Wyniki egzaminu maturalnego 2021 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2021 roku w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Mazowieckie
Śr. wynik 79.07%
Zdawalność 94.1%
Śr. wynik rozszerzony 68.8%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa | 100% | 99.5% | 98.07% |
| 🥈 | XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa | 100% | 99.19% | 95.83% |
| 🥉 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa | 100% | 99.34% | 95.27% |
| 4. | LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa | 100% | 99.44% | 95.15% |
| 5. | Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa | 100% | 98.9% | 95.07% |
| 6. | LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa | 100% | 98.86% | 95.08% |
| 7. | VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa | 100% | 99.02% | 94.35% |
| 8. | Niepubliczne Liceum nr 81 SGH - Warszawa | 100% | 98.88% | 94.44% |
| 9. | IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa | 100% | 99.2% | 93.91% |
| 10. | XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa | 100% | 99.07% | 94% |
| 11. | V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa | 100% | 98.79% | 94% |
| 12. | Niepubliczne Liceum Warsaw Montessori High School - Warszawa | 100% | 98.67% | 94% |
| 13. | Prywatne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Cecylii Plater-Zyberkówny - Warszawa | 100% | 98.22% | 93.11% |
| 14. | XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa | 100% | 98.74% | 91.89% |
| 15. | XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa | 100% | 98.79% | 91.39% |
| 16. | XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa | 100% | 98.89% | 91.22% |
| 17. | XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa | 100% | 98.2% | 91.45% |
| 18. | Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa | 100% | 98.71% | 90.77% |
| 19. | XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa | 100% | 98.77% | 90.59% |
| 20. | XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa | 100% | 98.51% | 90.68% |
| 21. | Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus - Warszawa | 100% | 98.8% | 90.26% |
| 22. | Liceum - Józefów | 100% | 95% | 94% |
| 23. | VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa | 100% | 98.74% | 90.19% |
| 24. | XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa | 100% | 98.77% | 90.09% |
| 25. | VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa | 100% | 98.62% | 90.21% |
| 26. | Społeczne Liceum im. Jerzego Grotowskiego - Warszawa | 100% | 98.48% | 90.21% |
| 27. | Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek | 100% | 98.39% | 89.71% |
| 28. | CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa | 100% | 98.45% | 89.59% |
| 29. | XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa | 100% | 98.46% | 88.82% |
| 30. | No Bell Liceum - Konstancin-Jeziorna | 100% | 98.4% | 88.83% |
| 31. | Liceum TE Vizja z Oddziałami Dwujęzycznymi - Okopowa - Warszawa | 100% | 96% | 91% |
| 32. | XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa | 100% | 98.28% | 88.49% |
| 33. | Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa | 100% | 98.56% | 88.07% |
| 34. | LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa | 100% | 97.64% | 88.88% |
| 35. | Liceum dla Dorosłych Educatio - Warszawa | 100% | 100% | 86% |
| 36. | Liceum Stowarzyszenia Sternik Żagle - Warszawa | 100% | 95.36% | 90.61% |
| 37. | LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa | 100% | 98.19% | 87.39% |
| 38. | Liceum nr 50 Stowarzyszenie Kultury i Edukacji - Warszawa | 100% | 98.2% | 87% |
| 39. | I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa | 100% | 98.02% | 87.15% |
| 40. | CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa | 100% | 98.03% | 87% |
| 41. | Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa | 100% | 98.16% | 86.48% |
| 42. | Niepubliczne Liceum Eduventura - Warszawa | 100% | 97.11% | 87.43% |
| 43. | XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa | 100% | 97.64% | 86.54% |
| 44. | Liceum Lifeskills nr 1 - Warszawa | 100% | 97.4% | 85.73% |
| 45. | CXXXVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana - Warszawa | 100% | 97.98% | 85.1% |
| 46. | XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa | 100% | 97.98% | 84.46% |
| 47. | Społeczne Liceum Startowa 4k - Warszawa | 100% | 97.1% | 84.71% |
| 48. | X Liceum im. Królowej Jadwigi - Warszawa | 100% | 97.71% | 83.91% |
| 49. | Społeczne Waldorfskie Liceum nr 1 - Warszawa | 100% | 98% | 83.5% |
| 50. | XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa | 100% | 97.02% | 84.47% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| białobrzeski | 86.9% | 67.11% | 59.09% |
| ciechanowski | 96.1% | 81.34% | 66.88% |
| garwoliński | 93.6% | 73.49% | 63.87% |
| gostyniński | 91.1% | 70.57% | 62.1% |
| grodziski | 96.7% | 80.91% | 65.57% |
| grójecki | 88% | 66.72% | 60.68% |
| kozienicki | 92.6% | 74.98% | 66.32% |
| legionowski | 96.2% | 79.55% | 65.52% |
| lipski | 82.7% | 69.02% | 59.49% |
| łosicki | 90.6% | 65.95% | 48.37% |
| makowski | 79.9% | 60.71% | 56.98% |
| miński | 93.8% | 76.25% | 61.42% |
| mławski | 89.4% | 67.23% | 53.1% |
| nowodworski | 89.6% | 70.5% | 55.31% |
| ostrołęcki | 69.3% | 47.41% | 34.61% |
| Ostrołęka | 94.5% | 73.23% | 56.49% |
| ostrowski | 84.1% | 64.26% | 55.62% |
| otwocki | 93.7% | 79% | 66.58% |
| piaseczyński | 93.8% | 78.81% | 66.48% |
| Płock | 92.5% | 74.42% | 60.61% |
| płocki | 75.7% | 53.01% | 50.56% |
| płoński | 92.2% | 71.97% | 66.07% |
| pruszkowski | 96.4% | 82.19% | 66% |
| przasnyski | 93.1% | 69.89% | 49.94% |
| przysuski | 84.1% | 59.97% | 46.06% |
| pułtuski | 88.6% | 66.65% | 54.48% |
| Radom | 92.4% | 74.06% | 61.13% |
| radomski | 94.1% | 75.44% | 64.37% |
| Siedlce | 91.2% | 73.96% | 64.69% |
| sierpecki | 96.1% | 78.21% | 71.07% |
| sochaczewski | 89.6% | 72.49% | 60.31% |
| sokołowski | 90.9% | 70.79% | 64.13% |
| szydłowiecki | 86.7% | 69.81% | 59.28% |
| Warszawa | 97.1% | 87.3% | 75.99% |
| warszawski zachodni | 90.7% | 72.26% | 61.86% |
| węgrowski | 93.6% | 72.5% | 61.49% |
| wołomiński | 92% | 70.14% | 56.68% |
| wyszkowski | 90.4% | 69.6% | 56.24% |
| żuromiński | 89.5% | 64.98% | 58.16% |
| zwoleński | 92.9% | 70.09% | 55.42% |
| żyrardowski | 93.3% | 73.22% | 61.79% |