Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Opolskie

Wyniki matur 2022 w województwie opolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Opole

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Opolskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 79%

Język angielski

Śr. wynik 76%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Opolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 76% 95%
Język francuski 68% 83%
Język hiszpański 70% 100%
Język niemiecki 64% 91%
Język polski 53% 96%
Język rosyjski 87% 100%
Język włoski 63% 100%
Matematyka 55% 79%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Opolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 61%
Język francuski 64%
Język hiszpański 54%
Język łaciński 65%
Język niemiecki 54%
Język polski 60%
Język rosyjski 87%
Język włoski 44%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 41%
Chemia 31%
Filozofia 31%
Fizyka 30%
Geografia 39%
Historia 35%
Historia muzyki 41%
Historia sztuki 31%
Informatyka 44%
Matematyka 30%
WOS 27%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
brzeski 53.48% 95.8% 49.23% 69.93% 71.16% 92.7%
głubczycki 55.21% 92.58% 48.13% 72.93% 71.85% 92.66%
kędzierzyńsko-kozielski 51.9% 94.5% 54.78% 80.82% 77.74% 96.25%
kluczborski 50.86% 95.34% 52.55% 80.88% 75.59% 94.68%
krapkowicki 48.01% 92.2% 46.96% 77.3% 76.38% 98.13%
namysłowski 50% 93.98% 43.36% 66.67% 67.01% 90%
nyski 55.29% 96.47% 50.25% 73.56% 73.79% 92.51%
oleski 53.14% 95.1% 53.33% 77.12% 73.78% 94.82%
Opole 54.09% 96.34% 62.51% 85.96% 80.43% 96.33%
opolski 51.28% 95.29% 44.92% 68.59% 67.96% 92.26%
prudnicki 50.88% 96.44% 55.16% 80.89% 75.85% 95.48%
strzelecki 52.32% 95.4% 54.19% 74.43% 75.1% 94.21%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie opolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole 66.26%100% 87.21%99.17% 95.81%100%
🥈 V Liceum - Opole 70.17%100% 81.73%98.95% 94.98%100%
🥉 II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole 64.54%100% 84.52%98.98% 97.28%100%
4. Diecezjalne Liceum Humanistyczne - Nysa 63%100% 80.16%97.67% 95.4%100%
5. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego - Strzelce Opolskie 63.22%100% 77.79%99.2% 90.75%100%
6. Społeczne Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Kluczbork 58.59%100% 78.47%100% 93.41%100%
7. II Liceum - Nysa 67.02%100% 70.21%96.7% 89.19%98.88%
8. I Liceum im. Lotników Polskich - Olesno 64.99%100% 72.87%95.59% 86.79%100%
9. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Prudnik 59.19%98.7% 76.92%100% 85.89%100%
10. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole 58.9%100% 73.99%100% 88.51%100%
11. II Liceum im. Zbigniewa Herberta - Brzeg 59.3%98.68% 72.07%97.37% 89.76%100%
12. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kędzierzyn-Koźle 59.75%99.21% 71.8%97.62% 88.52%100%
13. VIII Liceum im. A. Kamińskiego - Opole 59.87%100% 70.71%98.61% 88.78%100%
14. Technikum nr 5 - Opole 51.8%100% 77.47%100% 88.43%98.68%
15. I Liceum im. Jana III Sobieskiego Carolinum - Nysa 66.5%99.32% 65.61%96.6% 85.54%99.31%
16. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich - Praszka 61.55%100% 67.41%96.55% 82%100%
17. Technikum nr 3 - Opole 58.15%99.47% 65.14%95.72% 84.64%100%
18. I Liceum - Kluczbork 56.63%100% 64.39%91.34% 86.61%100%
19. Szkoła Sztuk Pięknych - Opole 66.62%100% 56.54%84.62% 82.5%91.67%
20. Niepubliczne Liceum - Głuchołazy 63.57%100% 60.71%85.71% 80.57%100%
21. Liceum - Dobrzeń Wielki 61.84%100% 61.29%88.89% 81.12%97.56%
22. Liceum - Wołczyn 50.62%100% 64.75%95.24% 87%100%
23. I Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza - Namysłów 61.67%100% 61.14%95.31% 79.46%98.41%
24. I Liceum im. Henryka Sienkiewicz - Kędzierzyn-Koźle 56.03%98.26% 63.18%90.43% 82.85%100%
25. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Głubczyce 59.61%97.3% 59.5%87.39% 82.11%100%
26. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Brzeg 57.33%98.72% 64.44%91.03% 77.55%98.68%
27. Liceum - Krapkowice 55.59%100% 58%92.68% 84.06%100%
28. Liceum im. Bohaterów Powstań Śląskich - Grodków 59.82%100% 55.43%82.14% 79.39%95.65%
29. IX Liceum im. gen. Wł. Andersa - Opole 57.76%100% 56.89%92.13% 75.81%98.82%
30. Technikum - Głogówek 43.09%95.45% 56.32%95.45% 90.44%100%
31. Społeczne Językowe Liceum im. Alberta Einsteina Wolnego Stowarzyszenia Regionu Opolskiego - Opole 48.92%100% 52.58%88.46% 87.08%100%
32. Technikum nr 1 - Opole 51.25%97.64% 64.53%94.49% 72.07%98.13%
33. Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie - Kędzierzyn-Koźle 46.91%87.27% 55.78%85.45% 82.96%95.65%
34. Technikum nr 2 - Olesno 54.82%100% 51.26%84.21% 78.4%100%
35. Technikum - Ozimek 56.88%100% 53.81%81.25% 71.88%93.75%
36. Publiczne Liceum Sztuk Plastycznych - Opole 55.19%95.24% 51%80.95% 75.5%100%
37. Technikum nr 1 - Olesno 49.63%98.08% 50.83%76.92% 80.41%100%
38. Technikum nr 2 - Kędzierzyn-Koźle 50.03%91.25% 53%88.75% 77.09%95.71%
39. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej - Gogolin 49.16%95% 52.79%75% 77.88%100%
40. Liceum - Ozimek 59.58%100% 49.83%100% 66.89%88.89%
41. Technikum - Zawadzkie 48.88%93.75% 51.5%81.25% 75.88%93.75%
42. Technikum - Głuchołazy 52.92%91.67% 42.96%66.67% 80.17%95.83%
43. Technikum nr 1 im. gen. Józefa Bema - Kluczbork 50.25%95% 51.23%85% 72.52%93.85%
44. II Liceum im. gen. Józefa Bema - Kluczbork 52.09%100% 46.88%84.85% 73.92%95.83%
45. Technikum nr 3 - Kędzierzyn-Koźle 50.13%98.67% 49.75%82.67% 72.98%100%
46. Katolickie Liceum SPSK im. św. Stanisława Kostki - Opole 50.9%100% 52.48%85.71% 68.93%100%
47. Technikum nr 1 - Nysa 53.68%97.22% 47.68%75% 70.81%91.3%
48. Technikum nr 1 - Kędzierzyn-Koźle 51.27%98.44% 50.02%77.34% 69.22%97.22%
49. Szkoła Sztuk Pięknych - Nysa 51.62%100% 38.85%61.54% 80%92.31%
50. VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole 49.86%98.48% 48.27%86.36% 70.89%96.83%