Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Łódzkie

Wyniki matur 2023 w województwie łódzkim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Łódź

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Łódzkie

Język polski

Śr. wynik 63%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 70%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 83%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Łódzkie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 83% 97%
Język francuski 79% 100%
Język hiszpański 73% 84%
Język niemiecki 66% 94%
Język polski 63% 96%
Język rosyjski 80% 96%
Matematyka 70% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Łódzkie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 66%
Język francuski 52%
Język hiszpański 51%
Język łaciński 79%
Język niemiecki 57%
Język polski 45%
Język rosyjski 69%
Język ukraiński 46%
Język włoski 78%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 48%
Chemia 45%
Filozofia 40%
Fizyka 46%
Geografia 54%
Historia 46%
Historia muzyki 55%
Historia sztuki 47%
Informatyka 42%
Matematyka 49%
WOS 43%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bełchatowski 58.71% 96.76% 68.91% 91.79% 79.38% 97.48%
brzeziński 53.07% 91.07% 46.31% 67.86% 68.61% 94.55%
kutnowski 65.42% 98% 71.03% 97.14% 79.08% 97.63%
łaski 53.72% 90% 58.7% 85.71% 71.25% 88.32%
łęczycki 64.29% 96.33% 63.66% 88.99% 74.61% 93.46%
Łódź 64.19% 96.49% 71.71% 92.92% 86.94% 97.9%
łódzki wschodni 60.11% 99.46% 61.1% 90.22% 77.48% 96.17%
łowicki 66.13% 98.28% 80.63% 98.63% 85.93% 99.3%
opoczyński 53.86% 90.38% 67.02% 93.47% 75.58% 93.45%
pabianicki 63.64% 95.56% 70.21% 91.42% 85.58% 97.9%
pajęczański 60.57% 96.77% 63.03% 90.32% 77.06% 96.55%
Piotrków Trybunalski 61.85% 96.3% 70.84% 94.37% 80.93% 97.15%
piotrkowski 38.96% 82.61% 35% 56.52% 62.43% 82.61%
poddębicki 59.51% 93.91% 66.51% 89.57% 74.67% 93.81%
radomszczański 66.49% 96.35% 70.74% 93.26% 79.64% 95.45%
rawski 66.2% 99.49% 77.13% 97.98% 81.52% 98.38%
sieradzki 58.87% 93.56% 70.1% 91.65% 80.55% 94.5%
Skierniewice 63.68% 97.67% 72.64% 93.8% 84.04% 97.91%
skierniewicki 45.78% 90.91% 31.83% 50% 57.32% 90.48%
tomaszowski 61.63% 97.54% 71.89% 94.2% 82.15% 97.44%
wieluński 67.56% 99.47% 75.89% 97.34% 83.11% 98.37%
wieruszowski 65% 96.3% 75.19% 100% 88.77% 100%
zduńskowolski 59.62% 95.8% 64.45% 89.79% 76.79% 94.46%
zgierski 61.68% 98.45% 67.06% 91.21% 80.99% 97.38%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie łódzkim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - Łódź 79.57%100% 93.22%100% 98.38%100%
🥈 I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 79.65%100% 94.43%100% 96.91%100%
🥉 Liceum Politechniki Łódzkiej - Łódź 70.87%99.01% 95.02%100% 98.01%100%
4. XXXI Liceum im. L. Zamenhofa - Łódź 76.19%100% 90.39%100% 95.22%100%
5. XXVI Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Łódź 74.4%100% 88.53%100% 96.41%100%
6. III Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łódź 73.62%100% 88.49%100% 96.78%100%
7. XII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Łódź 69.32%100% 92.88%100% 96.6%100%
8. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Piotrków Trybunalski 71.73%100% 86.9%99.31% 94.16%100%
9. IV Liceum im. E. Sczanieckiej - Łódź 75.88%100% 79.9%100% 96.2%100%
10. XXI Liceum im. Bolesława Prusa - Łódź 69.06%100% 87.66%100% 95.03%100%
11. Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Skierniewice 72.27%100% 85.55%100% 93.51%100%
12. Pijarskie Liceum Królowej Pokoju - Łowicz 70.1%100% 89.04%100% 91.59%100%
