Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Świętokrzyskie

Wyniki matur 2023 w województwie świętokrzyskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kielce

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Świętokrzyskie

Język polski

Śr. wynik 65%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 74%

Zdawalność 96%

Język angielski

Śr. wynik 83%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Świętokrzyskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 83% 98%
Język francuski 65% 100%
Język hiszpański 34% 50%
Język niemiecki 65% 89%
Język polski 65% 97%
Język rosyjski 87% 100%
Język włoski 74% 100%
Matematyka 74% 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Świętokrzyskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 66%
Język francuski 47%
Język hiszpański 44%
Język łaciński 71%
Język niemiecki 56%
Język polski 47%
Język rosyjski 65%
Język włoski 76%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 49%
Chemia 46%
Filozofia 49%
Fizyka 41%
Geografia 52%
Historia 39%
Historia muzyki 41%
Historia sztuki 28%
Informatyka 35%
Matematyka 45%
WOS 38%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
buski 67.81% 97.82% 76.13% 96.51% 85.09% 98.68%
jędrzejowski 63.91% 96.88% 70.69% 94.14% 75.96% 92.83%
kazimierski 73.2% 100% 70.75% 95.77% 76.62% 97.18%
Kielce 66.73% 97.61% 77.89% 97.38% 86.14% 98.32%
kielecki 54.92% 89.51% 60.31% 91.36% 71.25% 95.57%
konecki 63.37% 97.42% 73.11% 97.79% 80.31% 97.74%
opatowski 53.34% 93.04% 67.46% 90.51% 71% 95.57%
ostrowiecki 63.11% 96.98% 72.12% 96.23% 85.6% 98.73%
pińczowski 66.88% 96.2% 68.53% 91.14% 75.53% 96.2%
sandomierski 61.47% 97.39% 71.19% 95.15% 79.68% 96.25%
skarżyski 63.33% 99.29% 72.59% 99.29% 84.8% 100%
starachowicki 62.2% 97.65% 71.67% 97.65% 82.32% 97.96%
staszowski 63.05% 96.89% 72.26% 91.56% 79.02% 98.17%
włoszczowski 69.12% 99.6% 77.39% 99.6% 82.31% 98.8%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie świętokrzyskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce 78.63%100% 92%100% 95.82%100%
🥈 Niepubliczne Liceum im. Stanisława Konarskiego - Ostrowiec Świętokrzyski 70.94%100% 88.44%100% 97.75%100%
🥉 I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Kielce 71.69%99.5% 89.15%100% 93.32%100%
4. VI Liceum im. Juliusza Słowackiego - Kielce 70.24%100% 88.33%100% 94.7%100%
5. II Liceum im. Jana Śniadeckiego - Kielce 69.32%99.14% 88.38%100% 91.5%100%
6. Liceum nr II im. Joachima Chreptowicza - Ostrowiec Świętokrzyski 71.41%99.15% 87.43%99.15% 88.46%100%
7. I Liceum im. gen. Władysława Sikorskiego - Włoszczowa 70.25%100% 87.86%100% 86.49%100%
8. I Społeczne Liceum im. Mikołaja Reja - Kielce 66.89%100% 81.78%100% 94.67%100%
9. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Busko-Zdrój 69.86%98.18% 83.27%98.79% 90.18%100%
10. IV Liceum - Kielce 70.87%98.48% 81.24%100% 90.12%100%
11. I Liceum Akademickie im. Janiny Kossakowskiej - Dębickiej - Kielce 69.92%100% 81.31%100% 90%100%
12. Liceum im. Jana Pawła II - Bogoria 53.39%92.86% 88.64%100% 92.29%100%
13. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Skarżysko-Kamienna 67.16%98.59% 76.13%99.3% 89.36%100%
14. III Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida - Kielce 65.34%98.2% 78.44%98.8% 85.87%100%
