Wyniki egzaminu maturalnego 2024 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2024 roku w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Mazowieckie
Śr. wynik 80.93%
Zdawalność 95.86%
Śr. wynik rozszerzony 65.74%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa | 100% | 98.32% | 94.8% |
| 🥈 | XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa | 100% | 99% | 93.31% |
| 🥉 | XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa | 100% | 98% | 93.42% |
| 4. | LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa | 100% | 98.26% | 92.48% |
| 5. | Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa | 100% | 97.24% | 93.35% |
| 6. | IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa | 100% | 98.49% | 91.88% |
| 7. | Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek | 100% | 98.03% | 92% |
| 8. | VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa | 100% | 97.9% | 91.85% |
| 9. | VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa | 100% | 98.07% | 91.07% |
| 10. | CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa | 100% | 98.32% | 90.07% |
| 11. | XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa | 100% | 97.57% | 90.75% |
| 12. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa | 100% | 98.46% | 89.76% |
| 13. | CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa | 100% | 98.31% | 89.8% |
| 14. | Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia - Warszawa | 100% | 96.52% | 91.09% |
| 15. | XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa | 100% | 98% | 89.49% |
| 16. | LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa | 100% | 96.16% | 90.92% |
| 17. | Liceum Chocimska - Warszawa | 100% | 97.56% | 89.52% |
| 18. | Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PJATK - Warszawa | 100% | 96.81% | 90% |
| 19. | XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa | 100% | 97.56% | 89.22% |
| 20. | XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa | 100% | 96.88% | 89.66% |
| 21. | IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno | 100% | 97.55% | 88.83% |
| 22. | VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa | 100% | 97.86% | 87.84% |
| 23. | Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa | 100% | 97.82% | 87.88% |
| 24. | V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa | 100% | 97.16% | 88.24% |
| 25. | XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa | 100% | 97.88% | 87.42% |
| 26. | XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa | 100% | 96.45% | 88.63% |
| 27. | LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa | 100% | 97.08% | 87.96% |
| 28. | XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa | 100% | 96.76% | 88.24% |
| 29. | Społeczne Liceum nr 25 im. Marzenny Okońskiej - Warszawa | 100% | 96.91% | 88.09% |
| 30. | XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa | 100% | 97.76% | 86.75% |
| 31. | Strumienie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Sternik - Józefów | 100% | 97.25% | 87.22% |
| 32. | Liceum im. św. Tomasza z Akwinu - Józefów | 100% | 97.25% | 87% |
| 33. | XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa | 100% | 97.64% | 86.29% |
| 34. | XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa | 100% | 96.85% | 87.01% |
| 35. | XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa | 100% | 97.4% | 86.29% |
| 36. | XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa | 100% | 96.79% | 86.83% |
| 37. | Społeczne Liceum Startowa 4k - Warszawa | 100% | 96.38% | 87% |
| 38. | Liceum - Zagórze | 100% | 88.75% | 94.6% |
| 39. | I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa | 100% | 96.65% | 86.64% |
| 40. | Społeczne Liceum nr 99 STO - Warszawa | 100% | 92.67% | 90.55% |
| 41. | Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus - Warszawa | 100% | 97.14% | 85.67% |
| 42. | XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa | 100% | 97.25% | 84.74% |
| 43. | XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa | 100% | 97.3% | 84.36% |
| 44. | CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa | 100% | 94.8% | 86.78% |
| 45. | LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa | 100% | 96.24% | 85.23% |
| 46. | Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II - Warszawa | 100% | 95.6% | 85.67% |
| 47. | Liceum Stowarzyszenia Sternik Żagle - Warszawa | 100% | 94.61% | 86.42% |
| 48. | Niepubliczne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Łomianki | 100% | 97.47% | 82.73% |
| 49. | Społeczne Liceum nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO - Warszawa | 100% | 95.59% | 84.35% |
| 50. | Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Pruszków | 100% | 96.24% | 83.1% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| białobrzeski | 88.27% | 65.97% | 55.62% |
| ciechanowski | 95.81% | 73.69% | 56.72% |
| garwoliński | 94.16% | 70.95% | 57.35% |
| gostyniński | 98.95% | 76.67% | 61.4% |
| grodziski | 98.41% | 82.29% | 62.31% |
| grójecki | 92.31% | 69.82% | 60.56% |
| kozienicki | 95.74% | 73.45% | 55.51% |
| legionowski | 97.47% | 81.83% | 63.35% |
| lipski | 99.17% | 76.74% | 64.07% |
| łosicki | 94.19% | 67.05% | 50.02% |
| makowski | 94.92% | 71.04% | 57.35% |
| miński | 95.75% | 76.17% | 60.8% |
| mławski | 95.51% | 71.8% | 50.06% |
| nowodworski | 92.92% | 71.38% | 56.14% |
| ostrołęcki | 83.33% | 58.3% | 41.86% |
| Ostrołęka | 95.94% | 74.48% | 57.31% |
| ostrowski | 91.56% | 70.19% | 54.02% |
| otwocki | 98.4% | 83.32% | 68.15% |
| piaseczyński | 97.32% | 83.43% | 66.08% |
| Płock | 96.66% | 77.37% | 58.08% |
| płocki | 97.3% | 68.6% | 49.93% |
| płoński | 95.9% | 73.28% | 60.08% |
| pruszkowski | 98.21% | 85.89% | 69.01% |
| przasnyski | 96.86% | 78.72% | 59.7% |
| przysuski | 92.92% | 66.09% | 56.36% |
| pułtuski | 90.97% | 70.23% | 54.87% |
| Radom | 95.29% | 75.32% | 58.92% |
| radomski | 99.2% | 77.27% | 64.2% |
| Siedlce | 95.71% | 76.88% | 59.46% |
| sierpecki | 97.18% | 76.71% | 70.3% |
| sochaczewski | 94.96% | 75.92% | 59.42% |
| sokołowski | 91.87% | 71.2% | 58.09% |
| szydłowiecki | 88.7% | 66.74% | 52.47% |
| Warszawa | 98.76% | 87.78% | 72.15% |
| warszawski zachodni | 96% | 80.38% | 64.42% |
| węgrowski | 92.08% | 69.45% | 57.97% |
| wołomiński | 97.01% | 75.36% | 55.91% |
| wyszkowski | 96.44% | 75.32% | 52.8% |
| żuromiński | 92.65% | 68.76% | 62.44% |
| zwoleński | 96.86% | 72.22% | 56.62% |
| żyrardowski | 95.04% | 74.37% | 57.04% |