Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 w Wrocławiu

Wyniki matur 2017 w Wrocławiu - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - Wrocław

Język polski

Śr. wynik 59.8%

Zdawalność 98.3%

Matematyka

Śr. wynik 61.2%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 80.3%

Zdawalność 96.2%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Wrocław - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80.3% 96.2%
Język francuski 79.9% 100%
Język hiszpański 89.8% 100%
Język niemiecki 72.5% 94.1%
Język polski 59.8% 98.3%
Język rosyjski 73.9% 92.9%
Język włoski 89.6% 100%
Matematyka 61.2% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Wrocław - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 66.1%
Język francuski 60.9%
Język hiszpański 60.1%
Język łaciński 38.5%
Język niemiecki 59.5%
Język polski 66%
Język rosyjski 79.4%
Język włoski 49.8%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 40.9%
Chemia 44.7%
Filozofia 41.1%
Fizyka 41.2%
Geografia 33.5%
Historia 37.6%
Historia muzyki 54.2%
Historia sztuki 38.9%
Informatyka 46.1%
Matematyka 41.7%
WOS 31.3%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w Wrocławiu

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 76.1%100% 97.2%100% 97.6%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 78%100% 93%100% 97%100%
🥉 VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 68.2%100% 86%100% 94.1%100%
4. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 69.1%100% 82.7%100% 93.9%100%
5. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 63.5%100% 81.5%100% 92.7%100%
6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 64%100% 77.7%99.2% 91.7%100%
7. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 65.8%100% 76.9%100% 90.6%100%
8. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 62.7%100% 74.8%100% 93.2%100%
9. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 66.2%100% 62.3%97% 88.8%99.4%
10. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 63.5%100% 65.8%98.1% 86.9%100%
11. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 64.8%100% 65.9%97.1% 83.8%100%
12. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 58.5%100% 67.5%100% 83.5%98.6%
13. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 61.4%100% 63.8%98.9% 83.2%100%
14. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 57.2%100% 64%97.4% 84.4%100%
15. XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław 53.8%100% 50.7%91.2% 79.9%100%
16. Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 50%100% 60.7%66.7% 73.3%100%
17. Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław 52.1%98.9% 52.3%90.5% 75.5%98.9%
18. Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Wrocław 56.7%100% 46.2%82.1% 72.3%97.1%
19. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 58%100% 40.4%80.5% 69%97.4%
20. Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema - Wrocław 45.8%89.1% 53.8%92.2% 65.1%96.6%
21. XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Wrocław 49.7%100% 42.5%73.3% 69%93.2%
22. Technikum nr 9 - Wrocław 56.9%100% 40%78.9% 64.1%90.6%
23. Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza - Wrocław 52.8%100% 42.4%82.2% 64.2%95.6%
24. Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej - Wrocław 51.5%99% 43.7%83.3% 63.6%90.8%
25. Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław 54%99% 36.2%64.9% 66.8%89.9%
26. Technikum nr 3 - Wrocław 53.7%98.3% 37.8%72.9% 60.7%89.5%
27. Technikum nr 6 - Wrocław 41.2%86.7% 36.8%55.6% 68.9%94.9%
28. Technikum nr 1 im. Kemala Mustafy Atatürka - Wrocław 52.7%97% 32.9%57.6% 61%85.7%
29. Technikum nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego - Wrocław 47.1%93.9% 38.1%59.8% 60.7%93.7%
30. XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 47.7%94.6% 33.5%51.4% 63.5%93.8%
31. Technikum nr 8 im. Mikołaja Kopernika - Wrocław 47.8%95.8% 34.2%66.7% 53.5%87.5%
32. Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego - Wrocław 47.4%100% 29.7%50% 53.8%100%