15. II Liceum - Jędrzejów 65.92%100% 78.03%96.67% 82.72%98.33%
16. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Starachowice 63.14%98.44% 77.19%99.22% 85.41%99.21%
17. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki - Kielce 62.77%98.77% 77.73%100% 84.91%100%
18. II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Końskie 63.64%97.1% 76.64%98.55% 85.04%98.54%
19. Pierwsze Dwujęzyczne Liceum - Kielce 69.75%100% 65.13%87.5% 90.38%100%
20. I Liceum Collegium Gostomianum - Sandomierz 63.5%98.04% 75.32%96.08% 84.28%96.04%
21. Liceum Akademickie Korpusu Kadetów - Suchedniów 52.78%100% 85.67%100% 84.33%100%
22. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kielce 60.55%81.82% 78.27%100% 82.18%100%
23. Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej - Kazimierza Wielka 73.31%100% 70.83%95.71% 76.64%97.14%
24. Liceum w ZS - Połaniec 70.32%100% 64.83%82.93% 85.44%100%
25. II Liceum im. Stanisława Staszica - Starachowice 63.95%97.56% 71.82%97.56% 84.47%100%
26. Liceum im. Bohaterów Powstania Styczniowego - Małogoszcz 68.74%100% 72.86%97.62% 76.57%95.24%
27. Katolickie Liceum im. św. Jadwigi Królowej - Sandomierz 62.21%100% 73.29%91.67% 82.5%95.83%
28. II Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Sandomierz 64.09%97.96% 74.06%100% 79.7%97.96%
29. Niepubliczne Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP - Kielce 59.19%93.75% 74.13%100% 84.19%100%
30. I Liceum im. Mikołaja Reja - Jędrzejów 67.52%100% 71.07%95.33% 78.7%96.19%
31. Liceum - Ożarów 56.13%95.83% 79.5%100% 81.17%100%
32. V Liceum im. ks. Piotra Ściegiennego - Kielce 64.89%98.05% 69.77%99.51% 81%100%
33. II Liceum - Włoszczowa 66.34%98.85% 66.31%100% 81.95%97.67%
34. I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Końskie 64.1%98.21% 71.95%98.21% 77.15%99.07%
35. Liceum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - Staszów 63.23%96.61% 72.21%91.53% 76.04%98.25%
36. Liceum nr III im. Władysława Broniewskiego - Ostrowiec Świętokrzyski 60.4%98.82% 68.89%95.29% 81.67%97.65%
37. Liceum im. Hugona Kołłątaja - Pińczów 66.88%96.2% 68.53%91.14% 75.53%96.2%
38. III Liceum - Busko-Zdrój 66.13%100% 63.63%96.88% 80.25%100%
39. Liceum - Sędziszów 58.13%100% 76.13%100% 73.96%95.83%
40. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Ostrowiec Świętokrzyski 59.89%97.22% 65%97.22% 82.81%97.22%
41. Liceum im. Władysława Łokietka - Chęciny 48.52%80% 80.84%100% 78.22%100%
42. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Skarżysko-Kamienna 59.84%100% 67.77%99.22% 79.88%100%
43. Liceum nr I im. Stanisława Staszica - Ostrowiec Świętokrzyski 58.71%93.44% 60.43%92.62% 85.77%98.32%
44. VII Liceum im. Józefa Piłsudskiego - Kielce 62.25%98.87% 65.35%97.74% 75.48%96.61%
45. Liceum im. Bartosza Głowackiego - Opatów 53.59%90.91% 74%95.45% 74.59%96.59%
46. Liceum w ZS im. Stanisława Staszica - Staszów 61.76%97.37% 68.37%94.74% 70.83%94.44%
47. Katolickie Liceum im. ks. Marcina Popiela - Ostrowiec Świętokrzyski 52.52%95.24% 66.76%100% 80.1%100%
48. Liceum im. Juliusza Vernea - Kielce 56.06%94.44% 52.94%83.33% 90.29%100%
49. III Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Włoszczowa 72.32%100% 61.32%96.43% 63.21%96.43%
50. Liceum im. Stefana Żeromskiego - Chobrzany 62%100% 69.69%92.31% 64.31%92.31%