Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Warmińsko-Mazurskie

Wyniki matur 2023 w województwie warmińsko-mazurskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Olsztyn

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Warmińsko-Mazurskie

Język polski

Śr. wynik 62%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 68%

Zdawalność 92%

Język angielski

Śr. wynik 83%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Warmińsko-Mazurskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 83% 98%
Język francuski 87% 100%
Język hiszpański 87% 100%
Język niemiecki 56% 89%
Język polski 62% 97%
Język rosyjski 70% 100%
Język ukraiński 72% 100%
Język włoski 83% 100%
Matematyka 68% 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Warmińsko-Mazurskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 67%
Język francuski 51%
Język hiszpański 59%
Język łaciński 18%
Język niemiecki 50%
Język polski 41%
Język rosyjski 63%
Język ukraiński 88%
Język włoski 56%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 45%
Chemia 40%
Filozofia 41%
Fizyka 42%
Geografia 47%
Historia 42%
Historia muzyki 30%
Historia sztuki 41%
Informatyka 39%
Matematyka 44%
WOS 39%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bartoszycki 62.14% 97.04% 60.11% 90.53% 79.35% 98.1%
braniewski 64.33% 100% 64.28% 95.29% 80.38% 97.62%
działdowski 64.09% 98.41% 69.94% 97.22% 79.67% 96.41%
Elbląg 65.49% 99.4% 75.27% 97.79% 88.48% 99.39%
elbląski 63.72% 100% 61.65% 91.03% 72.53% 96.1%
ełcki 56.33% 90.72% 67.05% 86.67% 80.27% 95.61%
giżycki 59.31% 96.43% 67.12% 91.33% 81.44% 96.83%
gołdapski 63.44% 96.97% 76.73% 96.97% 85.33% 100%
iławski 67.05% 98.81% 70.83% 95.65% 83.94% 99.21%
kętrzyński 66.33% 97.1% 71.52% 88.41% 79.81% 96.35%
lidzbarski 65.2% 98.43% 66.85% 92.13% 82.14% 99.21%
mrągowski 57.33% 100% 74.01% 98.92% 86.82% 100%
nidzicki 54.28% 91.74% 65.61% 94.5% 74.63% 96.12%
nowomiejski 57.08% 94.62% 65.07% 92.31% 71.51% 95.97%
olecki 59.88% 93.59% 65.47% 89.74% 79.59% 94.74%
Olsztyn 63.72% 96.86% 69.15% 91.85% 86.64% 98.04%
olsztyński 51.42% 91.26% 55.32% 86.41% 77.14% 100%
ostródzki 66.87% 99.63% 65.97% 91.04% 78.08% 96.97%
piski 55.68% 98.89% 62.21% 91.11% 79.62% 97.08%
szczycieński 61.48% 96.1% 73.14% 95.45% 84.25% 98.52%
węgorzewski 56.93% 92.94% 57.76% 77.65% 67.37% 91.46%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie warmińsko-mazurskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Prywatne Liceum Ogólnokształcące - Kętrzyn 74%100% 91.89%100% 98.78%100%
🥈 Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn 74.78%100% 90.73%100% 96.42%100%
🥉 II Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Olsztyn 72.63%100% 85.47%98.95% 95.17%100%
4. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka - Elbląg 69.76%100% 84.56%100% 93.52%100%
5. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Olsztyn 69.92%100% 81.92%100% 94.93%100%
6. Społeczne Liceum im. Marion Dönhoff - Mikołajki 60.29%100% 84.43%100% 97%100%
7. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Elbląg 71.78%100% 76.56%100% 91.63%100%
8. Liceum nr I im. Jana Bażyńskiego - Ostróda 71.35%100% 77.69%99.07% 88.1%100%
9. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Ełk 65.28%98.99% 81.67%96.97% 89.17%100%
10. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Elbląg 65.51%100% 77.77%100% 92.35%100%
