Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Wrocławiu

Wyniki matur 2020 w Wrocławiu - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - Wrocław

Język polski

Śr. wynik 58.1%

Zdawalność 93.9%

Matematyka

Śr. wynik 58.9%

Zdawalność 83.5%

Język angielski

Śr. wynik 80.4%

Zdawalność 96.2%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Wrocław - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80.4% 96.2%
Język francuski 77.9% 84.6%
Język hiszpański 86.5% 100%
Język niemiecki 62.9% 92.5%
Język polski 58.1% 93.9%
Język rosyjski 89.5% 95.5%
Język włoski 61% 50%
Matematyka 58.9% 83.5%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Wrocław - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64.4%
Język francuski 55.2%
Język hiszpański 49.5%
Język łaciński 50.6%
Język niemiecki 62.9%
Język polski 66.2%
Język rosyjski 90.4%
Język włoski 66.3%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 50%
Chemia 44.6%
Filozofia 45.2%
Fizyka 37.2%
Geografia 23.5%
Historia 38.6%
Historia muzyki 52.7%
Historia sztuki 38.8%
Informatyka 44.5%
Matematyka 41.6%
WOS 34.2%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Wrocławiu

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.5%100% 93.7%100% 97.7%100%
🥈 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 73%100% 91.8%100% 97.2%100%
🥉 Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 65.7%100% 92.3%100% 97%100%
4. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 73.1%99.4% 82.7%99.7% 93.5%99.7%
5. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 73.8%100% 79.7%100% 92.8%100%
6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 69.7%99.3% 81.8%100% 94%100%
7. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 69.1%100% 78.6%100% 94.4%100%
8. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 67%99.5% 73.6%98.9% 93.4%100%
9. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 63.8%99.6% 74.1%99.6% 90.8%100%
10. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław 76.6%100% 59.9%97.9% 91.8%100%
11. XVI Liceum - Wrocław 66.4%99.2% 62.7%94.3% 89.5%100%
12. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 64.3%100% 63.6%96% 84.3%99.3%
13. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 63%98.7% 61.7%99.4% 87.1%99.3%
14. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 51.7%97.1% 70.7%98.3% 87.5%100%
15. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 65.2%100% 57.4%97.3% 83.5%100%
16. Liceum Sportowe GIMBASKET - Wrocław 54%100% 60.4%95.7% 88.3%100%
17. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 63.5%99.3% 53.9%89.1% 79.6%99.2%
18. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 58.3%97.8% 57.8%92.6% 80.3%99.2%
19. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 56.2%97.7% 58.3%97.7% 81.4%100%
20. Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Wrocław 54%96.4% 48.1%90.2% 84.5%100%
21. Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław 50.2%91.7% 51.2%90.8% 81.1%99.2%
22. XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Wrocław 54.9%96.6% 43.1%72.4% 73.6%100%
23. XXXII Liceum Specjalne - Wrocław 69%100% 44%66.7% 57%100%
24. Technikum Specjalne nr 17 - Wrocław 69%100% 44%66.7% 57%100%
25. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 58.3%93.5% 41.9%71.7% 69%97.8%
26. XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław 50.7%92.6% 38.5%70.2% 69%96.3%
27. Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema - Wrocław 44.2%86% 50.2%88.4% 62.8%92.9%
28. Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej - Wrocław 52.7%98.9% 39%64% 64.3%95.5%
29. Technikum nr 9 - Wrocław 51.3%92.3% 37.3%70.5% 66.8%89.9%
30. Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza - Wrocław 54.4%91.7% 32.3%52.1% 66.3%97.9%
31. Technikum nr 1 im. Kemala Mustafy Atatürka - Wrocław 46.3%95.8% 35.4%64.8% 70.4%92.5%
32. Technikum nr 6 - Wrocław 44.5%86.6% 40.5%68.3% 63.9%82.7%
33. Liceum Służb Mundurowych - Wrocław 47.2%93.3% 37.2%67.9% 60.6%94.6%
34. Technikum nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego - Wrocław 37.2%83% 41.4%64.2% 63.5%88.5%
35. XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 49.4%88% 32.2%52% 59.5%91.7%
36. Technikum nr 3 - Wrocław 39.1%71.3% 41.2%73.8% 58.1%80.8%
37. Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 44.2%66.7% 37.8%66.7% 55.5%87.5%
38. Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław 39.9%84.7% 29.9%44.4% 65.2%89.6%
39. Liceum Integracyjne - Wrocław 61%100% 14%0% 50%100%
40. Technikum nr 8 im. Mikołaja Kopernika - Wrocław 41.4%84.4% 29.3%37.5% 53.6%82.8%
41. Technikum - Szkoła Gastronomiczna Ho-ga - Wrocław 38.8%91.7% 27%33.3% 49.3%91.7%
42. Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego - Wrocław 38.6%62.5% 26.8%37.5% 45.7%85.7%