Wyniki egzaminu maturalnego 2023 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
Wyniki matur z języka angielskiego w 2023 roku w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka angielskiego.
woj. Mazowieckie
Śr. wynik 86.72%
Zdawalność 97.9%
Śr. wynik rozszerzony 72.54%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 z języka angielskiego | woj. Mazowieckie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa | 100% | 98.73% | 94.5% |
| 🥈 | Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa | 100% | 98.62% | 94.43% |
| 🥉 | CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa | 100% | 98.5% | 93.86% |
| 4. | LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa | 100% | 98.55% | 93.81% |
| 5. | V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa | 100% | 98.47% | 93.47% |
| 6. | VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa | 100% | 99.02% | 92.39% |
| 7. | IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa | 100% | 98.56% | 92.43% |
| 8. | XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa | 100% | 98.35% | 92.63% |
| 9. | LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa | 100% | 98.66% | 92% |
| 10. | I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa | 100% | 98.28% | 92.16% |
| 11. | VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa | 100% | 98.19% | 91.86% |
| 12. | XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa | 100% | 98.23% | 91.39% |
| 13. | XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa | 100% | 97.97% | 91.58% |
| 14. | Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa | 100% | 98.5% | 91% |
| 15. | Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek | 100% | 98.25% | 91.11% |
| 16. | Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów - Warszawa | 100% | 98.29% | 90.87% |
| 17. | CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa | 100% | 98.35% | 90.05% |
| 18. | XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa | 100% | 98.11% | 89.71% |
| 19. | Niepubliczne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Łomianki | 100% | 97.63% | 90.11% |
| 20. | LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa | 100% | 97.64% | 89.9% |
| 21. | XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa | 100% | 97.79% | 89.39% |
| 22. | XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa | 100% | 97.74% | 89.41% |
| 23. | XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa | 100% | 97.24% | 89.81% |
| 24. | Społeczne Liceum Startowa 4k - Warszawa | 100% | 98.24% | 88.76% |
| 25. | Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa | 100% | 97.47% | 89.35% |
| 26. | VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa | 100% | 97.48% | 89.24% |
| 27. | Społeczne Liceum nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO - Warszawa | 100% | 97.76% | 88.88% |
| 28. | XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa | 100% | 97.56% | 88.98% |
| 29. | XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa | 100% | 97.65% | 88.77% |
| 30. | IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno | 100% | 97.69% | 88.61% |
| 31. | Społeczne Liceum im. Jerzego Grotowskiego - Warszawa | 100% | 97.26% | 89% |
| 32. | XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa | 100% | 97.45% | 88.42% |
| 33. | Liceum Niepubliczne nr 6 - Warszawa | 100% | 96.42% | 89.31% |
| 34. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa | 100% | 98.77% | 86.7% |
| 35. | Prywatne Akademickie Liceum - Piaseczno | 100% | 97.52% | 87.32% |
| 36. | XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa | 100% | 96.85% | 87.9% |
| 37. | XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa | 100% | 96.75% | 87.86% |
| 38. | Liceum Lifeskills nr 1 - Warszawa | 100% | 97.67% | 86.67% |
| 39. | XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa | 100% | 97.48% | 86.77% |
| 40. | XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa | 100% | 97.33% | 86.62% |
| 41. | Społeczne Liceum nr 25 im. Marzenny Okońskiej - Warszawa | 100% | 95.47% | 88.39% |
| 42. | CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa | 100% | 96.92% | 86.52% |
| 43. | LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa | 100% | 97.5% | 85.91% |
| 44. | Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik Warszawa Zachód - Pruszków | 100% | 97.2% | 85.5% |
| 45. | Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus - Warszawa | 100% | 96.41% | 86.28% |
| 46. | Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia - Warszawa | 100% | 96.47% | 86.08% |
| 47. | Społeczne Liceum nr 3 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Warszawa | 100% | 95.33% | 86.94% |
| 48. | X Liceum im. Królowej Jadwigi - Warszawa | 100% | 96.89% | 85.28% |
| 49. | IV Liceum im. Adama Mickiewicza - Warszawa | 100% | 96.14% | 86.01% |
| 50. | Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Zuzanny Ginczanki - Warszawa | 100% | 94.17% | 87.4% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| białobrzeski | 92.31% | 69.62% | 48.75% |
| ciechanowski | 97.12% | 79.81% | 66.28% |
| garwoliński | 96.16% | 78.3% | 63.69% |
| gostyniński | 94.06% | 77.33% | 65.69% |
| grodziski | 99.25% | 87.29% | 68.42% |
| grójecki | 96.14% | 83.42% | 69% |
| kozienicki | 100% | 83.36% | 65.43% |
| legionowski | 97.8% | 84.79% | 65.85% |
| lipski | 97.37% | 75.49% | 72.55% |
| łosicki | 100% | 75.54% | 52.33% |
| makowski | 99.16% | 83.12% | 54.03% |
| miński | 96.87% | 83.91% | 66.3% |
| mławski | 92.53% | 72.81% | 59.77% |
| nowodworski | 94.09% | 78.96% | 63.25% |
| ostrołęcki | 76% | 49.56% | 36.38% |
| Ostrołęka | 96.49% | 80.86% | 66.26% |
| ostrowski | 89.42% | 72.87% | 55.84% |
| otwocki | 99.45% | 91.11% | 76.25% |
| piaseczyński | 96.44% | 85.52% | 69.55% |
| Płock | 97.6% | 83.87% | 66.34% |
| płocki | 88.71% | 61.13% | 45% |
| płoński | 95.91% | 78.48% | 62.26% |
| pruszkowski | 98.81% | 87.42% | 70.61% |
| przasnyski | 91.43% | 74.02% | 62.35% |
| przysuski | 90.7% | 73.09% | 58.99% |
| pułtuski | 95.34% | 77.73% | 64.27% |
| Radom | 97.8% | 84.25% | 66.82% |
| radomski | 99.01% | 83.95% | 70.34% |
| Siedlce | 97.25% | 83.91% | 69.41% |
| sierpecki | 98.53% | 80% | 66.71% |
| sochaczewski | 97.23% | 79.85% | 60.97% |
| sokołowski | 91.58% | 72.19% | 65.18% |
| szydłowiecki | 93.33% | 74.16% | 61.16% |
| Warszawa | 99.24% | 91.96% | 78.47% |
| warszawski zachodni | 96.83% | 83.9% | 68.75% |
| węgrowski | 96.21% | 77.58% | 62.93% |
| wołomiński | 98.09% | 79.59% | 60.17% |
| wyszkowski | 93.09% | 75.28% | 61.74% |
| żuromiński | 90.77% | 70.69% | 61.4% |
| zwoleński | 100% | 83.05% | 65.69% |
| żyrardowski | 94.85% | 82.7% | 65.77% |