13. III Liceum im. Juliusza Słowackiego - Piotrków Trybunalski 69.95%99.17% 88.28%100% 91.52%100%
14. Liceum Salezjańskie im. Księdza Bosko - Łódź 72.82%100% 83.76%98.78% 91.74%100%
15. XIII Liceum im. Marii Piotrowiczowej - Łódź 71.04%98.77% 83.4%100% 92.82%100%
16. XXV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Łódź 66.21%99.19% 84.85%100% 93.05%100%
17. Katolickie Publiczne Liceum im. św. Jana Pawła II - Rawa Mazowiecka 69.14%100% 90.36%100% 83.57%100%
18. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Wieluń 71.06%100% 82.24%99.35% 88.81%100%
19. I Liceum im. Feliksa Fabianiego - Radomsko 72.71%100% 81.59%100% 87.03%100%
20. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bełchatów 63.73%99.21% 85.4%99.21% 91.41%99.18%
21. I Liceum im. Józefa Chełmońskiego - Łowicz 68.07%99.03% 83.85%100% 88.51%100%
22. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Sieradz 69.62%100% 80.36%99.29% 89.94%99.29%
23. Liceum im. Jana Pawła II - Kleszczów 75.79%100% 74.33%100% 89.36%100%
24. I Liceum im. Jedrzeja Śniadeckiego - Pabianice 68.43%98.43% 79.19%96.85% 91.82%100%
25. Liceum im. Bolesława Prusa - Skierniewice 66.44%99.31% 81.63%100% 91.27%100%
26. XXIX Liceum im. hm. Janka Bytnara Rudego - Łódź 66.25%98.17% 76.51%98.17% 92.23%100%
27. Liceum Thomas - Tomaszów Mazowiecki 68.08%100% 78.92%100% 87.75%100%
28. I Liceum im. gen. J. H. Dąbrowskiego - Kutno 68.79%99.18% 79.09%98.36% 86.81%100%
29. II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Tomaszów Mazowiecki 65.78%99.28% 81.67%99.28% 87.13%100%
30. VIII Liceum im. Adama Asnyka - Łódź 63.66%99.23% 76.14%98.46% 93.42%100%
31. Publiczne Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Głowno 63.83%100% 84.67%100% 84%100%
32. XXXIII Liceum im. Armii Krajowej - Łódź 64.43%97.54% 79.27%98.36% 88.68%100%
33. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Radomsko 69.31%97.6% 75.86%97.6% 86.71%99.19%
34. II Liceum im. Królowej Jadwigi - Pabianice 65.98%97.48% 75.44%96.64% 89.86%100%
35. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Ozorków 69.24%98.67% 79.09%98.67% 82.85%100%
36. XXXII Liceum im. Haliny Poświatowskiej - Łódź 67.24%99.31% 75.26%100% 88.13%99.31%
37. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II - Łódź 65.48%97.73% 72.95%90.91% 91.23%100%
38. Bernardyńskie Liceum im. O. Anastazego Pankiewicza - Łódź 64.26%96.3% 75.19%92.59% 89.59%100%
39. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Wieruszów 65%96.3% 75.19%100% 88.77%100%
40. Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Rawa Mazowiecka 64.33%100% 80.73%99.01% 83.07%100%
41. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Łowicz 60.44%95.29% 80.92%100% 85.07%97.56%
42. Samorządowe Liceum - Opoczno 61.04%100% 76.27%98.91% 88.52%98.91%
43. XI Liceum - Łódź 62.54%97.5% 68.66%95% 94.44%100%
44. II Liceum im. Janusza Korczaka - Wieluń 66.99%100% 75.68%100% 82.37%99.49%
45. IX Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Łódź 64.39%99.09% 73.32%99.09% 87.29%98.17%
46. I Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Tomaszów Mazowiecki 63.75%99.44% 75.76%98.89% 85.06%98.19%
47. Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Spała 62.79%100% 75.36%100% 85.43%100%
48. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Henryka Wieniawskiego - Łódź 62.51%100% 72.03%97.14% 88.63%100%
49. II Liceum im. Gabriela Narutowicza - Łódź 65.23%98.81% 63.69%95.24% 93.98%100%
50. I Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Zduńska Wola 60.71%96.99% 74.21%96.39% 85.92%100%