Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 w Wrocławiu

Wyniki matur 2018 w Wrocławiu - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - Wrocław

Język polski

Śr. wynik 60.7%

Zdawalność 97.8%

Matematyka

Śr. wynik 62.3%

Zdawalność 85.8%

Język angielski

Śr. wynik 80.8%

Zdawalność 97.5%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 Wrocław - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80.8% 97.5%
Język francuski 88.5% 100%
Język hiszpański 94.6% 100%
Język niemiecki 66% 91.8%
Język polski 60.7% 97.8%
Język rosyjski 76.9% 86.7%
Język włoski 93.5% 100%
Matematyka 62.3% 85.8%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 Wrocław - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język francuski 59.9%
Język hiszpański 56.5%
Język łaciński 40.7%
Język niemiecki 55.4%
Język polski 66.2%
Język rosyjski 70.9%
Język ukraiński 75%
Język włoski 57.3%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36.6%
Chemia 46.5%
Filozofia 36.9%
Fizyka 42.9%
Geografia 32.1%
Historia 37.1%
Historia muzyki 60.1%
Historia sztuki 45.1%
Informatyka 51.8%
Matematyka 34%
WOS 33.7%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w Wrocławiu

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 79.1%100% 94.6%100% 97.5%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.2%100% 92.1%100% 97.1%100%
🥉 VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 75.6%100% 87.6%99.3% 94.1%100%
4. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 67.9%99.2% 85.1%100% 94.3%100%
5. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 65.4%100% 84%99.5% 93.3%100%
6. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 69.6%100% 78.6%99.4% 94%100%
7. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 68.7%100% 79.7%99.6% 93.7%100%
8. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 70.5%100% 77.7%99.6% 90.7%100%
9. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 65.4%100% 73.1%98.9% 83.5%100%
10. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 64.5%97.7% 67%97.7% 87.3%100%
11. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 67.2%100% 66.1%98.1% 84.6%100%
12. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 60.1%100% 68.8%98.2% 85%100%
13. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 62.9%100% 64.9%99.1% 83.7%99%
14. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 58.4%99.3% 58.8%96.3% 80.7%99.2%
15. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 51.3%100% 61.1%95.2% 83.5%100%
16. Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 73.8%100% 55.6%100% 66%100%
17. Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław 49.7%99% 51.8%89.6% 74.7%98.9%
18. Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej - Wrocław 57.5%96% 49.5%83.8% 68.8%94.3%
19. Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Wrocław 51.6%95.5% 47.8%84.1% 73.3%97.7%
20. XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Wrocław 62.4%100% 43.5%78.8% 66.4%100%
21. Technikum nr 9 - Wrocław 57.9%98% 44.7%83.3% 69.6%98.9%
22. XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław 51.2%96.9% 46.2%85.5% 73.7%100%
23. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 50.5%98% 48.5%98% 70%100%
24. Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema - Wrocław 53.5%97.6% 53%87.8% 61.6%85%
25. Technikum nr 3 - Wrocław 46.9%95.8% 47.4%87.3% 65.4%95.6%
26. Technikum nr 6 - Wrocław 50.5%98.9% 39%64.4% 69.5%97.5%
27. Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław 49.4%97% 35.4%60.6% 68.5%90.6%
28. Technikum nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego - Wrocław 57.8%98.5% 36.4%53.7% 58.2%95.4%
29. XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 60.4%88.2% 37.2%58.8% 53.5%75%
30. Technikum nr 1 im. Kemala Mustafy Atatürka - Wrocław 48.4%93.7% 33%52.4% 63.2%94.8%
31. Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza - Wrocław 48.2%100% 32.8%64.5% 63.1%90%
32. Technikum nr 8 im. Mikołaja Kopernika - Wrocław 54.6%96.4% 26.1%39.3% 48.2%82.1%
33. Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego - Wrocław 40.7%85.7% 20%0% 57%100%