Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka niemieckiego w 2016 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka niemieckiego.
woj. Dolnośląskie
Śr. wynik 69.5%
Zdawalność 98.2%
Śr. wynik rozszerzony 49.1%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka niemieckiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Liceum - Szklarska Poręba | 100% | 90% | 88% |
| 🥈 | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 100% | 84.2% | 86% |
| 🥉 | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 100% | 95.4% | 73.9% |
| 4. | I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica | 100% | 87.7% | 79% |
| 5. | Technikum nr 3 - Legnica | 100% | 100% | 64% |
| 6. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 93.8% | 68.7% |
| 7. | Liceum im. Karola Holteia - Oborniki Śląskie | 100% | 65.7% | 96% |
| 8. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin | 100% | 89.3% | 70.9% |
| 9. | Liceum w ZS Ponadgimnazjalnych nr 2 - Lubań | 100% | 71.3% | 88% |
| 10. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 89.5% | 69.4% |
| 11. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 100% | 94.7% | 63.7% |
| 12. | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 91.5% | 65.6% |
| 13. | II Liceum - Świdnica | 100% | 88.4% | 67.4% |
| 14. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 100% | 86.9% | 68% |
| 15. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 100% | 85% | 69.1% |
| 16. | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 100% | 89.8% | 63.9% |
| 17. | Technikum - Twardogóra | 100% | 67.3% | 86% |
| 18. | Liceum - Kamienna Góra | 100% | 84.4% | 66.4% |
| 19. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 100% | 82.5% | 68% |
| 20. | II Liceum - Lubin | 100% | 93.2% | 56.5% |
| 21. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 100% | 88.6% | 59.5% |
| 22. | Technikum - Trzebnica | 100% | 64% | 82% |
| 23. | Technikum - Polkowice | 100% | 81.5% | 64% |
| 24. | Liceum im. Jana Pawła II - Złotoryja | 100% | 83.6% | 60.8% |
| 25. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica | 100% | 79.5% | 64.4% |
| 26. | I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów | 100% | 78.2% | 65.1% |
| 27. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 100% | 86% | 56.7% |
| 28. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 100% | 85.5% | 56.7% |
| 29. | II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec | 100% | 81.1% | 60.7% |
| 30. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia | 100% | 79.4% | 62.4% |
| 31. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów | 100% | 84% | 57.7% |
| 32. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Góra | 100% | 83% | 58.7% |
| 33. | III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra | 100% | 87% | 54.6% |
| 34. | IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław | 100% | 88.3% | 51% |
| 35. | I Liceum im. Powstańców Śląskich - Bystrzyca Kłodzka | 100% | 79% | 60% |
| 36. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 100% | 81.2% | 57.6% |
| 37. | II Liceum im. Ks. Jana Twardowskiego - Oleśnica | 100% | 77.2% | 61.2% |
| 38. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 100% | 81.6% | 56% |
| 39. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 100% | 80% | 57.4% |
| 40. | Technikum nr 4 - Świdnica | 100% | 71% | 64% |
| 41. | Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Nowa Ruda | 100% | 76.7% | 56.7% |
| 42. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Strzelin | 100% | 78.8% | 53.6% |
| 43. | II Liceum im. Jana Pawła II - Dzierżoniów | 100% | 79.6% | 52.7% |
| 44. | Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław | 100% | 65.8% | 66% |
| 45. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 100% | 80.3% | 50.7% |
| 46. | Liceum im. II Armii Wojska Polskiego - Trzebnica | 100% | 80.8% | 50% |
| 47. | I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław | 100% | 71% | 58.7% |
| 48. | II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław | 100% | 80.7% | 49% |
| 49. | Technikum - Oleśnica | 100% | 65.4% | 62.7% |
| 50. | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 95.7% | 32% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 99.3% | 73.5% | 48.9% |
| dzierżoniowski | 97.3% | 72.1% | 51.1% |
| głogowski | 97.6% | 66.1% | 40.5% |
| górowski | 100% | 60.5% | 58.7% |
| jaworski | 100% | 67.9% | 39.2% |
| Jelenia Góra | 99.2% | 71.1% | 51.6% |
| jeleniogórski | 100% | 63.2% | 36.8% |
| kamiennogórski | 100% | 71.2% | 60.5% |
| kłodzki | 96.4% | 62.2% | 44.2% |
| Legnica | 97.8% | 71.3% | 53.5% |
| legnicki | 100% | 59.8% | 36.9% |
| lubański | 98.4% | 66.6% | 41.9% |
| lubiński | 95.8% | 58.9% | 43.4% |
| lwówecki | 100% | 69.6% | 36.4% |
| milicki | 100% | 69.5% | 49.3% |
| oleśnicki | 98.9% | 67.1% | 59.9% |
| oławski | 98.4% | 65.9% | 38.8% |
| polkowicki | 100% | 65.7% | 56% |
| średzki | 94.3% | 62.3% | 37.7% |
| strzeliński | 93.2% | 66.6% | 43.5% |
| świdnicki | 97.5% | 71.8% | 47.2% |
| trzebnicki | 100% | 71.6% | 53.9% |
| Wałbrzych | 97.7% | 68.8% | 45% |
| wałbrzyski | 100% | 63.6% | – |
| wołowski | 96.4% | 68.1% | 63.5% |
| Wrocław | 99.2% | 77.5% | 56% |
| wrocławski | 100% | 62.9% | 23.6% |
| ząbkowicki | 98.4% | 65% | 42.9% |
| zgorzelecki | 99.1% | 75.8% | 52.2% |
| złotoryjski | 85.7% | 67.9% | 58% |