Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2016 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Dolnośląskie
Śr. wynik 60.8%
Zdawalność 98.6%
Śr. wynik rozszerzony 68.5%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 100% | 77.6% | 88.6% |
| 🥈 | V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław | 100% | 74.3% | 89.7% |
| 🥉 | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 100% | 75.2% | 87.5% |
| 4. | Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław | 100% | 62.3% | 95% |
| 5. | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 76.9% | 78.3% |
| 6. | I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica | 100% | 72.2% | 80.9% |
| 7. | II Liceum - Świdnica | 100% | 72.3% | 80.4% |
| 8. | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 69.8% | 82.3% |
| 9. | IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław | 100% | 73.2% | 77.9% |
| 10. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 100% | 73.7% | 77.4% |
| 11. | VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław | 100% | 68.9% | 81.2% |
| 12. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin | 100% | 73.1% | 74.8% |
| 13. | Liceum im. J. M. Ossolińskiego - Brzeg Dolny | 100% | 73.8% | 72.4% |
| 14. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Strzelin | 100% | 62.8% | 83.3% |
| 15. | XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław | 100% | 66% | 79.3% |
| 16. | Technikum - Żarów | 100% | 59.9% | 85% |
| 17. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 65.5% | 79.3% |
| 18. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 100% | 68.4% | 76.3% |
| 19. | Liceum - Ziębice | 100% | 64.3% | 79.9% |
| 20. | Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Syców | 100% | 73.4% | 70.6% |
| 21. | Liceum - Szklarska Poręba | 100% | 70.4% | 73.2% |
| 22. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 100% | 68.2% | 75.3% |
| 23. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 100% | 72.2% | 71.1% |
| 24. | II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław | 99.5% | 63.6% | 79.1% |
| 25. | Liceum - Jelcz-Laskowice | 100% | 57.6% | 84% |
| 26. | I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor | 100% | 66.4% | 75.1% |
| 27. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 78.2% | 63.3% |
| 28. | Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław | 100% | 59.6% | 81.8% |
| 29. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 100% | 68.8% | 72.4% |
| 30. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko | 100% | 70.9% | 70.2% |
| 31. | Liceum im. Olimpijczyków Polskich - Długołęka | 100% | 66.7% | 74% |
| 32. | Technikum nr 3 - Bolesławiec | 100% | 62.5% | 78% |
| 33. | Technikum - Strzegom | 100% | 56.1% | 84.2% |
| 34. | II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec | 100% | 68.3% | 71.6% |
| 35. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 100% | 68.6% | 70.8% |
| 36. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Wałbrzych | 100% | 67.1% | 71.9% |
| 37. | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 100% | 66.7% | 72% |
| 38. | XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław | 100% | 58.4% | 80% |
| 39. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 100% | 68.8% | 69.4% |
| 40. | Liceum im. II Armii Wojska Polskiego - Trzebnica | 100% | 66.1% | 72% |
| 41. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 100% | 67.2% | 70.7% |
| 42. | Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław | 100% | 52.5% | 85.3% |
| 43. | Liceum - Kamienna Góra | 100% | 67.9% | 69.9% |
| 44. | III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra | 100% | 71.4% | 66.3% |
| 45. | Liceum im. Henryka Brodatego - Lwówek Śląski | 100% | 59.3% | 77.7% |
| 46. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań | 99.3% | 65.1% | 71% |
| 47. | Liceum - Strzegom | 100% | 67.3% | 68.2% |
| 48. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica | 100% | 66.1% | 69.3% |
| 49. | I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław | 100% | 66.3% | 68.6% |
| 50. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia | 100% | 69.9% | 65% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 99.5% | 64% | 67.6% |
| dzierżoniowski | 99.3% | 61.6% | 63.3% |
| głogowski | 94.7% | 52.8% | 60.5% |
| górowski | 97.7% | 53% | 64.5% |
| jaworski | 98.6% | 58.2% | 63.9% |
| Jelenia Góra | 98.7% | 61.6% | 66.2% |
| jeleniogórski | 97.5% | 54.6% | 58.4% |
| kamiennogórski | 99.2% | 62.3% | 67.6% |
| kłodzki | 98.9% | 59.2% | 60.5% |
| Legnica | 97.6% | 60.2% | 59.3% |
| legnicki | 97.1% | 46.8% | 54.2% |
| lubański | 98.3% | 58% | 66.5% |
| lubiński | 98.5% | 61.4% | 67.8% |
| lwówecki | 99% | 57.5% | 72.9% |
| milicki | 99.2% | 58.2% | 68% |
| oleśnicki | 99% | 58% | 70.8% |
| oławski | 99% | 58.8% | 70.1% |
| polkowicki | 97.4% | 55% | 60.1% |
| średzki | 97.7% | 51.6% | 63.7% |
| strzeliński | 97.4% | 58% | 64.4% |
| świdnicki | 99.8% | 62.7% | 71.1% |
| trzebnicki | 99.1% | 58.9% | 67.5% |
| Wałbrzych | 98.9% | 59.7% | 64.7% |
| wałbrzyski | 100% | 48.4% | 49% |
| wołowski | 98.8% | 57.3% | 65% |
| Wrocław | 99% | 64.3% | 75.5% |
| wrocławski | 95.6% | 56% | 77.6% |
| ząbkowicki | 99.1% | 61% | 69.4% |
| zgorzelecki | 98.8% | 66% | 55.8% |
| złotoryjski | 97.8% | 55.5% | 59.5% |