Wyniki egzaminu maturalnego 2022 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka niemieckiego w 2022 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka niemieckiego.
woj. Dolnośląskie
Śr. wynik 52%
Zdawalność 83%
Śr. wynik rozszerzony 46%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zgorzelec | 100% | 98% | 95% |
| 🥈 | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 100% | 87.33% | 91% |
| 🥉 | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 87.33% | 81% |
| 4. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 92.71% | 70.61% |
| 5. | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 100% | 84.67% | 78% |
| 6. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 100% | 89.75% | 71.71% |
| 7. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 100% | 79.33% | 71.33% |
| 8. | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 83.25% | 65.5% |
| 9. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów | 100% | 80% | 63.2% |
| 10. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 100% | 72% | 69.75% |
| 11. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 76.29% | 58.55% |
| 12. | I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów | 100% | 69.67% | 65% |
| 13. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 100% | 78% | 52% |
| 14. | Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław | 100% | 65.5% | 64% |
| 15. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 100% | 71% | 56.89% |
| 16. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 100% | 69.6% | 56.08% |
| 17. | Technikum TEB Edukacja - Wrocław | 100% | 67.33% | 50% |
| 18. | VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław | 100% | 59.5% | 56% |
| 19. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Strzelin | 100% | 65% | 50.4% |
| 20. | I Liceum im. Armii Krajowej - Milicz | 100% | 66.55% | 47.75% |
| 21. | II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław | 100% | 64.29% | 47.2% |
| 22. | Technikum w ZS Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa - Zgorzelec | 100% | 65.78% | 45.5% |
| 23. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko | 100% | 64% | 43% |
| 24. | III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra | 90% | 50.8% | 52% |
| 25. | Liceum im. Marii Konopnickiej - Świebodzice | 100% | 52% | 50.67% |
| 26. | Liceum dla Dorosłych - Bolesławiec | 80% | 74% | 28.4% |
| 27. | Liceum - Środa Śląska | 83.33% | 53.33% | 48% |
| 28. | Technikum - Biedrzychowice | 100% | 59.5% | 40% |
| 29. | Technikum nr 4 - Bolesławiec | 100% | 65.6% | 30.67% |
| 30. | Liceum - Kamienna Góra | 100% | 58.53% | 30.17% |
| 31. | Technikum nr 3 - Bolesławiec | 100% | 52.93% | 35.2% |
| 32. | III Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Głogów | 100% | 47.33% | 38.67% |
| 33. | Technikum nr 5 - Bolesławiec | 100% | 52.38% | 33% |
| 34. | II Liceum w ZS im. Tadeusza Kościuszki - Milicz | 100% | 52.5% | 30.67% |
| 35. | Technikum w ZS Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 - Jelenia Góra | 100% | 50.67% | 32% |
| 36. | Technikum nr 1 - Środa Śląska | 92.31% | 53.08% | 25.2% |
| 37. | Technikum w ZS Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego - Jelenia Góra | 83.33% | 45.33% | 31.33% |
| 38. | Technikum nr 3 - Dzierżoniów | 100% | 42% | 32.4% |
| 39. | Technikum nr 4 - Głogów | 95% | 46.9% | 23.7% |
| 40. | Technikum - Oleśnica | 87.5% | 43.75% | 26.67% |
| 41. | Technikum nr 1 - Bolesławiec | 75% | 39% | 31.33% |
| 42. | Technikum - Chocianów | 100% | 47.43% | 19.71% |
| 43. | II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec | 83.33% | 45.33% | 18.33% |
| 44. | Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej - Lubań | 63.64% | 41.09% | 22% |
| 45. | Technikum - Lwówek Śląski | 100% | 41% | 22% |
| 46. | Technikum - Syców | 66.67% | 41.67% | 21.33% |
| 47. | IV Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego - Wałbrzych | 100% | 44.67% | 18% |
| 48. | Technikum - Strzelin | 55.56% | 39.2% | 16.8% |
| 49. | Technikum nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego - Lubin | 66.67% | 34.33% | 21.5% |
| 50. | Technikum nr 9 - Wrocław | 80% | 36% | 14% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 91.36% | 53.56% | 33.35% |
| dzierżoniowski | 81.82% | 49.83% | 41.56% |
| głogowski | 83.58% | 48.75% | 37.94% |
| górowski | 83.33% | 46.83% | – |
| jaworski | 85.71% | 40.57% | – |
| Jelenia Góra | 86.57% | 49.62% | 48% |
| kamiennogórski | 100% | 59.07% | 30.17% |
| karkonoski | 83.33% | 39% | – |
| kłodzki | 66.67% | 43.56% | 40.67% |
| Legnica | 80% | 46.6% | 44.7% |
| lubański | 70% | 43% | 36.89% |
| lubiński | 57.14% | 35.93% | 54.43% |
| lwówecki | 52.63% | 29.68% | – |
| milicki | 100% | 58.45% | 38.8% |
| oleśnicki | 79.17% | 44.33% | 30.29% |
| oławski | 84.62% | 51.23% | – |
| polkowicki | 90% | 48% | 23.11% |
| średzki | 77.78% | 46.67% | 30.46% |
| strzeliński | 72% | 44.69% | 30.83% |
| świdnicki | 61.29% | 39.42% | 35.68% |
| Wałbrzych | 85.19% | 51.54% | 43.68% |
| wołowski | 100% | 45.2% | – |
| Wrocław | 88.27% | 64.52% | 59.35% |
| ząbkowicki | 44.44% | 33.56% | – |
| zgorzelecki | 95.65% | 59.89% | 51.12% |