Wyniki egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2016 roku w województwie warmińsko-mazurskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Warmińsko-Mazurskie
Śr. wynik 56%
Zdawalność 97%
Śr. wynik rozszerzony 52%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 z języka polskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Olsztyn | 100% | 66.9% | 68.3% |
| 🥈 | X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Olsztyn | 96.4% | 46.8% | 83% |
| 🥉 | II Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Olsztyn | 99.3% | 65.9% | 63.5% |
| 4. | Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn | 100% | 66.6% | 62.7% |
| 5. | XI Liceum - Olsztyn | 100% | 63.5% | 63.5% |
| 6. | IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Olsztyn | 100% | 60.9% | 60.3% |
| 7. | Technikum nr 7 - Olsztyn | 100% | 59.9% | 57.5% |
| 8. | XIII Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny - Olsztyn | 100% | 68.8% | 48.3% |
| 9. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Olsztyn | 99.2% | 64.5% | 50.7% |
| 10. | V Liceum im. Wspólnej Europy - Olsztyn | 99.4% | 58.9% | 55.2% |
| 11. | VII Liceum - Olsztyn | 96.8% | 49.7% | 55.3% |
| 12. | Technikum nr 8 - Olsztyn | 100% | 54.3% | 48% |
| 13. | VI Liceum im. Gabriela Narutowicza - Olsztyn | 99.1% | 53.2% | 40.6% |
| 14. | Technikum nr 4 - Olsztyn | 88.4% | 45.4% | 44.6% |
| 15. | Technikum nr 3 - Olsztyn | 97.6% | 49.9% | 40% |
| 16. | IX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Olsztyn | 92.3% | 46.6% | 38% |
| 17. | Technikum nr 2 - Olsztyn | 94.8% | 47.4% | 31.8% |
| 18. | Technikum nr 5 - Olsztyn | 91.4% | 43.3% | 32.7% |
| 19. | Technikum nr 6 - Olsztyn | 93.1% | 46.5% | 25.5% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bartoszycki | 97% | 54.5% | 47.7% |
| braniewski | 96% | 21.9% | 45.8% |
| działdowski | 100% | 61% | 55.4% |
| Elbląg | 98% | 59% | 49.5% |
| elbląski | 100% | 57.4% | 62.3% |
| ełcki | 99% | 58.8% | 52.4% |
| giżycki | 97% | 50.1% | 52.7% |
| gołdapski | 97% | 50.7% | 45.7% |
| iławski | 98% | 55.7% | 50.8% |
| kętrzyński | 98% | 53.5% | 56.5% |
| lidzbarski | 99% | 53.2% | 44.6% |
| mrągowski | 95% | 52.2% | 55.8% |
| nidzicki | 96% | 51.6% | 50% |
| nowomiejski | 99% | 59.4% | 81.3% |
| olecki | 96% | 59.4% | 81.3% |
| Olsztyn | 97% | 55.8% | 55.4% |
| olsztyński | 96% | 50.8% | 52.8% |
| ostródzki | 94% | 52.4% | 52.7% |
| piski | 97% | 56.3% | 54.4% |
| szczycieński | 98% | 54.2% | 49.6% |
| węgorzewski | 99% | 53.7% | 55.6% |