Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Warmińsko-Mazurskie
Wyniki matur 2016 w województwie warmińsko-mazurskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Przedmioty:
Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski
Miasta:
Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Warmińsko-Mazurskie
Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Warmińsko-Mazurskie - poziom podstawowy
| Przedmiot | Śr. wynik | Zdawalność |
|---|---|---|
| Język angielski | 69% | 94% |
| Język francuski | 77% | 100% |
| Język hiszpański | 88% | 100% |
| Język niemiecki | 68% | 97% |
| Język polski | 56% | 97% |
| Język rosyjski | 58% | 96% |
| Język ukraiński | 78% | 100% |
| Język włoski | 77% | 100% |
| Matematyka | 53% | 80% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Warmińsko-Mazurskie - poziom rozszerzony
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Język angielski | 55% |
| Język francuski | 65% |
| Język hiszpański | 53% |
| Język łaciński | 31% |
| Język niemiecki | 51% |
| Język polski | 52% |
| Język rosyjski | 54% |
| Język ukraiński | 81% |
| Język włoski | 62% |
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Biologia | 35% |
| Chemia | 35% |
| Filozofia | 44% |
| Fizyka | 40% |
| Geografia | 36% |
| Historia | 34% |
| Historia muzyki | 51% |
| Historia sztuki | 44% |
| Informatyka | 33% |
| Matematyka | 27% |
| WOS | 24% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty
| Powiat | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | |
| bartoszycki | 54.5% | 97% | 47.3% | 78% | 68.9% | 96% |
| braniewski | 21.9% | 96% | 51.5% | 81% | 65.1% | 94% |
| działdowski | 61% | 100% | 55.2% | 87% | 64.6% | 96% |
| Elbląg | 59% | 98% | 56.4% | 84% | 72.2% | 97% |
| elbląski | 57.4% | 100% | 55.5% | 91% | 65.6% | 99% |
| ełcki | 58.8% | 99% | 58% | 88% | 72% | 97% |
| giżycki | 50.1% | 97% | 49.5% | 79% | 67.4% | 95% |
| gołdapski | 50.7% | 97% | 42.6% | 73% | 65.8% | 94% |
| iławski | 55.7% | 98% | 54.2% | 83% | 66% | 95% |
| kętrzyński | 53.5% | 98% | 57.8% | 86% | 67.5% | 92% |
| lidzbarski | 53.2% | 99% | 47.2% | 80% | 65.8% | 95% |
| mrągowski | 52.2% | 95% | 47% | 78% | 67.5% | 96% |
| nidzicki | 51.6% | 96% | 56.7% | 85% | 69.4% | 97% |
| nowomiejski | 59.4% | 99% | 52.4% | 80% | 60.6% | 95% |
| olecki | 59.4% | 96% | 52.4% | 80% | 60.6% | 95% |
| Olsztyn | 55.8% | 97% | 54.8% | 85% | 73.9% | 95% |
| olsztyński | 50.8% | 96% | 45.8% | 75% | 61.3% | 92% |
| ostródzki | 52.4% | 94% | 48.5% | 77% | 64.8% | 91% |
| piski | 56.3% | 97% | 49.6% | 79% | 64.8% | 95% |
| szczycieński | 54.2% | 98% | 51.2% | 85% | 64.5% | 96% |
| węgorzewski | 53.7% | 99% | 61.8% | 92% | 71.5% | 98% |
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie warmińsko-mazurskim
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | ||
| 🥇 | Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn | 66.6% | 100% | 79.3% | 100% | 93.5% | 100% |
| 🥈 | II Liceum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Olsztyn | 65.9% | 99.3% | 78.4% | 99.3% | 93.4% | 100% |
| 🥉 | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Olsztyn | 66.9% | 100% | 75.3% | 98.9% | 92.6% | 100% |
| 4. | IV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Olsztyn | 60.9% | 100% | 78% | 97.7% | 89.6% | 99.2% |
| 5. | XIII Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny - Olsztyn | 68.8% | 100% | 72.2% | 100% | 85.3% | 100% |
| 6. | XI Liceum - Olsztyn | 63.5% | 100% | 64.5% | 96.4% | 88.3% | 100% |
| 7. | III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Olsztyn | 64.5% | 99.2% | 62.1% | 95.9% | 80.2% | 99% |
| 8. | V Liceum im. Wspólnej Europy - Olsztyn | 58.9% | 99.4% | 57.4% | 93.1% | 84.7% | 99.4% |
| 9. | Technikum nr 7 - Olsztyn | 59.9% | 100% | 55.2% | 90.6% | 71.7% | 96.2% |
| 10. | Technikum nr 8 - Olsztyn | 54.3% | 100% | 55.3% | 87.5% | 65.3% | 94.9% |
| 11. | VI Liceum im. Gabriela Narutowicza - Olsztyn | 53.2% | 99.1% | 48% | 75.7% | 70.1% | 97.2% |
| 12. | Technikum nr 6 - Olsztyn | 46.5% | 93.1% | 51.9% | 87.7% | 72.8% | 97.5% |
| 13. | Technikum nr 1 - Olsztyn | 65% | 100% | 43.7% | 79.4% | 56.3% | 89.7% |
| 14. | Technikum nr 3 - Olsztyn | 49.9% | 97.6% | 44.2% | 80.5% | 60.3% | 91.9% |
| 15. | VII Liceum - Olsztyn | 49.7% | 96.8% | 34% | 54% | 67.2% | 96.6% |
| 16. | Technikum nr 2 - Olsztyn | 47.4% | 94.8% | 38.2% | 63.8% | 61.7% | 88.9% |
| 17. | Technikum nr 4 - Olsztyn | 45.4% | 88.4% | 48.5% | 76.8% | 51.3% | 84.9% |
| 18. | Technikum nr 5 - Olsztyn | 43.3% | 91.4% | 42.5% | 78.6% | 58.1% | 89.7% |
| 19. | X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Olsztyn | 46.8% | 96.4% | 35.4% | 60.7% | 58.1% | 91.7% |
| 20. | IX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Olsztyn | 46.6% | 92.3% | 34.4% | 53.8% | 58.1% | 90.9% |