27. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań | 90.91% | 59.45% | 53.5% |
| 28. | Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Nowa Ruda | 100% | 69.14% | 41.6% |
| 29. | VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław | 100% | 67.27% | 42.83% |
| 30. | Technikum Elektroniczne - Legnica | 85.71% | 62.57% | 46.67% |
| 31. | I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor | 91.67% | 60.33% | 42% |
| 32. | Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater - Zgorzelec | 88.89% | 48.22% | 50% |
| 33. | II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław | 100% | 60.5% | 37.2% |
| 34. | Technikum nr 5 - Bolesławiec | 100% | 60.47% | 33.11% |
| 35. | Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej - Lubań | 94.12% | 55.5% | 37.33% |
| 36. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Góra | 100% | 61.67% | 30.33% |
| 37. | Technikum nr 3 - Bolesławiec | 94.44% | 57% | 33.6% |
| 38. | III Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Świdnica | 100% | 54.36% | 35% |
| 39. | Technikum w ZS Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa - Zgorzelec | 94.44% | 51.56% | 37.5% |
| 40. | Technikum nr 4 - Głogów | 96.55% | 52.34% | 33.54% |
| 41. | Technikum - Oleśnica | 100% | 49.6% | 35.5% |
| 42. | Technikum w ZS Ekonomiczno-Turystycznych - Jelenia Góra | 94.12% | 53.76% | 29.14% |
| 43. | XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław | 90% | 52.6% | 29% |
| 44. | Technikum nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego - Lubin | 71.43% | 43.71% | 36% |
| 45. | III Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Głogów | 83.33% | 50% | 27% |
| 46. | Technikum w ZS im. T. Kościuszki - Milicz | 100% | 47.83% | 28% |
| 47. | V Liceum im. Jana Heweliusza - Legnica | 100% | 49% | 24% |
| 48. | Technikum nr 4 - Wałbrzych | 60% | 35.2% | 31.2% |
| 49. | Technikum Ortopedyczne - Świdnica | 80% | 38.8% | 25% |
| 50. | Technikum nr 4 - Bolesławiec | 100% | 41.5% | 22% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 91.67% | 58.97% | 47.15% |
| dzierżoniowski | 69.23% | 47.08% | 44.4% |
| głogowski | 83.33% | 48.91% | 39.19% |
| górowski | 73.91% | 45.39% | 30.33% |
| jaworski | 88.24% | 56.35% | 37.33% |
| Jelenia Góra | 90% | 57.04% | 50.21% |
| jeleniogórski | 71.43% | 39.14% | 32% |
| kamiennogórski | 90.48% | 62.48% | 49.2% |
| karkonoski | 90.91% | 40.18% | 41.43% |
| kłodzki | 75.61% | 50.52% | 39.18% |
| Legnica | 73.68% | 54.35% | 56.96% |
| legnicki | 66.67% | 52.33% | 64% |
| lubański | 80.49% | 50.38% | 43% |
| lubiński | 50% | 39.65% | 56.53% |
| lwówecki | 73.33% | 39.4% | 72% |
| milicki | 93.75% | 57.19% | 50.83% |
| oleśnicki | 77.78% | 42.62% | 42% |
| oławski | 80% | 57.63% | 35.78% |
| polkowicki | 100% | 50.93% | 19.71% |
| średzki | 81.82% | 46% | – |
| strzeliński | 80% | 46.74% | 45.6% |
| świdnicki | 93.18% | 57.45% | 38.67% |
| trzebnicki | 100% | 58% | 36% |
| Wałbrzych | 86.84% | 55.84% | 49.5% |
| wałbrzyski | 60% | 30.4% | – |
| wołowski | 66.67% | 40.67% | 31% |
| Wrocław | 91.67% | 68.45% | 61.5% |
| wrocławski | 100% | 48.4% | – |
| ząbkowicki | 83.33% | 49.44% | 46.44% |
| zgorzelecki | 86.11% | 58.33% | 53.03% |
| złotoryjski | 85.71% | 59.71% | 64% |