Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Łódzkie

Wyniki matur 2025 w województwie łódzkim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Łódź

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Łódzkie

Język polski

Śr. wynik 57%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 61%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 76%

Zdawalność 91%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Łódzkie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 76% 91%
Język francuski 76% 100%
Język hiszpański 64% 91%
Język niemiecki 60% 77%
Język polski 57% 93%
Język rosyjski 81% 94%
Język włoski 70% 100%
Matematyka 61% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Łódzkie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 46%
Język hiszpański 45%
Język niemiecki 64%
Język polski 42%
Język rosyjski 77%
Język włoski 58%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 48%
Chemia 43%
Filozofia 35%
Fizyka 56%
Geografia 39%
Historia 43%
Historia muzyki 36%
Historia sztuki 42%
Informatyka 38%
Matematyka 32%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bełchatowski 57.22% 94.56% 61.28% 84.07% 77.71% 93.48%
brzeziński 53.09% 93.26% 41.05% 58.43% 58.56% 76.47%
kutnowski 56.16% 92.23% 57.02% 81.17% 70.85% 86.9%
łaski 49.55% 85.37% 51.2% 77.07% 69.61% 86.34%
łęczycki 58.41% 94.12% 57.16% 85.07% 65.98% 84.79%
Łódź 59.92% 94.57% 64.66% 87.51% 83.59% 95.47%
łódzki wschodni 54.21% 92.27% 58.56% 83.64% 75.51% 94.06%
łowicki 60.67% 96.98% 64.39% 86.83% 74.91% 89.25%
opoczyński 54.44% 91.53% 61.23% 88.51% 74.5% 94.69%
pabianicki 55.3% 93.43% 61.83% 88.81% 78.7% 94.6%
pajęczański 60.67% 97.08% 66.12% 88.32% 75.96% 94.85%
Piotrków Trybunalski 57.14% 93.86% 60.62% 84.19% 74.16% 89.62%
piotrkowski 48.58% 85.71% 35.1% 57.14% 57.2% 74.47%
poddębicki 53.42% 94.47% 59.25% 90.45% 68.73% 87.88%
radomszczański 52.75% 89.47% 55.81% 78.41% 67.18% 83.51%
rawski 58.27% 94.87% 60.57% 86.04% 70.98% 90.12%
sieradzki 55.96% 92.32% 57.23% 81.93% 70.71% 87.55%
Skierniewice 59.69% 94.61% 58.34% 80.8% 75.57% 91.11%
skierniewicki 38.95% 77.27% 29.73% 36.36% 52.91% 68.18%
tomaszowski 56.59% 92.94% 60.97% 85.04% 75.66% 89.49%
wieluński 58.73% 94.16% 61.2% 87.01% 74.71% 92.67%
wieruszowski 52.5% 92.02% 51.01% 77.3% 68.42% 87.26%
zduńskowolski 48.93% 85.23% 54.65% 77.92% 70.67% 87.36%
zgierski 58.22% 95.14% 55.86% 82.55% 74.35% 90.04%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie łódzkim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Politechniki Łódzkiej - Łódź 78.06%100% 96.51%100% 98.48%100%
🥈 I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 77.19%100% 94.26%100% 98.5%100%
🥉 Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - Łódź 76.51%100% 91.2%100% 97.17%100%
4. Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Skierniewice 82.83%100% 88.11%100% 92.51%100%
5. XII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Łódź 70.66%100% 92.86%100% 95.71%100%
6. XXXI Liceum im. L. Zamenhofa - Łódź 75.66%100% 86.44%98.72% 96.5%100%
7. III Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łódź 68.76%100% 91.62%100% 96.26%100%
8. XXV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Łódź 73.88%100% 86.03%100% 95.41%100%
9. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II - Kleszczów 69.8%100% 88.75%100% 96.55%100%
10. Liceum im. Jana Pawła II - Kleszczów 76.37%100% 84.16%100% 92.66%100%
11. XXI Liceum im. Bolesława Prusa - Łódź 69.2%99.25% 86.54%100% 97.25%100%
12. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Piotrków Trybunalski 73.07%100% 84.65%98.19% 93.51%99.39%
13. XXVI Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Łódź 66.19%100% 88.83%100% 96.02%100%
14. Liceum im. Bolesława Prusa - Skierniewice 74.78%99.42% 82.15%99.42% 93.89%100%
15. Pijarskie Liceum Królowej Pokoju - Łowicz 70.26%100% 90.06%100% 89.63%100%
16. XIII Liceum im. Marii Piotrowiczowej - Łódź 70%100% 83.73%100% 93.3%100%
17. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Henryka Wieniawskiego - Łódź 78.52%100% 70.81%96.3% 95.81%100%
18. Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Rawa Mazowiecka 76.93%100% 83.05%100% 84.11%100%
19. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Łowicz 66.55%98.82% 86.64%100% 90.39%98.82%
20. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Ozorków 71.29%100% 81.95%98.78% 90.11%100%
21. IV Liceum im. E. Sczanieckiej - Łódź 67.35%100% 78.18%100% 96.95%100%
22. VI Liceum - Bełchatów 73.32%100% 78.74%100% 90.36%100%
23. VIII Liceum im. Adama Asnyka - Łódź 74.76%100% 72.91%99.16% 93.42%100%
24. III Liceum im. Juliusza Słowackiego - Piotrków Trybunalski 67.79%100% 82.93%99.21% 89.12%98.41%
25. I Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Tomaszów Mazowiecki 70.12%100% 78.82%98.24% 90.68%99.39%
26. Katolickie Publiczne Liceum im. św. Jana Pawła II - Rawa Mazowiecka 67.74%100% 84.43%100% 86.83%100%
27. I Liceum im. Jedrzeja Śniadeckiego - Pabianice 62.05%98.41% 83.43%99.21% 93.15%100%
28. Liceum Salezjańskie im. Księdza Bosko - Łódź 68.23%100% 80.67%100% 89.49%100%
29. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Sieradz 69.46%100% 81.38%100% 87.23%100%
30. II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Tomaszów Mazowiecki 65.66%100% 82.07%100% 89.54%100%
31. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bełchatów 63.53%100% 82.67%98.54% 90.25%100%
32. XXIX Liceum im. hm. Janka Bytnara Rudego - Łódź 67.88%100% 76.04%100% 91.82%100%
33. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II - Łódź 65.37%97.67% 75.21%100% 94.3%97.67%
34. I Liceum im. gen. J. H. Dąbrowskiego - Kutno 63.11%100% 81.98%100% 89.1%100%
35. I Liceum im. Józefa Chełmońskiego - Łowicz 67.16%100% 77.81%98.92% 89.18%98.92%
36. Liceum Thomas - Tomaszów Mazowiecki 61.08%100% 77%100% 95.88%100%
37. I Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka - Sieradz 65.23%99.25% 77.86%100% 89.59%99.24%
38. XXXIII Liceum im. Armii Krajowej - Łódź 65.29%100% 76.49%98.56% 90.34%100%
39. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Wieluń 68.99%100% 76.53%97.96% 85.88%98.62%
40. Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Spała 66%100% 75.67%100% 89.25%100%
41. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Radomsko 69.82%98.47% 75.94%96.18% 84.83%96.85%
42. XV Liceum im. J. Kasprowicza - Łódź 66.87%100% 69.97%100% 91.74%100%
43. Samorządowe Liceum - Opoczno 65.78%98.92% 76.52%96.77% 85.39%100%
44. Technikum nr 9 - Łódź 65.98%98.9% 73.63%98.9% 87.03%98.9%
45. Technikum nr 10 - Łódź 56.4%96.46% 80.62%100% 89.27%100%
46. Bernardyńskie Liceum im. O. Anastazego Pankiewicza - Łódź 57.16%100% 76.32%94.74% 91.89%100%
47. IX Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Łódź 62.06%100% 77.47%100% 85.69%96.47%
48. I Liceum im. Feliksa Fabianiego - Radomsko 61.23%98.17% 78.46%98.17% 84.78%95.37%
49. II Liceum im. Janusza Korczaka - Wieluń 68.46%99.53% 72.3%98.12% 83.32%98.58%
50. II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Piotrków Trybunalski 63.06%97.2% 73.11%99.07% 86.23%98.13%