Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Świętokrzyskie

Wyniki matur 2022 w województwie świętokrzyskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kielce

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Świętokrzyskie

Język polski

Śr. wynik 51%

Zdawalność 91%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 75%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Świętokrzyskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 75% 94%
Język francuski 90% 100%
Język hiszpański 72% 90%
Język niemiecki 55% 89%
Język polski 51% 91%
Język rosyjski 81% 94%
Język włoski 53% 100%
Matematyka 59% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Świętokrzyskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 60%
Język francuski 57%
Język hiszpański 41%
Język łaciński 81%
Język niemiecki 48%
Język polski 48%
Język rosyjski 84%
Język włoski 59%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 47%
Chemia 39%
Filozofia 36%
Fizyka 34%
Geografia 38%
Historia 36%
Historia muzyki 11%
Historia sztuki 42%
Informatyka 27%
Matematyka 29%
WOS 31%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
buski 46.48% 89.06% 58.13% 83.05% 71.63% 92.2%
jędrzejowski 46.84% 90.84% 52.3% 77.35% 67.14% 91.99%
kazimierski 48.51% 85.12% 47.38% 67.26% 61.55% 84.52%
Kielce 51.59% 92.36% 62.1% 85.61% 76.8% 94.97%
kielecki 47.58% 88.47% 52.69% 83.05% 66.5% 90.94%
konecki 54.2% 94.98% 59.08% 86.19% 73.94% 95.25%
opatowski 42.2% 80% 63.58% 89.43% 85.46% 100%
ostrowiecki 52.02% 90.63% 60.39% 88.7% 76.25% 95.55%
pińczowski 44.04% 84.52% 45.69% 70.97% 62.74% 83.23%
sandomierski 50.55% 93.24% 57.15% 84.63% 73.5% 96%
skarżyski 53.02% 91.3% 58.11% 84.39% 75.51% 95.17%
starachowicki 53.04% 93.83% 52.83% 79.85% 72.98% 94.49%
staszowski 49.58% 92.7% 54.89% 79.11% 68.48% 90.45%
włoszczowski 54.23% 94.02% 61.8% 85.75% 81.52% 99.53%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie świętokrzyskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce 62.44%100% 92.68%100% 93.27%100%
🥈 I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Kielce 65.37%99.5% 83.43%100% 94.08%100%
🥉 Niepubliczne Liceum im. Stanisława Konarskiego - Ostrowiec Świętokrzyski 55%100% 88.13%100% 98.5%100%
4. II Liceum im. Jana Śniadeckiego - Kielce 63.27%99.17% 84.74%98.34% 92.86%100%
5. VI Liceum im. Juliusza Słowackiego - Kielce 62.46%99.12% 84.04%100% 92.98%100%
6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki - Kielce 65.21%98.96% 78.66%100% 91.63%100%
7. I Liceum im. gen. Władysława Sikorskiego - Włoszczowa 60.45%97.97% 83.51%100% 88.45%100%
8. Liceum nr II im. Joachima Chreptowicza - Ostrowiec Świętokrzyski 56.56%99.03% 84.57%100% 90.76%100%
9. Liceum im. Jana Pawła II - Bogoria 50.54%96.43% 86.11%100% 92.64%100%
10. Liceum Akademickie Korpusu Kadetów - Suchedniów 66%100% 76.67%100% 84.44%100%
11. Liceum im. Bartosza Głowackiego - Opatów 52.08%94.23% 79.63%98.08% 93.41%100%
12. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kielce 67%100% 67.67%100% 88.67%100%
13. I Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej - Dębickiej - Kielce 57.8%100% 73.7%100% 91.78%100%
14. II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Końskie 62.44%99.26% 75.76%97.78% 85.06%100%
15. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Skarżysko-Kamienna 60.91%100% 73.86%97.08% 87.73%100%
16. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Busko-Zdrój 55.7%98.83% 78.33%99.42% 87.17%100%
17. IV Liceum - Kielce 58.09%100% 76.22%100% 85.97%99.48%
18. Liceum im. św. Julii Ledóchowskiej - Klimontów 66.07%100% 70.29%92.86% 83.14%100%
19. I Społeczne Liceum im. Mikołaja Reja - Kielce 57.44%100% 78%100% 84%100%
20. III Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida - Kielce 57.63%97.09% 74.9%99.42% 84.37%98.8%
21. Liceum nr I im. Stanisława Staszica - Ostrowiec Świętokrzyski 64.93%98.72% 65.83%96.79% 86.15%100%
22. Liceum im. Kardynała Karola Wojtyły - Łopuszno 57.5%97.06% 71.35%100% 87.63%100%
23. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego - Kielce 60.38%100% 67.53%96.88% 87.56%100%
24. I Liceum Collegium Gostomianum - Sandomierz 57.51%100% 72.33%97.06% 84.14%100%
25. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Starachowice 61.45%97.64% 69.57%92.91% 82.97%100%
26. Liceum dla Dorosłych - Radoszyce 50.6%100% 70.9%100% 91%100%
27. Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej - Kazimierza Wielka 66.83%98.28% 65.8%89.66% 78.58%96.55%
28. Liceum - Ożarów 47.76%82.35% 71.35%100% 90.47%100%
29. II Liceum - Jędrzejów 54.77%100% 69.23%96.77% 83.68%100%
30. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Skarżysko-Kamienna 59.22%98.02% 62.48%95.05% 84.57%98.99%
31. Liceum w ZS im. Stanisława Staszica - Staszów 59.06%100% 57.81%87.5% 87.5%100%
32. II Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Sandomierz 52.32%99.03% 71.75%100% 79.59%99.03%
33. II Liceum - Włoszczowa 59.31%96.3% 62.04%96.3% 81.9%100%
34. Pierwsze Dwujęzyczne Liceum - Kielce 60.43%100% 45.43%71.43% 96%100%
35. Niepubliczne Technikum im. gen. Władysława Andersa - Opatów 48.38%92.31% 67.38%100% 85.85%100%
36. Liceum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - Staszów 58.35%97.06% 67.72%91.18% 74.61%93.94%
37. Liceum dla Dorosłych - Końskie 40.1%76.19% 72.57%100% 87.1%100%
38. V Liceum im. ks. Piotra Ściegiennego - Kielce 54.86%98.69% 65.29%98.25% 79.08%98.58%
39. Społeczne Liceum STO - Starachowice 60.67%100% 54.39%77.78% 84.11%100%
40. Technikum nr 3 - Ostrowiec Świętokrzyski 55.7%95.92% 65.39%93.88% 78%96.94%
41. Technikum - Opatów 40.61%83.33% 81.53%100% 76%100%
42. II Liceum im. Stanisława Staszica - Starachowice 56.13%98.36% 61.03%90.16% 79.59%97.54%
43. Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP - Kielce 41.26%89.47% 64.11%100% 91.06%100%
44. Technikum nr 1 - Włoszczowa 49.18%96.72% 65.26%96.72% 81.13%98.33%
45. Liceum nr III im. Władysława Broniewskiego - Ostrowiec Świętokrzyski 53.25%94.12% 62.57%95.1% 78.55%97.96%
46. Liceum - Koprzywnica 58.9%100% 59.4%90% 75.8%100%
47. I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Końskie 56.25%99.12% 63.04%96.49% 74.77%97.2%
48. I Liceum im. Mikołaja Reja - Jędrzejów 53.41%96.09% 66.43%92.97% 72.91%95.31%
49. Państwowa Szkoła Sztuk Pięknych - Kielce 57.24%100% 47.35%76.47% 85%97.06%
50. Liceum im. Hugona Kołłątaja - Pińczów 51.01%91.3% 61.99%98.55% 76.35%100%