Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Opolskie

Wyniki matur 2016 w województwie opolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Opole

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Opolskie

Język polski

Śr. wynik 59.2%

Zdawalność 98.4%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 80.8%

Język angielski

Śr. wynik 72.5%

Zdawalność 95.4%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Opolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72.5% 95.4%
Język francuski 75.3% 83.3%
Język hiszpański 84% 100%
Język niemiecki 77.2% 98.5%
Język polski 59.2% 98.4%
Język rosyjski 46.2% 90%
Język włoski 86% 100%
Matematyka 54% 80.8%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Opolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 54.8%
Język francuski 64.2%
Język hiszpański 42.8%
Język łaciński 40%
Język niemiecki 62%
Język polski 66.2%
Język rosyjski 75.3%
Język włoski 45.6%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 34.8%
Chemia 34.5%
Filozofia 42.8%
Fizyka 34.1%
Geografia 37.5%
Historia 40.1%
Historia muzyki 50.1%
Historia sztuki 44.5%
Informatyka 43.4%
Matematyka 29.2%
WOS 26.1%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
brzeski 56.8% 97.8% 49.7% 75.6% 68.1% 92.7%
głubczycki 55% 95.8% 44.7% 64.1% 63% 88.5%
kędzierzyńsko-kozielski 58.4% 98.7% 53.5% 82.1% 74.9% 96.1%
kluczborski 60.3% 99.1% 55.2% 82.5% 72.6% 96.6%
krapkowicki 48.5% 98.3% 45.6% 75.6% 68.7% 94.8%
namysłowski 57.8% 98.5% 47.9% 70.4% 62.4% 88.5%
nyski 60.6% 98.6% 50.3% 74.9% 70.1% 96%
oleski 53.1% 97.4% 53.4% 81.5% 69.5% 95.4%
Opole 63.4% 98.6% 60.8% 88.1% 79.4% 97.4%
opolski 55.9% 98.5% 43.3% 68.9% 63.3% 94%
prudnicki 56.9% 98.4% 50.9% 81.6% 68.6% 94.6%
strzelecki 59.4% 99.3% 57.8% 87.5% 78.7% 98.9%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie opolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole 71.8%100% 85.9%99.2% 95.9%100%
🥈 II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Opole 75.9%100% 79%98.6% 92.4%100%
🥉 V Liceum - Opole 72%100% 76.1%100% 88.4%100%
4. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kędzierzyn-Koźle 64.8%100% 72.5%97.3% 87%99.3%
5. I Liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza - Namysłów 70.5%100% 69%96.9% 78.5%100%
6. I Liceum - Kluczbork 62.8%100% 70%94.6% 82.8%100%
7. Technikum nr 5 - Opole 58.6%100% 72.2%100% 84.6%99.2%
8. II Liceum im. Zbigniewa Herberta - Brzeg 61.9%100% 68%96.9% 81.9%100%
9. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Opole 68.6%100% 62.2%98.5% 80.9%100%
10. I Liceum im. Henryka Sienkiewicz - Kędzierzyn-Koźle 63.1%100% 62.2%91.8% 80.6%100%
11. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Brzeg 63.4%100% 60.3%88.1% 80.1%99.2%
12. Liceum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Opole 67.1%100% 59.4%94.7% 72.8%94.4%
13. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Głubczyce 62.6%100% 60.8%91.9% 75.7%97.5%
14. Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie - Kędzierzyn-Koźle 58.5%100% 56.8%97.6% 77.8%100%
15. Liceum im. Mieszka I - Zawadzkie 51.4%100% 57.2%94.1% 82%100%
16. Technikum nr 1 - Opole 60.4%100% 59%94.2% 69.6%94.2%
17. Technikum nr 3 - Opole 62.6%100% 52.4%91.2% 72.2%98.7%
18. Technikum - Głogówek 46.9%100% 56.3%100% 82%100%
19. Liceum - Krapkowice 52.5%100% 55.1%95.9% 76.4%100%
20. II Liceum im. gen. Józefa Bema - Kluczbork 59.2%97.5% 53%86.2% 71.2%96.9%
21. Liceum - Wołczyn 57.1%100% 53.9%77.4% 72.2%100%
22. VI Liceum im. Gen. Leopolda Okulickiego Niedźwiadka - Opole 62.5%98.9% 48.4%84.3% 69%100%
23. Technikum Leśne - Tułowice 62.9%100% 53.7%93.3% 62%92.9%
24. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Komisji Edukacji Narodowej - Gogolin 55.2%100% 47.6%68.2% 74.6%100%
25. Technikum nr 2 - Kędzierzyn-Koźle 57.7%99.1% 48.3%81.5% 70.6%94.7%
26. Technikum nr 3 - Kędzierzyn-Koźle 58.3%100% 45%78.3% 71.5%95.5%
27. Technikum - Głuchołazy 59.4%100% 43.8%76.5% 70%100%
28. Liceum - Otmuchów 67.5%100% 39.7%65.2% 65.5%100%
29. Technikum - Strzelce Opolskie 55.1%99.2% 49%83.1% 68.1%96.9%
30. Liceum im. Adama Mickiewicza - Dobrodzień 51.1%100% 48.9%75% 69.2%93.3%
31. Liceum im. Bolesława Chrobrego - Głuchołazy 65.1%100% 40.7%63.2% 63.3%94.4%
32. Technikum - Praszka 39.5%92.9% 52.7%90% 76.4%97.1%
33. Liceum im. Bohaterów Powstań Śląskich - Grodków 51.5%98% 53.5%84.3% 63.6%91.1%
34. Technikum nr 1 im. gen. Józefa Bema - Kluczbork 51.3%96.4% 50.1%80.4% 65.1%95.7%
35. Technikum nr 7 - Opole 58.5%96.3% 39.2%65.4% 67.5%94.7%
36. Liceum - Tułowice 58.8%100% 37.6%62.5% 68.8%100%
37. II Liceum im. Stefanii Sempołowskie - Prudnik 57.8%97.9% 45%75% 61.2%97.7%
38. Technikum nr 1 - Nysa 45.2%100% 50.9%94% 67.2%95.6%
39. Liceum - Niemodlin 54.5%95.5% 47.5%81.8% 61.1%90.9%
40. Technikum nr 4 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Opole 47.7%100% 45.1%81.3% 69.9%97.9%
41. Technikum nr 3 - Kluczbork 64.8%100% 37.1%66.2% 58.8%95.6%
42. Technikum nr 2 - Olesno 50.9%100% 48%74.5% 60.7%97.1%
43. Technikum nr 1 - Kędzierzyn-Koźle 53%100% 43.3%74.2% 63%94.4%
44. Technikum nr 1 - Olesno 47.1%100% 51.3%92.5% 60.9%90%
45. Technikum nr 2 - Kluczbork 54.9%100% 47.7%86.7% 56.7%88.9%
46. Technikum nr 2 - Opole 53%99.1% 41.8%79.5% 63.7%93.5%
47. Technikum nr 1 - Brzeg 53.6%96.9% 39.9%73.4% 64.9%96.6%
48. Technikum nr 2 - Brzeg 58.5%100% 37.4%66.2% 60.6%90%
49. III Liceum - Kędzierzyn-Koźle 55.7%100% 40.4%76.9% 60%90.9%
50. Technikum - Zdzieszowice 41.6%85.7% 44%100% 66.5%100%