Wyniki egzaminu maturalnego 2023 z języka polskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
Wyniki matur z języka polskiego w 2023 roku w województwie warmińsko-mazurskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół pod kątem wyników z języka polskiego.
woj. Warmińsko-Mazurskie
Śr. wynik 62%
Zdawalność 97%
Śr. wynik rozszerzony 41%
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 z języka polskiego | woj. Warmińsko-Mazurskie
| Miejsce | Placówka | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|---|
| Zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | ||
| 🥇 | Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn | 100% | 74.78% | 65.1% |
| 🥈 | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka - Elbląg | 100% | 69.76% | 67.03% |
| 🥉 | Szkoła Muzyczna II Stopnia - Elbląg | 100% | 71.78% | 64% |
| 4. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Elbląg | 100% | 65.51% | 66.65% |
| 5. | Publiczne Liceum Zakonu Pijarów - Elbląg | 100% | 69.92% | 59.33% |
| 6. | I Liceum im. Wojciecha Kętrzyńskiego - Kętrzyn | 100% | 69.67% | 58.09% |
| 7. | Salezjańskie Liceum im. św. Dominika Savio - Ostróda | 100% | 72.89% | 53.44% |
| 8. | Liceum im. Stefana Żeromskiego - Bartoszyce | 98.21% | 65.59% | 59.94% |
| 9. | Liceum im. Władysława Broniewskiego - Lubawa | 100% | 71.19% | 53.2% |
| 10. | II Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Olsztyn | 100% | 72.63% | 51.41% |
| 11. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Iława | 100% | 67.8% | 55.38% |
| 12. | IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Olsztyn | 98.68% | 69.19% | 51.48% |
| 13. | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Olsztyn | 100% | 69.92% | 50.74% |
| 14. | Katolickie Liceum Ogólnokształcące - Lidzbark Warmiński | 100% | 70.82% | 48.5% |
| 15. | I Liceum im. Wojciecha Kętrzyńskiego - Giżycko | 100% | 64.99% | 52.33% |
| 16. | Liceum - Szczytno | 97.3% | 64.33% | 52.13% |
| 17. | Liceum nr I im. Jana Bażyńskiego - Ostróda | 100% | 71.35% | 42.15% |
| 18. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Ełk | 98.99% | 65.28% | 46.42% |
| 19. | I Liceum im. Bohaterów Grunwaldu - Pasłęk | 100% | 65.58% | 46.08% |
| 20. | Liceum im. Jana Pawła II - Gołdap | 96.97% | 63.44% | 46.82% |
| 21. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Działdowo | 100% | 66.38% | 43.82% |
| 22. | Liceum nr II im. Leona Kruczkowskiego - Morąg | 100% | 66.88% | 42.42% |
| 23. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Działdowo | 99.13% | 68.03% | 40.74% |
| 24. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Olsztyn | 100% | 67.58% | 40.25% |
| 25. | XIII Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny - Olsztyn | 100% | 63.52% | 42.88% |
| 26. | V Liceum im. Wspólnej Europy - Olsztyn | 98.87% | 64.38% | 40.98% |
| 27. | II Liceum - Kętrzyn | 88% | 56.56% | 48.18% |
| 28. | Liceum - Górowo Iławeckie | 100% | 69.07% | 35.5% |
| 29. | II Liceum - Ełk | 100% | 65.36% | 38.2% |
| 30. | Niepubliczne Liceum Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi - Elbląg | 90.91% | 56.55% | 45.67% |
| 31. | I Liceum im. Obrońców Westerplatte - Mrągowo | 100% | 57.3% | 44.79% |
| 32. | III Liceum im. Jana Pawła II - Elbląg | 100% | 64.28% | 36.86% |
| 33. | I Liceum im. Bojowników o Polskość Mazur - Pisz | 100% | 52.32% | 48.5% |
| 34. | II Liceum im. Gustawa Gizewiusza - Giżycko | 98.53% | 56.96% | 42.85% |
| 35. | Liceum im. Feliksa Nowowiejskiego - Braniewo | 100% | 66.66% | 30.77% |
| 36. | II Liceum - Pisz | 100% | 60.95% | 36.33% |
| 37. | Liceum Ogólnokształcące w Fijewie Akademicki Zespół Placówek Oświatowych - Fijewo | 90% | 62.5% | 34.29% |
| 38. | Liceum w ZSP nr 2 - Bartoszyce | 100% | 61.3% | 34.33% |
| 39. | Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Lidzbark | 100% | 60.38% | 34.75% |
| 40. | I Liceum im. Jana Kochanowskiego - Olecko | 95.77% | 61.3% | 33.66% |
| 41. | XI Liceum - Olsztyn | 99.46% | 59.42% | 34.08% |
| 42. | Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Biskupiec | 94.74% | 59.58% | 32% |
| 43. | Liceum - Lidzbark Warmiński | 97.3% | 63.76% | 27% |
| 44. | Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Nidzica | 94.51% | 57.57% | 32.27% |
| 45. | Liceum - Szczytno | 100% | 59.71% | 28.57% |
| 46. | Liceum im. gen. Mariusza Zaruskiego - Węgorzewo | 92.94% | 56.93% | 30.71% |
| 47. | Liceum - Nowe Miasto Lubawskie | 95.04% | 57.68% | 29.46% |
| 48. | Liceum - Orzysz | 100% | 53.17% | 31.38% |
| 49. | Liceum im. bp. Jana Chrapka - Rybno | 95% | 57.85% | 26% |
| 50. | IX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Olsztyn | 100% | 69% | 14.33% |
Powiaty
| Powiat | Podstawowy | Rozszerzony | |
|---|---|---|---|
| zdawalność | Śr. wynik | Śr. wynik | |
| bartoszycki | 97.04% | 62.14% | 52.15% |
| braniewski | 100% | 64.33% | 28.79% |
| działdowski | 98.41% | 64.09% | 37.64% |
| Elbląg | 99.4% | 65.49% | 53.85% |
| elbląski | 100% | 63.72% | 46.08% |
| ełcki | 90.72% | 56.33% | 38.03% |
| giżycki | 96.43% | 59.31% | 44.7% |
| gołdapski | 96.97% | 63.44% | 46.82% |
| iławski | 98.81% | 67.05% | 49.74% |
| kętrzyński | 97.1% | 66.33% | 49.3% |
| lidzbarski | 98.43% | 65.2% | 23.59% |
| mrągowski | 100% | 57.33% | 44.87% |
| nidzicki | 91.74% | 54.28% | 32.27% |
| nowomiejski | 94.62% | 57.08% | 29.57% |
| olecki | 93.59% | 59.88% | 32% |
| Olsztyn | 96.86% | 63.72% | 40.57% |
| olsztyński | 91.26% | 51.42% | 25.43% |
| ostródzki | 99.63% | 66.87% | 43.24% |
| piski | 98.89% | 55.68% | 37.7% |
| szczycieński | 96.1% | 61.48% | 40.6% |
| węgorzewski | 92.94% | 56.93% | 30.71% |