Wyniki egzaminu maturalnego 2023 z języka polskiego | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2023 roku w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Dolnośląskie
Śr. wynik 66%
Zdawalność 98%
Śr. wynik rozszerzony 49%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 z języka polskiego | woj. Dolnośląskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 100% | 79.32% | 74.42% |
| 🥈 | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 100% | 82.12% | 70.2% |
| 🥉 | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 100% | 78.87% | 72.91% |
| 4. | V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław | 100% | 77.23% | 73.26% |
| 5. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia | 95.45% | 72.05% | 77.33% |
| 6. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 100% | 80.52% | 67.75% |
| 7. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 100% | 76.76% | 71.39% |
| 8. | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 100% | 73.71% | 73.35% |
| 9. | IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław | 100% | 76.85% | 69.12% |
| 10. | Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów | 100% | 70.44% | 75% |
| 11. | Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP im. bł. M. Darowskiej - Wałbrzych | 100% | 75% | 70.2% |
| 12. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 100% | 76.14% | 65.75% |
| 13. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 100% | 72.97% | 67.73% |
| 14. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin | 100% | 74.48% | 62.62% |
| 15. | Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Karola Szymanowskiego - Wrocław | 100% | 68.2% | 68.36% |
| 16. | Społeczne Liceum - Kłodzko | 93.75% | 66.38% | 69.86% |
| 17. | Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław | 100% | 76.88% | 59.14% |
| 18. | Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław | 100% | 70.27% | 64.94% |
| 19. | I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica | 100% | 71.65% | 63.26% |
| 20. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 100% | 72.15% | 60.23% |
| 21. | I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów | 100% | 75.33% | 56.67% |
| 22. | II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów | 100% | 66.36% | 65.38% |
| 23. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica | 99.12% | 71.46% | 58.64% |
| 24. | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 100% | 69.67% | 59.79% |
| 25. | I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor | 95.56% | 61.47% | 67.71% |
| 26. | Liceum Dialogu Kultur ETZ CHAIM - Wrocław | 100% | 70.87% | 56.8% |
| 27. | Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań | 99.21% | 67.77% | 59.56% |
| 28. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 100% | 69.43% | 57.29% |
| 29. | Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Syców | 98.15% | 73.65% | 53% |
| 30. | Alternatywne Liceum Ogólnokształcące - Kłodzko | 100% | 72.47% | 54% |
| 31. | Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Legnica | 95.65% | 68.74% | 57.5% |
| 32. | Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zgorzelec | 100% | 69.9% | 55.75% |
| 33. | XVI Liceum - Wrocław | 100% | 72.59% | 52.54% |
| 34. | II Liceum - Lubin | 100% | 69.18% | 53.35% |
| 35. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 100% | 72.9% | 49.49% |
| 36. | XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław | 100% | 65.19% | 57.04% |
| 37. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 99.09% | 64.89% | 56.64% |
| 38. | Liceum - Szczawno-Zdrój | 100% | 60.72% | 60.63% |
| 39. | Liceum Salezjańskie - Wrocław | 100% | 67.17% | 53.93% |
| 40. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko | 98.83% | 65.61% | 54.94% |
| 41. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 99.45% | 70.8% | 48.62% |
| 42. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Wałbrzych | 99.15% | 63.14% | 56% |
| 43. | Katolickie Liceum im. św. Franciszka z Asyżu - Legnica | 100% | 71.36% | 47.5% |
| 44. | Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Lubin | 97.67% | 59.81% | 58.75% |
| 45. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 98.73% | 71.17% | 45.87% |
| 46. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 100% | 73.64% | 43.2% |
| 47. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 99.26% | 64.56% | 50.24% |
| 48. | Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Nowa Ruda | 100% | 62.18% | 52.6% |
| 49. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 99% | 62.68% | 52.09% |
| 50. | Niepubliczne Liceum - Wołów | 100% | 57.21% | 56.69% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bolesławiecki | 99.62% | 64.5% | 56.05% |
| dzierżoniowski | 97.8% | 67.8% | 46.96% |
| głogowski | 98.13% | 65.53% | 50.2% |
| górowski | 100% | 64.26% | 39.35% |
| jaworski | 95.56% | 61.47% | 67.71% |
| Jelenia Góra | 98.53% | 66.82% | 40.75% |
| kamiennogórski | 99.04% | 61.46% | 48.03% |
| karkonoski | 93.55% | 52.59% | 46.73% |
| kłodzki | 97.7% | 63.24% | 50.22% |
| Legnica | 96.9% | 64.04% | 44.01% |
| legnicki | 96.43% | 55.43% | 31.78% |
| lubański | 99.3% | 66.06% | 59.55% |
| lubiński | 99.61% | 66.86% | 51.16% |
| lwówecki | 84.69% | 49.46% | 21.27% |
| milicki | 94.78% | 57.9% | 43.47% |
| oleśnicki | 95.71% | 64.36% | 49.59% |
| oławski | 92.08% | 57.13% | 49.11% |
| polkowicki | 92.06% | 53.08% | 42.16% |
| średzki | 98.53% | 58.41% | 35.06% |
| strzeliński | 96.09% | 57.29% | 54.41% |
| świdnicki | 97.3% | 63.91% | 43.94% |
| trzebnicki | 97.25% | 57.84% | 31.39% |
| Wałbrzych | 99.26% | 66.46% | 55.07% |
| wałbrzyski | 100% | 60.72% | 60.63% |
| wołowski | 99.23% | 61.77% | 45.64% |
| Wrocław | 98.62% | 70.74% | 53.37% |
| wrocławski | 92.75% | 56.14% | 48.71% |
| ząbkowicki | 97.87% | 62.9% | 51.3% |
| zgorzelecki | 95.45% | 61.24% | 45.84% |
| złotoryjski | 97.37% | 56.32% | 44.52% |