11. II Liceum - Ełk 65.36%100% 78.79%100% 90.86%100%
12. IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Olsztyn 69.19%98.68% 75.76%96.71% 89.87%99.33%
13. Liceum - Szczytno 64.33%97.3% 82.69%99.1% 87.73%98.99%
14. Salezjańskie Liceum im. św. Dominika Savio - Ostróda 72.89%100% 71.64%97.22% 89.86%100%
15. I Liceum im. Wojciecha Kętrzyńskiego - Kętrzyn 69.67%100% 79.05%97.89% 84.3%100%
16. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Działdowo 68.03%99.13% 77.76%100% 85.17%99.13%
17. Publiczne Liceum Zakonu Pijarów - Elbląg 69.92%100% 71.48%100% 87.52%100%
18. Katolickie Liceum Ogólnokształcące - Lidzbark Warmiński 70.82%100% 71.75%97.73% 86.32%100%
19. I Liceum im. Wojciecha Kętrzyńskiego - Giżycko 64.99%100% 77.74%100% 85.05%100%
20. Liceum im. Władysława Broniewskiego - Lubawa 71.19%100% 71.35%100% 85.25%100%
21. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Iława 67.8%100% 73.38%97.88% 85.92%100%
22. Liceum im. Jana Pawła II - Gołdap 63.44%96.97% 76.73%96.97% 85.33%100%
23. Liceum im. Stefana Żeromskiego - Bartoszyce 65.59%98.21% 71.34%100% 87.76%100%
24. III Liceum im. Jana Pawła II - Elbląg 64.28%100% 73.39%99.02% 85.85%100%
25. Katolickie Liceum - Pisz 57.32%100% 78.17%96.55% 88%100%
26. Liceum im. Feliksa Nowowiejskiego - Braniewo 66.66%100% 71.52%100% 84.14%100%
27. XI Liceum - Olsztyn 59.42%99.46% 67.81%98.37% 90.41%100%
28. I Liceum im. Obrońców Westerplatte - Mrągowo 57.3%100% 73.54%98.78% 86.11%100%
29. V Liceum im. Wspólnej Europy - Olsztyn 64.38%98.87% 67%92.66% 85.55%98.86%
30. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Olsztyn 67.58%100% 64.14%96.77% 82.73%97.25%
31. Liceum - Lidzbark Warmiński 63.76%97.3% 68.84%91.89% 80.92%100%
32. Liceum nr II im. Leona Kruczkowskiego - Morąg 66.88%100% 68.17%98.28% 78.28%98.28%
33. XIII Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny - Olsztyn 63.52%100% 66.91%95.45% 82.68%97.67%
34. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Działdowo 66.38%100% 65.67%94.74% 78.78%96.49%
35. I Liceum im. Jana Kochanowskiego - Olecko 61.3%95.77% 67.83%92.96% 79.87%95.71%
36. Liceum - Górowo Iławeckie 69.07%100% 57.52%88.89% 80.85%100%
37. Niepubliczne Liceum Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi - Elbląg 56.55%90.91% 63.09%100% 87.18%100%
38. I Liceum im. Jacka Kaczmarskiego - Olsztynek 57.26%95.65% 67.09%91.3% 82.26%100%
39. Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Nidzica 57.57%94.51% 71.08%95.6% 77.29%96.55%
40. II Liceum im. Gustawa Gizewiusza - Giżycko 56.96%98.53% 64.28%89.71% 84.28%100%
41. II Liceum - Pisz 60.95%100% 65.49%95.89% 77.81%100%
42. Liceum im. bp. Jana Chrapka - Rybno 57.85%95% 68.8%100% 76.9%95%
43. II Liceum Mistrzostwa Sportowego - Mrągowo 52.75%100% 65.5%100% 83.25%100%
44. I Liceum im. Bohaterów Grunwaldu - Pasłęk 65.58%100% 61.6%89.23% 74.11%96.88%
45. Liceum im. Bojowników o Polskość Warmii - Orneta 61%97.62% 61.26%85.71% 78.59%97.56%
46. I Liceum im. Bojowników o Polskość Mazur - Pisz 52.32%100% 62.24%98% 84.53%100%
47. Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Biskupiec 59.58%94.74% 59.42%89.47% 79.63%100%
48. Niepubliczne Liceum dla Dorosłych - Lidzbark Warmiński 61%100% 53.25%100% 84.25%100%
49. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Lidzbark 60.38%100% 63.28%97.87% 74.53%93.62%
50. Liceum - Nowe Miasto Lubawskie 57.68%95.04% 66.14%91.74% 73.01%95.65%